Пәні
|
Технология
|
Класы
|
6«Б»
|
Тақырып
|
Көкөніс, жеміс шаруашылығындағы жұмыстар.
Жеміс-жидек өсімдіктері
|
Мақсаты
|
оқушыларға жеміс шаруашылығындағы жұмыстармен таныстырып. Жеміс-жидек, көкөніс өсімдіктерінің пайдасы туралы мағлұмат беру
|
Күтілетін нәтежие
|
Жеміс-жидек, көкөніс өсімдіктерінің пайдасы туралы мағлұмат беру
|
Кезеңдері
|
Мұғалім әрекеті
|
Оқушы әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру кезеңі (2 минут)
|
Оқушылармен амандасамын (психологиялық тренинг)
Топқа бөлемін (Жемістер мен көкөністерді таңдау арқылы)
|
Амандасады
Жемістер мен көкөністерді таңдау арқылы топқа бөлініп отырады
|
|
Себеттегі жеміс-жидектер
|
Қызығушылықты ояту (3 минут)
|
Ассоциация құру
Көкөніс
Жеміс
Өз нұсқасын ұсынады
|
Өз білетіндері бойынша топтастырып постер дайындайды
Мұғалімнің нұсқасымен салыстырады, талдайды
Пәнаралық байланыс (көкөністер мен жемістерді орысша, ағылшынша атаулырын табу)
|
«Үш шапалақ»
|
Көкөніс, жеміс-жидек суреттері, қосымша деректер
Плакат
|
Мағынаны тану
(20 минут)
|
Мәтінмен жұмыс.
Әр топқа тапсырма беремін
Кластер
Практикалық жұмыс
|
І топ Көкөніс құрамындағы дәрумендер туралы мәлімет
ІІ топ Жеміс құрамындағы дәрумендер туралы мәлімет
І топ Көкөніс салаты
ІІ топ Жеміс-жидек салаты
|
«Екі жұлдыз бір тілек»
|
|
Ой толғаныс
(15 минут)
|
ІІ топқа екі түрлі тапсырм беремін
|
І топ Шығармашылық жұмыс, өлең шығару.
ІІ топ Эссе жазу
|
«Шапалақ жаңбыр»
|
|
Қорытынды
(5 минут)
|
|
Тест жұмысы
|
|
Ноутбук
|
Қосымша тапсырма
|
«Памидор» көшетін отырғызу
|
Сабақты талдау
|
Не сәтті өтті?
Нені дамыта аласыз?
Не өзгерткіңіз келеді?
Не сәтсіз өтті?
|