Сабақтың тақырыбы Табиғат құбылыстары



Дата09.03.2022
өлшемі28,72 Kb.
#134862
түріСабақ
Байланысты:
5 сынып табиғи құбылыстар
«Босану-клиникасы»-ТЕСТТЕР, «Босану-клиникасы»-ТЕСТТЕР, 16.02, 09 17] Г-WPS Office, Конспект -Теорема-о-трех-перпендикул Платова-Т.Ю., Конспект -Теорема-о-трех-перпендикул Платова-Т.Ю., Конспект -Теорема-о-трех-перпендикул Платова-Т.Ю., Конспект -Теорема-о-трех-перпендикул Платова-Т.Ю., 1C0B1F86-B407-41C9-A44F-0E76B4525B10, 747ebcf3548a406e816782fbc3fbee01 2, restaurant lesson plan - activity sheets

Бөлім

Заттар және материалдар.

Педагогтың аты-жөні

Балжанқызы Әйгерім

Күні

18.11.2021

Сынып 5

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы

Табиғат құбылыстары

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.3.1.5 – физикалық және химиялық құбылыстарды ажырату



Сабақтың мақсаты



Барлық оқушылар:
Табиғат құбылыстары ұғымын қалыптастыру
Оқушылардың басым бөлігі:
Табиғат құбылыстарының түрлерін ажырату
Кейбір оқушылар:
Химиялық және физикалық құбылыстардың айырмашылығы неде екенін білу.

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы
7 мин

Ұйымдастыру кезеңі: ( сәлемдесу, шаттық шеңберіне тұру,психологиялық ахуал тудыру)
Топқа бөлу: «Түстер » арқылы 2 топқа бөлу

  1. Физикалық құбылыс

  2. Химиялық құбылыс

Үй тапсырмасын тексеру:
Бір бірімен дәптер алмасу арқылы
«Блум түймедағы» әдісі арқылы өткен тақырыпты еске түсіру

Оқушы өз жұбын табады
Әдіс арқылы қайталау
Сұрақтарға жауап береді.

«Жұлдыздар» арқылы



Қағаз қиындылары



Ортасы

Жаңа сабақ
Оқушылар физикалық және химиялық құбылыстарға байланысты бейнеролик көреді.
Дескриптор:

  • Берілген мысалдар арқылы құбылыстарды ажыратады.

Топтық жұмыс. Мәтінмен жұмыс
Мұғалім оқушыларға мәтінді екіге бөліп береді олар түсініктерін қағазға салу керек , постер арқылы қорғайды
1 топ. Физикалық құбылыстар
2 топ. Химиялық құбылыстар
Дескриптор:

  • Мәтінді оқып шығады

  • Постер жасайды, қорғайды.

  • Әр топ өзіне берілген тақырыпшаның мағынасын ашады.



Жұптық жұмыс. Берілген құбылыстардың қайсысы химиялық, қайсысы физикалық құбылысқа жататынын табыңдар.

Жаңғақты ұнтақтау




Жаңғақты қуыру




Омлет пісіру




Омлетке қажет заттарды араластыру




Газ баллонды толтыру




Баллон арқылы жанып тұрған газ




Етті қатыру




Етті қуыру




Ағашты бөлшектеу




Ошақта ағаштың жануы




Сазды пеште қыздыру




Ылғал саздан саптыаяқ дайындау






Дескриптор:

  • Физикалық құбылыстарды табады

  • Химиялық құбылыстарды табады


Жеке жұмыс. Дәптермен жұмыс. Кестені берілген құбылыс мысалдарымен толтырып жаз:

Химиялық құбылыс

Физикалық құбылыс










Құбырды тот басты, терезе әйнегі сынды, автомобиль қозғалтқышында жанармай жанды, темір балқыды, көмір жанды.

Дескриптор:



  • Мысалдарды химиялық және физикалық құбылыстарға бөліп жазады.

  • Оларды ажырата біледі.

Сабақты сұрақ-жауап арқылы қорытындылау.

Бейнеролик көреді. Талқылайды.

Мәтіндегі тапсырмаларды орындау барысында ой өрісін жетілдіру арқылы бәсекелеседі





Бас бармақ

Ауызша бағалау

Мадақтау арқылы



АКТ
Bililand сайтынан бейнероликтер
А4 кесте сызылған қағаз



Сабақтың соңы



Рефлексия
«Жетістік баспалдағы»
Үй тапсырмасы:
Қандай да бір табиғат құбылысын бақылап, оны жсопар бойынша сипаттау. 120 бет.

Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.




Стикер


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет