Сабақтың тақырыбы: Ғ. Мүсірепов "Боранды түнде" Ғабит Мүсіреповтың "Боранды түнде"



Дата06.07.2018
өлшемі0,79 Mb.
#47473
түріСабақ

Сабақтың тақырыбы: Ғ.Мүсірепов “Боранды түнде”

  • Ғабит Мүсіреповтың “Боранды түнде” атты әңгімесін қорытындылау, алған білімдерін жинақтап бекіту;
  • Оқушылардың салт – дәстүрге деген көзқарасының қалыптасуына ықпал ету, өз ойларын еркін жеткізе білуге,тіл байлықтарын дамытып, өз бетімен ізденіп, ой қорытындысын жасауға дағдыландыру;
  • Оқушыларды салт – дәстүрімізді құрметтеуге, жылқы малын қастерлеуге, адамгершілікке тәрбиелеу.
  • Мақсаты:

Әдісі: сұрақ – жауап, іздендіру, түсіндіру Сабақтың түрі: бекіту сабағы Көрнекілігі: Ғ.Мүсіреповтың І томы, слайд

  • І. Қызығушылықты ояту
  • Жоспар бойынша үй тапсырмасын сұрау
  • ІІ. Мағынаны тану
  • Батаменен ел көгерер
  • Жылқы малына байланысты салт – дәстүрлер
  • Мақал –мәтелдер сайысы
  • Концептуалдық кесте
  • ІІІ.Толғаныс
  • Семантикалық карта
  • Тест
  • Үйге тапсырма: 1.”Салт–дәстүрім – асыл қазынам” тақырыбына ой толғау жазу 2. Тақырыпқа байланысты сурет салу
  • Сабақтың барысы
  • Ғабит Мүсіреповтің қаламынан шыққан әрбір өміршең еңбегі үнемі оқырман жүрегіне жол тауып, оның асыл бұйымына айналып отырады. Ол – туған Отанының гүлденуіне үлкен еңбек сіңірген халықтың адал азаматы, қадірмен перзенті.
  • Ғабит Мүсірепов – халықтың шын мәніндегі сүйікті жазушысы.
  • Әбділхамит Нарымбетов,
  • филология ғылымдарының докторы,профессор.
  • "Боранды түнде"

Білу

  • Қайсардың күйініші
  • Күреңтөбел мен Көкдауыл
  • Қыз алып қашу
  • Сәтсіздік
  • Бала бейтаныс ауылда
  • Қайсар мен Кәменнің қосылуы
  • 1. Батаменен ел көгерер
  • Кейіпкерлер
  • Өмірге
  • қызығушылығы
  • Адамгершілік
  • қасиеті
  • Кейіпкерлерге
  • берілетін баға
  • Концептуалдық кесте
  • р/с
  • Шығармадан үзінді
  • Қайсар
  • Кәмен
  • Бала
  • Бәден
  • апай
  • Бекбер-
  • геннің немере-лес інісі
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Семантикалық карта
  • р/с
  • Шығармадан үзінді
  • Қайсар
  • Кәмен
  • Бала
  • Бәден
  • апай
  • Бекбер-
  • геннің немере-лес інісі
  • 1
  • Барады! Тым болмаса Қайсар ағасының атын ұстап тұруға жарамай ма?
  • 2
  • 3
  • Шылбырыңды маған бер де, қамшылап отыр.
  • 4
  • Сен бер десең, бермесіме бола ма?
  • 5
  • Ол бір жаман кісі екен. Жалғыз атын сұратыпты. Ол жаз бойы бәйге бермейтін, қыс бойы қасқыр соғатын жүйрік ат.
  • Семантикалық карта
  • Ғабит Мүсірепов туралы не білеміз?
  • Ғабиттің шығармалары өзіңе ұнады ма, жоқ па? Неліктен?
  • Ғабиттің шығармаларынан қандай тәлім-тәрбие алдың?
  • Өзіңнің болашаққа түйген түйінің?
  • Тест интервью

1.”Салт – дәстүрім – асыл қазынам” тақырыбына ой толғау жазу; 2. Тақырыпқа байланысты сурет салу.

  • Үйге тапсырма:
  • Оқы,біл!

Каталог: uploads -> doc -> 08cb
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
08cb -> Екі нарсе ғана өмірдің сәнін келтіреді: Бірі – математикамен шұғылдану, екіншісі – одан сабақ беру. Пуассон
08cb -> Қасым Аманжолов «Ақын өлімі туралы аңыз» (11-сынып,жаратылыстану-математикалық бағыт) Сабақтың мақсаты
08cb -> Оқулықпен жұмыс жасай отырып, оқушыларға қоғамдағы өзгерістер туралы түсінік бере отырып, танымдық қабілетін дамыту
08cb -> Орта мерзімді жоспар Пән: Биология Сынып: 6 Дайындаған: Қожрақова Дария Саташевна І деңгей бағдарламасын игерген биология пәнінің мұғалімі
08cb -> Сабақ: Қадыр Мырза Әлі. Мақсатты келер шақ. Күні
08cb -> Полимәдениетті білім беру – заман талабы әміре Қасымхан Абылайұлы


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет