Сабақтың тақырыбы: Бала Тұрар. Сабақтың мақсаты



Дата02.07.2018
өлшемі19,79 Kb.
#45594
түріСабақ
Нурканова Мадина Салимовна

Бастауыш сынып мұғалімі

Қ.Дамитов атындағы орта мектеп

Үлкен Нарын ауылы

Катонқарағай ауданы

2-сынып. Әдебиеттік оқу

Сын тұрғысынан ойлауды дамыту.

Сабақтың тақырыбы: Бала Тұрар.

Сабақтың мақсаты:

1.Тұрар Рысқұловтың балалық шағы туралы әңгімелеу, мәтіннің мазмұнын ашу,негізгі ойды ұғындыру .

2.Оқушылардың сын тұрғысынан ойлауын,оқуын дамыту.

3.Туған жерін сүйе білуге тәрбиелеп, адамгершілікке тәрбиелеу.

Сабақтың түрі:жаңа сабақ

Сабақтың әдісі: топтық жұмыс, Венн диаграммасы, түртіп ойлау, ой қозғау, сұрақ-жауап, сахналық көрініс.

Көрнекілігі: бүктеме, сызба, үнтаспа.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі.

Үй тапсырмасын еске түсіру.Тақырыбы: Күйші. Біржан.

Ойын «Кубизм».

Сұрақтар:

1.»Күйші» әңгімесінің авторы кім?

2.»Күйші» әңгімесінде кім туралы айтылған?

3.Құрманғазы кім?

4.Құрманғазының қандай күйлерін білесің?

5.Құрманғазының шәкірті кім?

6.Қазіргі күйшілерден кімдерді білесің?

7.Біржан кім?

8.Біржанның қандай өлеңдерін білесің?

Үй тапсырмасын қортындылау үшін үнтаспадан Құрманғазының «Адай» күйін тыңдаймыз.

Жаңа сабақ.

Кіріспе әңгіме. «Бала Тұрар» әңгімесінің авторы, Тұрар Рысқұлов туралы айтылады.

Ой қозғау. Оқулықпен жұмыс, мәтінді оқу, мазмұнын түсіндіру.

Сөздікпен жұмыс.

Сергіту сәті.

Сұрақтармен жұмыс.

1.Мұғалімнің көңілі неліктен Тұрарға ауды?

2.Тұрардың сабаққа селқостығының себебі неде?

3.Тұрар өзі жазған сөздерінің мағынасын қалай түсіндірді?

4.Неліктен бүкіл сынып Тұрар тақтаға шыққанда тына қалды?

5.Атамырза Тұрарға не үшін күлді?

6.Атамырзаның күлкісіне орай мұғалім қандай әңгіме айтты?

7.Ал балалар Атамырзаға не үшін күлді?

Тұрардың бейнесі суреттелген жерді тауып оқы.

Топпен жұмыс

1-топ.Сахналау көрініс.

2-топ.Суретпен жұмыс.

3-топ. Егерде мен...

Венн диаграммасы.

Тұрар Атамырза
Күлегеш

нашар оқиды

Тәртіпсіз әдепсіз

Асау мінез бадырақ көз



ақылды

озат оқушы

тәртіпті

сабырлы




Б

А

Л



А

13. Сабақты бекіту: Сөзжұмбақ шешу.



1

т

е

м

і

р

т

а

с

2

н

ү

р

п

е

й

і

с

о

в

а

3

а

т

а

м

ы

р

з

а

4

а

қ

б

а

й

5

ж

і

г

е

р



  1. Біржан салдың әні (тұйық мінезді)

  2. Дина әжеміздің фамилиясы (ұяң мінезді)

  3. Күлегештің аты

  4. Құрманғазының күйі (ашық мінезді)

  5. Динаның күйі

14. Сабақты қорытындылау.

15. Білімді бағалау.



Үйге тапсырма: «Бала Тұрар» мазмұндау.
Каталог: uploads -> doc -> 033a
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
033a -> Сабақтың типі: Жана сабақ. Қазақстантарихынан өткізілген ашық сабақ жоспары. Сабақтың тақырыбы: 1916 жылғы ұлт-азаттық қозғалыс
033a -> Негізгі орта білім беру деңгейінің «Жаратылыстану» білім саласы пəндерінің
033a -> «Өзін-өзі тану» пәні бойынша тәжірибелік сабақтары бойынша


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет