Сабақтың тақырыбы: Бала Абай мен Барлас ақын. М. Әуезов



Дата20.07.2020
өлшемі29,37 Kb.
#63361
түріСабақ

Әдебиеттік оқу.

Күні: 1.04.2014

Сабақтың тақырыбы: Бала Абай мен Барлас ақын. М. Әуезов.

Сабақтың мақсаты: 1.Оқушыларды ұлы ақын Абайдың бала шағымен таныстыру. Әңгіменің мазмұны мен идеясын меңгерту.

2.Оқушыларды сауатты, мәнерлі, әсерлі оқуға баулу. Шығармашылықпен жұмыс істеуге ықпал ету, ойлау шеберлігі мен сөйлеу мәдениетін дамыту.

3.Оқушылардың өнерге, білімге деген сүйіспеншілігін арттыру, тәрбиелеу. Табиғатты қорғауға тәрбиелеу.

Сабақтың типі: жаңа білімді меңгерту сабағы

Әдіс-тәсілдері: түсіндіру, сұрақ-жауап.

Көрнекілік: суреттер.

Жоспар:


І. Ұйымдастыру кезеңі

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру

ІІІ. Жаңа сабақ

ІҮ. Қорытындылау, бағалау.

Ү. Үйге тапсырма.
Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу , оқушыларды түгендеу.

ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.

Үй тапсырмасын тексеру: М.Әуезов.Бала Абай (мазмұндау)

Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі.
Абай кім?

ұлы ақын


жазушы аудармашы


Абай

білімге шақырды философ, лирик


Бүктемемен таныстыру.

Жаңа сабақ.

Сабақ тақырыбы мен мақсатымен таныстыру
Оқулықпен жұмыс.

1-сабақ. Әңгімені оқып шығу.

2-сабақ. Бөлімдерге бөліп, ат қою, түсінік айту.
Әңгімені мәнерлеп оқушыларға оқыту.

- Мәнерлеп оқып беру.

- Мазмұнын түсіндіру.

- Мәтінді оқушыларға тізбектей оқыту.


Сөздікпен жұмыс. Оқушылар түртіп алу жүйесі бойынша қолдарына қалам алып өздері үшін түсініксіз сөздердің астын белгілеп отырады.

Сол сөздердің мәнін ашу, түсіндіру, дәптерге жазу.

Оқушыларға тізбектей оқыту, мазмұнын сұрау.
Сергіту сәті.
Сұрақтар мен тапсырмалар:

-Оларға қандай қонақ келді?

-Барлас ақын Абайға неге ұнады?

-Ақын қандай жырды жырлады?

-Жыр Абайға қалай әсер етті?

-Барлас ақын Абайдың зеректігін қалай бағалады?


Шырағым, ер жетерсің,

Ер жетсең, сірә, не етерсің?

Алысқа шырқап кетерсің,

Шындасаң шыңға жетерсің, - деп Барлас ақын бала Абайдың бойындағы мол дарын-қасиетті сол кезде-ақ байқаған болатын.


Мәтінді бөліктерге бөлу, ат қою.

Мәтіннен Абайдың сыртқы түрін сипаттайтын жерді тауып оқы.

Бала Абайға мінездеме бер.

Бала Абай

Мәтіндегі нақыл сөздерді тауып, дәптерге жаз.


Мақал.

Өнер – ағып жатқан бұлақ,

Ілім – жанып тұрған шырақ.
Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.

Үйге тапсырма: Абай туралы мәлімет. Әңгіме бөлімдері бойынша түсінік айтуға дайындалу.



Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау.
Каталог: uploads -> doc -> 0af6
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0af6 -> Сабақ Тақырыбы : Мәтін. Мақсаты
0af6 -> Сабақтың тақырыбы: «Киіне білу де өнер» Сабақтың мақсаты
0af6 -> Білім саласы: Қатынас Бөлімі: Ағылшын тілі


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет