Сабақтың тақырыбы:
|
Сын есімнің салыстырымалы шырай жұрнағы
|
Сабақтың мақсаттар:
|
Оқушыларға негізгі және туынды сын есім, олардың жазылу емлесі туралы өткен білімді еске түсіруге мүмкіндік туғызу; оқушылардың өз бетімен жұмыс жасауы арқылы теориялық ойлауын, сөйлеу тілін дамыту; ұйымшылдықа, достыққа, адамгершілікке баулу
|
Сілтеме:
|
Қазақ тілі оқулығы 3- сынып. Г.Уайсова,Ә.Жұмабаева Атамұра Дидактикалық материал.
|
Күтілетін нәтиже
|
Негізгі және туынды сын есім , олардың жасалу жолын біледі. өз бетімен жұмыс жасауға дағдыланады.
|
Негізгі идеялар:
|
Негізгі және туынды сын есімді таба алады,сын есімдерге дұрыс сұрақ қоя білу.
|
Сабақта қолданылатын материалдар:
|
Стикер,маркер,А3 парағы, қима қағаздар үлестірмелер
|
Оқыту әдісі
|
Сто,диалогтік оқыту,АКТ,талантты және дарынды балаларды оқыту.
|
кезең
|
Сабақ бөлімдерінің мақсаты
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті.
|
Білу
(7 мин)
|
Бастапқы рефлексия
лық кезеңі
Үй тапсыр
масын қайталау
|
Психологиялық ахуал туғызу
Топқа бөлу (алма, алмұрт,анар,ананас)
«ыстық орындық»
|
Оқушылар бір-біріне жылы сөздер айтады
Кірісейік сабаққа.
Кірісейік жазуға.
Сабақтан «5» алайық
Үйге қуанып қайтайық.
Суреттер арқылы топқа бөлінеді.
Оқу және талдау.Ережені еске түсіру.
|
Түсіну
(10 мин)
|
Жаңа сабақты түсіндіру
Ережені меңгерту
|
Өзіндік жұмыс
42-жаттығу
|
Оқушылар бір-біріне сұрақтар қояды.Мағынасын түсіндіреді.
|
Қолдану (15 мин)
|
Топтық жаттығу жұмыстары
|
Үлестірмемен жұмыс
43-жаттығу
|
Суреттегі заттарды сипаттап жаз.
сұрағы
|
сипаттап жаз
|
|
|
|
Талдау
(5 мин)
|
|
Жұптық жұмыс
44-жаттығу
38-жаттығу
|
Берілген сөздерді негізгі және туынды сын есімдерге ажыратып,екі бағанға бөліп жазады.
|
Сергіту сәті
|
|
Дене қимылдарын жасау гуми,гуми биі
|
Қимылды қайталау.
|
Жинақтау (3 мин)
|
Алған білімдерін жинақтау
|
«карусел» стратегиясы
45-жаттығу
46-жаттығу
48-жаттығу
|
Ойынға қатысушы берілген жұрнақтарды жалғап айтуға болатын сын есімдерді тап.
Оқушылар жұмысты айналдырып жасап түсіндіреді.
Сын есімдерді теріп жазып,сөз құрамына талдау.
Сөзжұмбақ шешу
м
а
|
д
|
ы
|
р
а
ш
|
а
|
у
ғ
|
з
|
ы
|
ғ
ыц
рн
|
а
|
қ
|
қ
у
|
н
|
а
|
Р
|
|
Бағалау (2 мин)
|
Сабақ барысында оқушы белсенділігін формативті бағалау
|
|
Өзіндік және өзара бағалау
бағалау парағы, критерийалды бағалау парағы
|
Үйге тапсырма
(2 мин)
|
|
47-жаттығу 195 бет
|
Күнделікке түртіп алады.
|
Рефлексия (1 мин)
|
|
|
Екі жұлдыз, бір тілек арқылы өз ойларын жазып іледі..
|