Сабақтың тақырыбы: Гг дыбысы мен әрпі



Дата18.06.2017
өлшемі29,95 Kb.
#19253
түріСабақ
Атырау облысы

Қызылқоға ауданы

Кенбай орта мектебі

Жексемалиева Перизат Кайрошевна

Информатика пәні мұғалімі

Сабақтың тақырыбы: Гг дыбысы мен әрпі

Сабақтың мақсаты: окушыларга гг дыбысы мен әрпі туралы мағлұмат беру сөз ішіндеги орнын аныктау, дұрыс дыбыстату. Гг дыбысына катысты сөз сөйлемдерді дұрыс окуға жетелеу. Сөздерге дыбыстык, буындық талдау жасату.
Білімділігі: Гг дыбысы бар сөздерді оқуға жаттықтыру, Гг дыбысының

айтылу ерекшелігін білу.

Дамытушылығы: балаларды білімділікке, сауаттылыққа баулу.Ойлау қабілетін

арттыру. Тіл байлығын дамыту.

Тәрбиелілігі: Балаларды отансүйгіштікке,еңбексүйгіштікке, ұқыптылыққа,

тазалыққа тәрбиелеу.

Көрнекі құралдар: Гг дыбысының жазба, баспа түрлері. Кеспе әріптер, дыбыстық

таңбалар. Гитара, галстук, газет, гүлдердің суреттері

Пәнаралық байланыс: Тіл дамыту, айналамен танысу

Сабақтың әдісі: Түсіндіру, сұрақ-жауап, топтастыру, ойын, жұмбақ

шешу.
Сабақтың жүрісі

I.Ұйымдастыру бөлімі:

Үлкенге де сіз,

Кішіге де сіз.

Сәлем бердік сіздерге,

Құрметпенен біз.

II.Үй тапсырмасын қайталау.

Үй тапсырмасы Үү дыбысы. Ол қандай дыбыс? Үү дыбысын балаларға оқыту.

III.Жаңа сабақ.

1. Өзі сондай нәзік,

Су құйсаң кетеді

Алақанын жазып (Гүл)

2. Мінезін оның түсінгем,

Ашуы тамақ пісірген (Газ)

Ең бірінші Гг дыбысын естіп отырмыз. Гг дыбысы дауыссыз дыбыс. Көк түспен белгілейміз. Көк сандыққа саламыз. Гг дыбысының жазба, баспа түрлерін көрсету. Гг дыбысынан келетін сөздер айтып, суретін көрсетемін.

Гг дыбысын ауада жазғызам.

IV. «Топтастыру» әдісі
Гитара

Галстук Гг Гүл


Газет


Сергіту сәті.

Тербеледі ағаштар,

Алдымнан жел еседі.

Кіп кішкентай ағаштар

Үп үлкен болып өседі.

V. Сөзжұмбақ шешу

Ай+гүл, Гүл+сім, Гүл+нұр

V. Дәптермен жұмыс

Гг дыбысын жазу.

VI Кітаппен жұмыс

Буындарды оқу

VII. «Дыбысты тап » ойыны

Мен қазір бірнеше сөздер тізбегін айтамын, сол сөздерде Гг дыбысын кездессе, қолдарынды шапалақтаңдар. Галстук, орамал, гүл, ою, гитара, Гүлсезім, кітап, дәптер

VIII. «Адасқан әріптер» дидактикалық ойыны.

Ойынның шарты: тақтаға кейбір әріптерінің орындары ауысып кеткен сөздер

жазылған қағаздар ілінеді. Балалар «адасқан әріптерді» орындарына қойып, сөз-

дерді оқиды. Мысалы: лүг-гүл, ешег-шеге, т.б.

IX. «Гүлдерді терейік» ойыны.



  1. Гүл сөзіне сөйлем ойла.

  2. Гг дыбысы қандай дыбыс?

  3. Гг дыбысынан келетін сөздер айту.

  4. Газет, гитара, сөздерін буынға бөл.

X. Бір айналым әдісі арқылы Гг дыбысынан келетін сөздер айту.

XI. Мадақтау
Каталог: 2014
2014 -> Сәлім меңдібаев армысың, алтын таң! Журналист жазбалары Қостанай – 2013 ж
2014 -> Хромтау қаласы №6 Хромтау гимназиясының бастауыш сынып мұғалімі Кысырауова Шынар Андебековнаның
2014 -> Қазақ тілі мен латын тілі кафедрасы Қазақ Әдебиеті пәні бойынша әдістемелік өҢдеу мамандығы: Фельдшер Мейірбике ісі Стамотология Курс: І семестрі: ІІ
2014 -> Сабақ тақырыбы: Қазақстандықтардың Мәскеу,Ленинград,Сталинград шайқастарына қатысуы. Сабақтың мақсаты
2014 -> Қазақстан республикасы білім және ғылым министрлігі
2014 -> Сабақ №3 Мәртөк орта мектебінің қазақ тілі және әдебиеті
2014 -> Жақсыбай Мусаев шығармашылығы және көркемдік Зерттеуші оқушы: Мұратбаева Назерке
2014 -> Сабақ Тақырыбы: Қазақ жеріне терме,жырлары кеңінен тараған ақын Әбубәкір Кердері Боранқұлұлының "Досқа насихат"термесі
2014 -> Тақырыбы: Ақындықты арман еткен жерлес Талапбай Ұзақбаев
2014 -> Сабақтың тақырыбы : Жетім. М.Әуезов Сабақтың мақсаттары


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет