Сабақтың тақырыбы Төл сөз және төлеу сөз жайында жалпы түсінік Мақсаты



бет1/3
Дата05.06.2017
өлшемі266,93 Kb.
#17969
түріСабақ
  1   2   3
Тексерілді 8 сынып Қазақ тілі Күні:

Сабақтың тақырыбы

Төл сөз және төлеу сөз жайында жалпы түсінік

Мақсаты

Оқушылар төл сөздің ерекшелігін түсініп, сөйлемдердегі төл сөз бен автор сөзін ажырата алады;

Тыныс белгілерін орынды қолдануды үйренеді



Күтілетін нәтиже

  1. Төл сөздің ережесін білемін;

  2. Төл сөз бен автор сөзін ажырата аламын,

  3. Тыныс белгілерін дұрыс қоя аламын;

  4. Төл сөзді сөйлем құрай аламын;

  5. Өзіндік ерекшелігін тани аламын.

Сілтеме

Оқулық: қазақ тілі.8-сынып.С.Аманжолов, А.Аманжолова, Г.Қосымова

Алматы. «Мектеп» 2012 жыл



Негізгі идеясы

Төл сөз және оның тыныс белгілері туралы мағұлмат алады.

Қолданылған әдістері мен тәсілдері

Диалогты оқыту: сұрақ қою, әңгімелесу «Теннис» ойыны;

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету «Болжау» стратегиясы

Оқуды және оқыту үшін бағалау: екі жұлдыз, бір тілек;смайликтер, табыс критерийі, кері байланыс

АКТ-ны қолдану; сергіту сәті: «Ең ұлы құндылық -сүйіспеншілік».

Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс; «Біздің жобамыз»

Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту.(Үй тапсырмасы)



Ресурстар

Постер, түсті қағаз, маркерлер, дидактикалық таратпа материалдар, компьютер, проектор, желім, қайшы

Сабақтың өтілетін уақыты

45 минут



Сабақ жоспары

  1. Ұйымдастыру: топқа бөлу, мақсат қою (5 мин)

  2. Сабақ барысы: Блум таксономиясы бойынша

  3. Рефлексия

  4. Үйге тапсырма

Үйге тапсырма

1. Сүйіспеншілік-әлемді өзгертеді(эссе)

2.Төл сөз бойынша кеспе қағаздар дайындау

3.Көркем әдебиеттен мысалдар жазу(қайдан алғанын көрсету)





Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдас

тыру


Бағалау

Білу

 

 



5 мин

Оқулықтағы берілген ережемен танысуды ұсыну.

Материалды жеке-жеке оқып

танысады


 Жеке жұмыс




Түсіну

 

8 мин



«Теннис» ойыны.

Түсінгендері бойынша өзара сұрақтар дайындауды ұсынады.



Бір топ келесі топқа сұрақтар дайындайды.

Бір-біріне теннис добын лақтырып, сұрақ қояды келесі адам жауап береді



 Жұппен жұмыс

Өзара бағалау (смайликтер)

Қолдану

 

 



12 мин

«Біздің жобамыз»

Төл сөз бен автор сөзі бойынша түсінгендерін флипчартқа түсіріп, топпен қорғауды ұсынады



Түсінгендерін ретпен сызбаға түсіріп, бірлесіп жұмыстарын қорғайды

  Топпен жұмыс

«Екі жұлдыз, бір тілек»

Сергіту сәті

«Ең ұлы құндылық сүйіспеншілік» проектор арқылы көрсету










Талдау

 

10 мин



«Болжау» стратегиясы

Оқиғаның үзілген жерінен әрі қарай ойша жалғастыруды ұсынады

Соңында төл сөзді сөйлемдерді талдатады


Оқушылар өз ойларын қағазға жазады

Оқушылар сөйлемдерге қатысты өз ойларын айтады



 Жеке жұмыс

Өзара бағалау

Бағалау

  Кері байланыс

Смайликтер «Барлығы түсінікті» «Жартылай түсінікті» «Түсініксіз»
 

5 мин



Оқушылардың қолына жапсырылған смайликтеріне, табыс критерийіне қарай бағалайды

Стикерге түсініктерін жазып, іледі

 

Формативті бағалау

1-сурет 2-сурет

3-сурет


Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет