Сабақ тақырыбы: Осьтік симметрия Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары



бет1/4
Дата25.10.2022
өлшемі371 Kb.
#154822
түріСабақ
  1   2   3   4
Байланысты:
Сарманова Л. № 1 сабак осьтік симметрия

Қысқа мерзімді жоспар


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6.3С Координаталық жазықтық

Мектеп: №39 «Қызылөзек» орта мектебі

Күні:

Мұғалім: Сарманова Л.С

Сынып: 6

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар саны:

Сабақ тақырыбы:

Осьтік симметрия

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

6.3.1.5 осьтік және центрлік симметрия ұғымдарын меңгеру;

Сабақ мақсаттары

Оқушылар:
• осьтік немесе центрлік симметриясы болатын фигуралар туралы түсінеді;
• осьтік және центрлік симметриялы фигураларды ажыратады.

Бағалау критерийі

Оқушы:

  • нүктеге және түзуге қарағанда симметриялы фигураларды салу алгоритмін тұжырымдайды;

  • центрлік және осьтік симметриялары бар фигураларды анықтайды;

  • фигуралардың симметрия осьтерін салады;

  • фигуралардың симметрия центрлерін табады;

симметриялы фигуралар туралы зерттеулер жүргізе отырып, нақты тұжырымдар жасай алады.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:
- тікбұрышты координаталар жүйесінде координата осьтеріне қарағанда симметриялы нүктені және фигураны салу ережесін түсінеді және түсіндіре алады;
- пәндік лексиканы, терминологияны, символиканы сауатты қолданады.
Пәнгетән лексика мен терминология:
-Тікбұрышты координаталар жүйесі, координата басы, центрлік симметрия, осьтік симметрия, нүктелердің координаталары;
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
координаталар осьтеріне қарағанда симметрия, симметриялы нүктелердің координаталары, қарама – қарсы сандар;

Құндылықтарды дарыту

Логикалық ойлау қабілетін, математикалық тілде сөйлеу мәдениетін дамыту. Есте сақтау, салыстыру және елестету қабілеттерін дамыту. Өз бетінше жұмыстануға баулу. Оқушылардың бойына жауапкершілік, мақсаттылықты дамыту. Өзінің біліміне сыни көзбен қарап, ашықтыққа тәрбиелеу. Ынтымақтаса жұмыс жасау дағдысын қалыптастыру.

Бастапқы білім

Тікбұрышты координаталар жүйесі, тікбұрышты координаталар жүйесінде координатасы берілген нүктені салу;

Сабақбарысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы
10 мин



1.Ұйымдастырубөлімі:

    1. Оқушылармен амандасу.

    2. Сабаққа дайындықты қалыптастыру.

2.Үй тапсырмасын тексеру, сұрау.

    1. Қайталау сұрақтары:

  1. Координаталар жүйесі дегеніміз не?

  2. Координаталық жазықтықта нүктенің координаталары қалай аталалы?

  3. Координаталары бойынша нүктенің координаталық жазықтықтағы орны қалай анықталады?

2. Оқушылардың ортасында ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін психологиялық дайындық ретінде «8 наурыз аналар мерекесіне» байланысты «Анашым» әнін орындату.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет