Сабаќтыњ таќырыбы



Дата05.02.2022
өлшемі10,04 Kb.
#15957
түріСабақ

САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ:

  • Қазақстан - ортақ үйіміз.
  • Kazakhstan is my Motherland.
  • Казахстан моя Родина.
  • Қазақ тілі пәні мұғалімі : Балғабекова Ж.Т.
  • Орыс тілі пәні мұғалімі: Амирбекова С. М.
  • Ағылшын тілі пәні мұғалімі: Амирбекова А. М.
  • Қараша айы.
  • 2009-2010 оқу жылы .
  • Қазақ тілім бас иемін мен саған Тілге деген болу керек кең
  • талғам. Мемлекеттік тілімізді
  • сыйласақ, Қазақ тілі біздер үшін жаралған.

САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ:

  • 1.Білімділік: Оқушыларға сұрақ беру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу, орыс , ағылшын тілдерімен байланыстыра отырып,үш тұғырлылық саясатын сабақ барысында жүзеге асыру , жаттығулар орындау.
  • 2.Дамытушылық: Оқушылардың сөйлеу мәдениеті,
  • шығармашылық қабілеттері дамиды ,
  • Үш тілде еркін , сауатты сөйлей білуге үйренеді.
  • Қызығушылығы артады.
  • 3.Тәрбиелік: Оқушылар туған Отанын,елін, жерін
  • сүюге , құрметтеуге тәрбиеленеді ,
  • отансүйгіштік сезімдері оянады
  • Сабақтың түрі: Кіріктірілген сабақ Әдісі : сын тұрғысынан ойлау және жазу.
  • Пәнаралық
  • байланыс: орыс тілі , ағылшын тілі , музыка,
  • Қазақстан тарихы.
  • Күтілетін нәтиже: Жаңа сабақты игереді.
  • Жаңа сөздер үйренеді.
  • Тапсырмаларды орындау арқылы шығармашылық жұмыс жүргізе алады.

Қызығушылығын ояту.

  • Ұйымдастыру кезеңі. Organization moment.
  • Организационный момент.
  • а) амандасу. Greeting. Приветствие.
  • ә) кезекші диалогы.Dialogue. Диалог.
  • Тілдік ортаға ену.
  • апта(week,неделя) ,
  • күн(date,дата),
  • ай(month,месяц).

Мағынаны тану. ( үш тілде).

  • Ой қозғау:
  • Сен қай елде тұрасың? Where do you live? Где ты живешь?
  • Қазақ елінің Отаны . The Motherland of Kazakh people.
  • Родина казахского народа.
  • Қазақстан қандай мемлекет? What kind of country is it? Какое государство –Казахстан?
  • Қазақстанда қанша ұлт өкілдері тұрады?
  • What nationalities live in KZ? Какие национальности проживают в Казахстане?
  • Туған жер туралы қандай әндер білесіңдер?
  • сергіту сәті:
  • “Атамекен” әнін орындайық.

Қайда жүрсең , Атамекен. Where are you Atameken? Где ты моя Родина,

  • Қайда жүрсең , Атамекен. Where are you Atameken? Где ты моя Родина,
  • Көкейіңде жатады екен. It is in thought of everyone Ты всегда в моих мыслях
  • Күннің көзі ұясына , The sun sets late Нехотя солнце скрывается
  • Қимай оны батады екен. Parts not with it. За горизонт.
  • Синоним дегеніміз не? Что называется синонимами? What words are synonyms?
  • №1 тапсырма : Мына сөздерді ,сөз тіркестерін қазақ, орыс , ағылшын тілінде синонимдерін
  • тауып , сәйкестендіріңдер .
  • Атамекен –
  • Көкейінде жату
  • Күннің көзі ұясына батады-
  • Қимай –
  • есте,ойда жүру,жадында болу; part (with) быть в мыслях
  • қоштасқысы келмей; gets late Poдина, родная земля
  • Отан,ел,туған жер; to be in thought заходит поздно
  • кеш болу,кеш түсу; Motherland не хочет расставаться

  • №2 тапсырма.
  • Берілген сөйлемдерді оқыңдар .Синоним сөздерді тауып, орыс , ағылшын тілдеріне аударыңдар.
  • Менің туған жерім - Қазақстан.
  • Бұл ел Еуразияның орталығына орналасқан.
  • Біздің Отанымызда жүзге жуық ұлттар мен халықтар өмір сүреді.

Мәтінді оқыңдар , өз сөздеріңмен орыс ,ағылшын тіліне аударыңдар.

тапсырмалармен жұмыс

Мәтінге сүйеніп ,сұрақтарға жауап беріңдер.

Шығармашылық жұмыс .

Ой қорыту :

  • Біз Қазақстан туралы не білеміз?
  • Бүгінгі сабақта нені білдік?
  • Сенің туған жеріңде қандай ұлт өкілдері тұрады?
  • Сендер бір- бірлеріңмен қандай қарым-қатынастасыңдар?
  • Сондықтан да Қазақстан біздің ортақ үйіміз.
  • Қазақстан , туған жер туралы кім
  • тақпақ ,өлең біледі?
  • Қазақстан
  • Үйге тапсырма :
  • Топтастырып келу.

Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет