Сабақтың тақырыбы: Шешендік сөздер. Төле би



бет1/2
Дата08.12.2016
өлшемі222,47 Kb.
#3444
түріСабақ
  1   2
ОҚО, Түлкібас ауданы

Тұрар атындағы ЖОМ

Салтаева Жанар Махамбеталиқызы
Қазақ әдебиеті пәні бойынша 9-сыныпқа арналған

қысқа мерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы: Шешендік сөздер. Төле би

Мақсаты: Оқушыларға шешендік сөздердің ерекшелігі туралы айту, шешендік сөздер тарихының өкілдерімен таныстыру. Төле бидің ел билеудегі, қоғамдағы рөлі туралы түсінік беру.

Күтілетін нәтижесі: Оқушылар шешендік сөздер, Төле бидің шешендік өнері, қоғамда алатын орны туралы біледі.

Әдістер: Миға шабуыл, «кемпірқосақ» әдісі, айналмалы бекет, өзін-өзі бағалау, критериалды бағалау.

Ресурстар: Постер, маркер, оқулық, ғаламтор, интербелсенді тақта, маркер, түрлі-түсті қағаздар.

Блум

таксономиясы

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

І. Білу.

ІІ. Түсіну.

7мин.


Миға шабуыл. «Жаужүрек мың бала» бейне үзіндісін көрсету.

1.ХҮ-ХҮІІІ ғасыр қазақ халқының

тарихында не себепті күрес жылдары деп аталады?

2.Қазақтың шешендік сөз тарихындағы қандай шешендерді білесіңдер?

3.Төле бидің аты тарихта қалуына не себеп болды деп ойлайсыңдар?


Өз ойларын ортаға салады.

Топта талқылап, сұраққа жан-жақты жауап береді. Ғаламтордан алып келген мәліметтерді қолданады.



ІІІ. Қолдану

13мин.


«Кемпірқосақ» стратегиясы.

Әр топқа бөлек-бөлек Төле бидің шешендігі көрінген оқиғаларды бөліп беремін.

1-топқа: Қарт биге келген Төле би

2-топқа: Шабындыққа таласқан жігіттер.

3-топқа: Қарлығаш әулие.

Жағдаяттан шығу.

Әр топқа өздеріне бөлініп берілген оқиғаға байланысты тапсырма беремін.

1.Сендер Төле бидің орнында болғанда дауды қалай шешер едіңдер?

Оқып танысып, топта талқылайды.

Өздерінің ортақ шешу жолдарын айтады.


IV.Талдау

10мин.


Тапсырма:

Оқиғадағы әр кейіпкерге мінездеме беріңдер.



Постер арқылы кейіпкерлерге мінездеме бере отырып, талдау жасайды.

V.Жинақтау

10мин.


Айналмалы бекет

Төле бидің суретін беремін, әр топтағы оқушылар өздерінің бүгінгі сабақта оқып-білгендерін жазып шығады.



Ойларын жинақтап, талқылап, жазып береді.

VI.Бағалау.

5 мин.


«Блооб ағашы» арқылы өзін-өзі бағалау
Критериалды бағалау



  1. р/с


    Критерий


    Дескриптор


    Топтар


    Рубрикатор







    1

    2

    3

    1


    2


    3


    1

    Ұтымды жауаппен жағдаяттан шығуы

    Өте жақсы – 6



















    Жартылай – 4



















    Нашар – 2



















    2

    Әр кейіпкердің мінездемесін аша алуы

    Толық ашылуы-6



















    Жартылай-4



















    Нашар-2



















    3

    Өз ойын жинақтап, қорытынды жасай білуі

    Ойын нақты жеткізе алды-6



















    Жүйелілік бар, бірақ шашыраң-қы-4



















    Нашар -2



















    Жалпы қорытынды балл:









    18-14 балл – «5»

  2. 14-10 балл – «4»

  3. 10-6 балл – «3»


Кері байланыс.

«Алақан»әдісі


Оқушылар өздерін бағалайды.

Топтарды бағалайды.





Қазақ әдебиеті пәні бойынша 9-сыныпқа арналған

Каталог: 2014
2014 -> Сәлім меңдібаев армысың, алтын таң! Журналист жазбалары Қостанай – 2013 ж
2014 -> Хромтау қаласы №6 Хромтау гимназиясының бастауыш сынып мұғалімі Кысырауова Шынар Андебековнаның
2014 -> Қазақ тілі мен латын тілі кафедрасы Қазақ Әдебиеті пәні бойынша әдістемелік өҢдеу мамандығы: Фельдшер Мейірбике ісі Стамотология Курс: І семестрі: ІІ
2014 -> Сабақ тақырыбы: Қазақстандықтардың Мәскеу,Ленинград,Сталинград шайқастарына қатысуы. Сабақтың мақсаты
2014 -> Қазақстан республикасы білім және ғылым министрлігі
2014 -> Сабақ №3 Мәртөк орта мектебінің қазақ тілі және әдебиеті
2014 -> Жақсыбай Мусаев шығармашылығы және көркемдік Зерттеуші оқушы: Мұратбаева Назерке
2014 -> Сабақ Тақырыбы: Қазақ жеріне терме,жырлары кеңінен тараған ақын Әбубәкір Кердері Боранқұлұлының "Досқа насихат"термесі
2014 -> Тақырыбы: Ақындықты арман еткен жерлес Талапбай Ұзақбаев
2014 -> Сабақтың тақырыбы : Жетім. М.Әуезов Сабақтың мақсаттары


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет