Сабақтың тақырыбы: Километр. Миллиметр Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



Дата14.05.2022
өлшемі121,32 Kb.
#143338
түріСабақ
Байланысты:
қмж матем курс
кузыреттилик, 1сабақ, 2222, қмж 2405, 8сынып физика қмж Электр өрісі, элекротехника, 1606729407, Пиза 3 сұрақтар (1), ИП Арсен (1), ts robototehnika kaz 03.05.2018, Презентация Microsoft PowerPoint, тестилеу лек русс, Журнал 40 оза-2, криптография



Білім беру ұйымының атауы
№ 7 мектеп-лицейі

Бекітемін:
Оқу ісінің меңгерушісі:

Бөлімі:

Сәулет

Педагогтің аты-жөні:

Абуталипова Сауле

Пәні:

Математика

Күні:




Сыныбы:

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Километр.Миллиметр

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

3.1.3.2** мм, км/ г, т/см2, дм2, м2 өлшем бірліктерін қолданып өлшеу
3.1.3.4 ұзындық (мм, см, дм, м) / масса (г, кг, ц, т) / аудан (см2, дм2, м2/ уақыт (сек,мин, сағ, тәул. ғасыр) бірліктерін олардың арақатысына сүйеніп түрлендіру

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар: Ұзындықтың өлшем бірліктерін қолданып өлшейді.
Басым көпшілігі: Шамалардың мәнін салыстырады және оларға амалдар орындайды.
Кейбір оқушылар: Шамаларды түрлендіреді.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

Ұйымдастыру Психологиялық ахуал «Жүректен жүрекке».
Мысалы: Күнің сәтті өтсін! Сен өте әдемі болып тұрсың! Жақсы жаңалықтар көп болсын!

Оқушылар жанындағы көршілеріне жақсы, жылы, жағымды тілектерін айтады

Мақтау ,мадақтау




Ортасы

– Ұзындық өлшемдерінің кестесін қара. Миллиметр – ұзындық өлшем бірлігінің ең кіші бөлігі. 1 см = 10 мм.
Ал сендерге метрден үлкен өлшем бірлігі таныс па? Сызғыштың бөліктеріне қараңдар. Сен енді 1 см-ден кем кесінділерді өлшей аласың ба? 1 см-ден артық, бірақ 2 см-ден кем кесінділерді ше? №1 суретті қара. Астанадағы океанариум ғимараты – ерекше құрылым. Ол – Гиннес рекордтар кітабына енген әлемдегі жалғыз ғимарат, мұхиттан 3000 километр қашықтықта орналасқан. Біз қандай жаңа ұзындық өлшем бірлігін қолдандық? Бұл–километр. Ұзындық өлшем бірліктеріне қатысты кестені көреміз. 1м=10м 1дм=10см 1м=100см 1дм=100мм 1м=1000мм 1см=10мм 1км=1000м=10000дм=100000см=1000000мм
«Сұрақ - жауап» 1 дм қанша сантиметр, миллиметр бар? 1 м-де қанша дециметр, сантиметр, миллиметр бар? 1км де қанша метр, дециметр, сантиметр, милиметр бар? Салыстыр:
1 м*1 мм 100 мм *1 дм
1000 мм*100 см 1 см*10 мм
10 дм*1 см 10 см*10 мм
1 тапсырма Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнекте,
1см= мм
40см= мм
2дм1см= см
210см= дм= м дм
690см= м= м дм 7
8мм= см мм
Дескриптор:
Сантимертді милиметрмен өрнектейді. Дециметрді сантиметр мен милиметрге өрнектейді.
Өлшем бірліктерін өрнектеп жаза алады.
Сергіту сәті
Оқушылар бейнематриалдағы қимылдарды кезек-кезек қайталайды
2 тапсырма Жұптық тапсырма «Ойлан, жұптас, бөліс» Карта бойынша қала маршрутының жоспарын құр, оның ұзындығын километрмен өлше. Абай көшесінен Бейбітшілік көшесіне дейін неше километр? Республика көшесінен субұрқаққа дейін неше километр? Тәуелсіздік даңғылы неше километр? Жамбыл көшесінен көлік тұрағына дейін неше километр?

Ұзындық өлшем бірліктерімен(км,мм) танысады

Сантимертді милиметрмен өрнектейді. Дециметрді сантиметр мен милиметрге өрнектейді.


Өлшем бірліктерін өрнектеп жазды.



От шашу әдісі

Бесбармақ әдісі




А4 форматын


дағы қағаздар

https://www.youtube.com/watch?v=by8NcRAsRAE



Соңы

3 тапсырма Өзіндік жұмыс
Ұзындықты километрмен өрнекте. Өсу ретімен қайта жаз. Іле өзенінің ұзындығы Талас өзенінің ұзындығынан қанша артық?
Талас 453000м= км
Іле 815000м= км
Нұра 978000м= км
Саралау тапсырмасы Миллиметрге өрнекте: а) 1 дм 2 см 5 мм = ... ә) 4 дм 8 мм = ... б) 23 см 8 мм = ... в) 3 дм 5 см = ... Амалдарды орында және жауапты ірірек өлшем бірлігіне өрнекте: а) 6 дм 4 см – 35 мм ә) 2 дм 18 мм + 58 см 2 мм
Дескриптор:
Шамаларды есептейді;
Шамалардың мәнін салыстырады(км, см, дм, м)және олармен амалдар орындайды; Оладың өзара қатынасы негізінде см, дм, м, км ұзындық бірліктерін өрнектейді.
Кері байланыс
«Білім қоржыны»
Оқушыларға үш түсті қоржынның суреті беріледі.
«Қызыл» қоржын – сабақты толықтай түсіндім;
«Сары» қоржын – сабақты орташа түсіндім;
«Қызғылт» қоржын – сабақты дұрыс түсінбедім. Оқушылар осы берілген қоржындарға қолдарындағы жапсырма қағаздарын салады.

Шамаларды есептейді; - Шамалардың мәнін салыстырады(км, см, дм, м)және олармен амалдар орындайды.

Оқушылар осы берілген қоржындарға қолдарындағы жапсырма қағаздарын салады.






Оқулық, дәптермен жұмыс

Қоржынның суреттері, жапсырма қағаздар









Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет