А. Сейдімбек “Әйел Ана” ертегісі



Дата13.02.2017
өлшемі16,94 Kb.
#9220
түріСабақ
  • Сабақтың тақырыбы:
  • А.Сейдімбек
  • “Әйел - Ана” ертегісі
  • Мақсаты:
  • Автор туралы,шығармалары туралы білім беру.
  • Ертегіні оқытып,талдата отырып,тақырыбы мен идеясын ұғындыру,білімдерін тереңдету.
  • Сауатты жазуға,дұрыс сөйлеуге,шапшаңдыққа,ой ұшқырлығына машықтандыру.
  • Міндеті:
  • Ертегі талдату,түрлі тапсырмалар орындату арқылы шығармашылық қабілеттерін шыңдау.
  • Оқу техникасын жетілдіру.
  • Тақырыпты талдай білуге үйрету.
  • Күтілетін нәтиже:
  • Пәнге деген қызығушылығы артады,ертегі түрлерін ажырата біледі,кейіпкерлерге талдау жасай алады,тақырыпқа сай ой қорытады,өзіндік көзқарастары мен пікірлерін еркін білдіре алады.
  • Алған тәлім мен өнегесін өмірде қолдана алатын болады.
  • Сабақ түрі: Жаңа білімді өздігінен меңгерту.
  • Әдіс-тәсілдер:Сұрақ-жауаптар,Блум таксономиясы.
  • Пәнаралық байланыс:
  • Қазақ тілі,тарих,музыка.
  • Жабдықтар: Ақын портреті,шығармалар жинағы,слайдтар,кестелер.
  • Сабақтың барысы:
  • 1.Амандасу,түгелдеу.
  • 2.Оқу құралдарын даярлату.
  • Мәтін автордың
  • атынан баяндалған.
  •   Үй тапсырмасын сұрау
  • 1. «Толағай» қандай шығарма?
  • 2.Қандай ертегі?
  • 3.Не себепті әдеби ертегі деп аталып тұр?
  • 4.Авторы кім екен?
  • 5.Ә.Тәжібаевтың тағы қандай шығармаларын білесіңдер?Атап көріңдерші.
  • 6.Ертегінің тақырыбы не туралы екен?
  • 7.Ерлік,батырлық туралы мақал-мәтелдеріңді айта қойыңдаршы.
  • Топқа бөліну.
  • Топ басшыларын сайлау.
  • Бағалау парақшаларын тарату.
  • Жаңа сабақ
  • А.Сейдімбек
  • “Әйел - Ана” ертегісі
  • Ақселеу Сейдімбек (1942-2009)
  • Қарағанды облысы,
  • Жаңаарқа ауданы,Атасу ауылында
  • туылған.
  • -Білімге құштар болған;
  • -Өткен тарихтан тәлім алған;
  • -Халық өнерінен сусындаған;
  • -Жаңа қоғамда білім алған
  • -Әл-Фараби атындағы ҚазҰУ
  • журналист мамандығымен бітірген;
  • Алғашқы мақалалары,өлеңдері
  • «Қазақстан пионері» газетіне шыққан.
  • Шығармалары:
  • «Ақиық» «Қыр хикаялары» «Тауға біткен жалбыз» «Аққыз» «Кеніш» «Серпер»
  • Бір шумақ өлең шығару
  • 1-топ. 1. «Күншуақ елінің» ғажайып көрінісі. 2.Бөлік ішіндегі синонимдерді тауып,дәптерлеріне жазу.
  • 2-топ. 1.Елшінің сөзін тауып,мәнерлеп айту.
  • 2.Омоним сөздерді табу,дәптерге жазу.
  • 3-топ.
  • 1.Ананың даналығын мәнерлеп айту.
  • 2.Антоним сөздерді табу,діптерге жазу.
  • Орнымыздан тұрамыз, Алақанды соғамыз. Бір отырып,бір тұрып, Билеп-билеп аламыз, Тез орнымызды табамыз.
  • Сергіту сәті
  • Әр топ
  • өз бөліктеріндегі азат жол санын анықтайды;
  • дәптерлеріне жазады;
  • өзге топтарға айтады.
  •  
  • Топ басшылары тақырып жасырылған парақшаны алады.
  • Соған сай шағын эссе жазады.
  • 1.Ана
  • 2.Туған жер
  • 3.Қатігездік
  • Таңдаған тақырыпқа сай мақал-мәтел айту.
  • 1.Ана туралы
  • 2.Туған жер туралы.
  • 3.Жақсылық туралы.
  • Жылдам жауап
  • 1. Ертегінің мәні мен мағынасы неде деп ойлайсыңдар?
  • 2. Автор «Күншуақ елі» дегенде көз алдарыңа не елестеді?
  • 3. Қиын жағдайдан елді кім құтқарды?
  • Мәтін автордың
  • атынан баяндалған.
  • Мәтін автордың
  • атынан баяндалған.
  • Мәтін автордың
  • атынан баяндалған.
  • Үйге тапсырма:
  • 1.Ертегіні мәнерлеп оқу. 2.Шығарма талдау кестесін толтыру. 3.Мен өз еліме қандай жақсылық жасаймын? (Эссе жазып келу)
  • р/с
  • Тапсырмалар
  • Оқушының аты-жөні
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Б а ғ а л а у п а р а ғ ы Топ №
  • Бүгінгі сабақтан алған әсерің қандай?
  • Сабақ несімен ұнады?
  • Сабақтан өз өміріңе қажет нәрсе ала алдың ба?
  • - Түсінбеген тұсың болды ма?


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет