Сабақтың типі: Жаңа сабақты меңгерту Сабақтың түрі: Практикалық сабақ



Дата08.09.2017
өлшемі41,22 Kb.
#31271
түріСабақ
Сабақтың тақырыбы: Эвфемизм мен дисфемизм, олардың өзіндік ерекшеліктері

Мақсаты: І. Оқушыларға эвфемизм мен дисфемизм туралы түсінік беру.

ІІ. Эвфемизм мен дисфемизмнің өзіндік ерекшеліктері, қолдану аясы, мағыналарына байланысты түрлі

жаттығу, талдау жұмыстарын жүргізу арқылы оқушылардың білім, білік дағдыларын дамыту.

ІІІ. Дені сау жеке тұлғаны мәдениеттілікке, әдептілікке, сыпайылыққа баулу.

Көрнекілігі: Кесте, таратпа карточкалар.

Сабақтың типі:Жаңа сабақты меңгерту

Сабақтың түрі: Практикалық сабақ

Сабақтың әдіс-тәсілдері: Баяндау, сұрақ – жауап, ойландыру, іздендіру

Пәнаралық байланыс: Әдебиет




Ке

зең


Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі
Үй тапсырмасын тексеру

Жаңа сабақты меңгер

ту

Бектіу

-амандасу;

- түгендеу;

- балалардың сабаққа деген қызығушылығын арттыру мақсатында сергіту сәті (барлық оқушылар орнынан тұрып, бір- бірінің қолдарынан ұстап, көздерін жұмып, бір –бірлеріне жақсы тілек айтады).

Сұрақ – жауап әдісі арқылы



  • Лексика нені зертейді?

  • Сөздің мағыналары туралы не білесіңдер?

  • Омоним, синоним, антоним дегеніміз не?

  • Табу дегеніміз не?



  • Эвфемизм мен дисфемизм;

  • «Эвфемизм», «дисфемизм» ұғымдарын түсіндіру.

Әр топқа өздеріне сай тапсырмалар беріледі:



-амандасу;

- кезекші мәліметі;

- оқушылар сұрақтарға жауап береді және мысалдармен дәлелдейді.

- Сабақтың мақсатын ашып аламыз;

- Әр топ бөлінген тақырып бойынша дайындалып, жауап береді; Сызба – нұсқаға түсіреді.





Ітоп

ІІ топ

ІІІ топ

ІҮ топ

1

Э ./ д.


Мағ-н ашу

105- жаттығу,

1-сөйлем



105- жаттығу, 2,3- сөйлем


105- жаттығу,

4,5-сөйлем




105- жаттығу,

5-6 сөйлем




2

берілген д-ді э-мен ауыстыру, сөйлем құрау



Ұры, мылқау

Боқмұрын,

ақсақ


Саңырау,

қырт


Соқыр, өсекші







Сергіту сәті

Қоры

тынды

Үйге
Баға

лау




  • Мақсатымызға жеттік пе?

  • Эвфемизм мен дисфемизм дегеніміз не?

  • Біздің өмірімізде олардың алатын орны?

  • Сабақтан алған әсерлерің қандай?

  • Эвфемиз мен дисфемизм, өзіндік ерекшеліктері;

  • 107- жаттығу.

Саралап бағалау


- оқушылар сергіту сәтін жасайды







Ітоп

ІІ топ

ІІІ топ

ІҮ топ

3

тақтамен жұмыс















4 С-ден э мен д-ді табу, синоним, антоним, омонимдерін тауып жазу












5 Шығармашылық жұмыс

















  • оқушылар өз ойларын айтады,

  • қорытындылайды

Алған білімдерін нығайту;

Көркем әдебиеттен мысалдар жазу.

Әр топ басшысы өз тобының оқушыларын суреттер арқылы бағалайды.



Каталог: uploads -> doc -> 0787
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0787 -> Сабақтың тақырыбы: "Сабырсыз, арсыз, еріншек"
0787 -> Сабақтың тақырыбы: Қазақстан Республикам менің. Сабақтың мақсаты
0787 -> Сабақтың тақырыбы: Қазақстан рәміздері. Үндестік заңы. Сабақтың мақсаты
0787 -> Сабақ өтілетін уақыты: 7- сыныптағы биология сабағының «Құстар класы»тарауы бойынша орта мерзімді жоспары
0787 -> Урок английского языка, 6 класс, уmk биболетовой М. З


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет