Сабақтың тақырыбы Кедейлік жаһандық мәселе Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары



Дата22.06.2017
өлшемі93,95 Kb.
#19477
түріСабақ

САБАҚ: 7-8

Пәні: қазақ тілі

Мектеп: Алматы қаласы ФМБ НЗМ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Оспанова Қ.Д., Тлеубаева А.С.

Сынып: 10 Т1

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Кедейлік – жаһандық мәселе

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

(Ж3) Өз көзқарасын білдіріп, цитаталарды кірістіре отырып, күрделі жоспар құрады.

(Ж9) Ғаламдық мәселелерге көзқарасын дәлелдей отырып, (ресми, бейресми) өзіндік стильмен жолдау хат, хабарламалар жазады.

(О8) Шығарма тақырыбы мен кейіпкерлерін әлем әдебиет үлгілерімен салыстырады.


Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар мәтін мазмұнын түсініп, өз көзқарастарын беріп, мәтін құра алады

Оқушылардың көпшілігі цитаталар келтіре отырып, күрделі жоспар құрады

Кейбір оқушылар мәтіндегі негізгі ойға қатысты жолдау хат жаза алады


Жетістік критерийлері

Жетістік критерийлері:

  1. Дәлелдер келтіреді.

  2. Цитататаларды орынды қолданады.

  3. Өз ойын жүйелі жеткізеді

  4. Күрделі жоспар құрады.

Тілдік мақсаттар

Кедей мен бай санасы, барлық өмірі, күту, әрекет, уақыт.

Осыған дейін меңгерілген білім

Кедейлік - жаһандық мәселе.

Жоспар

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөздер

Сабақтың басы

Сыныппен амандасу.

Сыныпты сан арқылы топқа бөлу.



https://www.youtube.com/watch?v=Y7tJk-K-agM

бұл фильмдегі кедейлікті жеңген бала кедейлік санадан құтылды ма?


https://www.youtube.com/watch?v=Y7tJk-K-agM миллионер из трущоб


Сабақтың ортасы


Кедей адамдарды қанағаттандыру қиынның қиыны. Сіз тегін бір зат берсеңіз, олар оны қақпан деп түсінеді. Сіз оларға бұл шағын инвестиция десеңіз, бұдан көп пайда таппайсың деген жауап аласыз. Үлкен қаражат сал десеңіз, олар ақша жоқ дейді. Жаңа тақырыпты ұсынсаңыз, тәжірибе жоқ дейді. Бұл дәстүрлі бизнес десеңіз, қиын деген жауап аласыз. Бұл –жаңа бизнес-модель десеңіз, пирамида дейді. Дүкен аш десеңіз, еркіндік жоқ дейді. Жаңа бизнес баста десеңіз, жаңа бизнесті ашуға ешқандай дәлел жоқ дейді.

Оларда ортақ бір нәрсе бар: Google-дан сұрағанды ұнатады, өздері секілді болашағы жоқ достарын тыңдағанды жөн көреді. Университет профессорына қарағанда ойда көбірек жүреді және соқырдан да аз әрекет жасайды.

Менің қорытындым: Жүрек тезірек соғу үшін неге жылдамырақ әрекет етпеске; үнемі ойда жүргеннен гөрі ойыңызды неге іске асырмасқа.

Кедей адамдар ортақ бір нәрсеге байланысты сәтсіздікке ұшырайды: «Олардың Бар Өмірі Күтумен Өтеді!»



Джек Ма

Тапсырма. Жұптық тапсырма.

Бес саусақтың суретін салдырып, «шалғай жердегі миллионер» фильмін Джек Маның пікірімен салыстыра отырып, кедейліктің себебі болып табылатын жайларды жазыңыз. Шынашаққа ең жеңіл немесе маңызды емес қасиетінен бастап, басбармаққа келгенде ең маңыздысын жазыңыз.

Топтық тапсырма. Ойларыңызды жинақтаңыз. (постер) «Байлыққа апарар жол» тақырыбы бойынша түрлі ресурс көздерінен

цитаталарды келтіре отырып, күрделі жоспар құрыңыздар.

Жетістік критерийлері:

  • Дәлелдер келтіреді.

  • Цитататаларды орынды қолданады.

  • Цитата мен фильмді байланыстыра алады

  • Күрделі жоспар құрады.

Бағалау. «Аялдама» әдісі. Жоспар құрғаннан кейін әр топтан бір оқушы қалады. Басқа оқушылар сағат тілімен айналып, басқа топқа барып күрделі жоспармен танысады. Түсіндірген оқушының қаншалықты жеткізе алатындығы анықталады.

Жеке тапсырма. Жоспарды негізге ала отырып, «Байлыққа апарар жол» тақырыбы бойынша жолдау хат жазыңыздар.

Жетістік критерийлері:

  1. Хат жазу стилін сақтайды.

  2. Ойын жүйелі және сауатты жеткізеді
    Бағалау. Оқушылар жұмысы топта талқыланады және кемшіліктер бойынша ұсыныс айтылады.




Сабақтың соңы


Рефлексия

«Екі жұлдыз, бір тілек»






Қосымша ақпарат

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады.

Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады.

Бұл бөлімді оқушылардың сабақ барысында алған білімдерін бағалау үшін қолданылатын әдіс-тәсілдеріңізді жазу үшін пайдаланыңыз.

Сабақ жоспарын құру үшін сізге өзге пән мұғалімдерінің көмегі керек пе?

Берілген тапсырмалардың қайсыбірі оқушылардың қауіпсіздігіне немесе денсаулығына қауіп төндіре ме?

Оқушылар сабақ барысында өздерінің АКТ дағдыларын дамыта ала ма?

Осы сабақ барысында НЗМ құндылықтарын дамытуға қандай мүмкіндік бар?

Ойлану

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?



Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.




Жалпы баға

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?


Кедей адамдарды қанағаттандыру қиынның қиыны. Сіз тегін бір зат берсеңіз, олар оны қақпан деп түсінеді. Сіз оларға бұл шағын инвестиция десеңіз, бұдан көп пайда таппайсың деген жауап аласыз. Үлкен қаражат сал десеңіз, олар ақша жоқ дейді. Жаңа тақырыпты ұсынсаңыз, тәжірибе жоқ дейді. Бұл дәстүрлі бизнес десеңіз, қиын деген жауап аласыз. Бұл –жаңа бизнес-модель десеңіз, пирамида дейді.

Дүкен аш десеңіз, еркіндік жоқ дейді. Жаңа бизнес баста десеңіз, жаңа бизнесті ашуға ешқандай дәлел жоқ дейді. Оларда ортақ бір нәрсе бар: Google-дан сұрағанды ұнатады, өздері секілді болашағы жоқ достарын тыңдағанды жөн көреді. Университет профессорына қарағанда ойда көбірек жүреді және соқырдан да аз әрекет жасайды.

Менің қорытындым: Жүрек тезірек соғу үшін неге жылдамырақ әрекет етпеске; үнемі ойда жүргеннен гөрі ойыңызды неге іске асырмасқа.

Кедей адамдар ортақ бір нәрсеге байланысты сәтсіздікке ұшырайды: «Олардың Бар Өмірі Күтумен Өтеді!»



Джек Ма

Кедей адамдарды қанағаттандыру қиынның қиыны. Сіз тегін бір зат берсеңіз, олар оны қақпан деп түсінеді. Сіз оларға бұл шағын инвестиция десеңіз, бұдан көп пайда таппайсың деген жауап аласыз. Үлкен қаражат сал десеңіз, олар ақша жоқ дейді. Жаңа тақырыпты ұсынсаңыз, тәжірибе жоқ дейді. Бұл дәстүрлі бизнес десеңіз, қиын деген жауап аласыз. Бұл –жаңа бизнес-модель десеңіз, пирамида дейді. Дүкен аш десеңіз, еркіндік жоқ дейді. Жаңа бизнес баста десеңіз, жаңа бизнесті ашуға ешқандай дәлел жоқ дейді. Оларда ортақ бір нәрсе бар: Google-дан сұрағанды ұнатады, өздері секілді болашағы жоқ достарын тыңдағанды жөн көреді. Университет профессорына қарағанда ойда көбірек жүреді және соқырдан да аз әрекет жасайды.



Менің қорытындым: Жүрек тезірек соғу үшін неге жылдамырақ әрекет етпеске; үнемі ойда жүргеннен гөрі ойыңызды неге іске асырмасқа.

Кедей адамдар ортақ бір нәрсеге байланысты сәтсіздікке ұшырайды: «Олардың Бар Өмірі Күтумен Өтеді!»



Джек Ма


Қ.Д.Оспанова, А.С.Тлеубаева
ФМБ НЗМ
Алматы қаласы
Каталог: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Аңыз әңгімелер «Асан қайғының жерұйықты іздеуі»
2017 -> Сабақтың тақырыбы: Ы. Алтынсарин әңгімелері
2017 -> Сабақтың тақырыбы Мен не үйрендім? Сабақ негізделген оқу мақсаты
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Жылқы. С. Мұқанов
2017 -> Сабақтарында «мнемотехника»әдісін пайдалану. №48 «Ақ көгершін»
2017 -> Оқушыны іздендіру жолы – шығармашылық
2017 -> Сабақтың тақырыбы Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі
2017 -> Әңгіме шебері Ы. Алтынсарин
2017 -> Б.Қ. Абдыкаимова №56 «Береке» балабақшасы тәрбиеші Астана қаласы
2017 -> Қысқа мерзімді жоспары: Мұғалімнің аты-жөні


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет