Күні: 27. 11. 2014ж. Сыныбы: 7 «Б» Сабақтың тақырыбы: Сегізаяқтар, кальмар, каракатица. Олардың құрылысы, қозғалуы және практикалық маңызы Сабақтың мақсаты: Білімділік: Оқушыларға басаяқты ұлулар туралы және оған жататын жәндіктердің тіршілігі



Дата19.05.2017
өлшемі0,89 Mb.
#16376
Күні: 27.11.2014ж. Сыныбы: 7 « Б »

Сабақтың тақырыбы: Сегізаяқтар, кальмар, каракатица.

Олардың құрылысы, қозғалуы және практикалық маңызы

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушыларға басаяқты ұлулар туралы және оған жататын жәндіктердің тіршілігі, құрылысы, маңызы туралы мәлімет беру.

Дамытушылық:Оқушылардың ойлау және есте сақтау қабілетерін, сөйлеу мәдениеттерін дамыту

Тәрбиелік:Оқушыларды өз бетінше іздене білуге, жауапкершілікке, ұйымшылдыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Жаңа сабақты меңгерту

Сабақтың түрі: Аралас

Сабақтың әдісі: Миға шабуыл,мсәйкестендіру тесті, «Білім аукционы» ойыны, СТО элементері , «ЖИГСО» «Пирамидалық оқиға» ойыны т.б.

Сабақтың оқу-жабдығы: интерактивті тақта

Сабақта қолданатын дидактикалық материалдар : слайд, стикер, плакат,маркер ,үлестірме қағаздар.

Болжамдаған нәтиже: Зерек , жан- жақты ой түйе білетін, ұтымды жауап бере алатын жеке тұлға қалыптастыру.

Сабақтың жоспары:

1.Ұйымдастыру кезеңі.

Топтарға бөлу

2.Үй тапсырмасы

Миға шабуыл

Ең алғаш

«Сиқырлы түстер» ойыны

3.Үй тапсырмасын бекіту

Сәйкестендіру тесті

Венн диаграмма

4. Сергіту сәті

5. Жаңа сабақ

«Ой шақыру» бейне ролик

«ЖИГСО» әдісі Мағынаны ажырату топтық жұмыс

6.Жаңа сабақты бекіту

«Миға шабуыл» адасқан әріптерден сөз құрау

«Бір айналым сөйлесу» стратегиясы

БҮҮ кестесін толтыру (дәптермен жұмыс)

7.Бағалау

8.Үйге тапсырма

Сабақтың барысы

.

1.Ұйымдастыру кезеңі.

1.Оқушыларды түгелдеу

2.Оқушы зейінін сабаққа аудару

3.Оқушыларды топқа бөлу

2.Үй тапсырмасын сұрау

«Сиқырлы түстер» ойыны

3.Үй тапсырмасын бекіту

Сәйкестендіру тесті

Венн диограмма

4.Сергіту сәті

«Қара жорға» би

5.Жаңа сабақ

«Ой шақыру» бейне ролик

ЖИГСО әдісі: «Мағынаны ажырату» топтық жұмыс

«Емдәмгерлердің» көзқарасы»,«Бас аспазшылардың» көзқарасы

6.Жаңа сабақты бекіту

«Миға шабуыл»

  1. топ: адасқан әріптерден сүт тағамдарын құрастыру.

1.нарйа,2.бесүз,3,зуы, 4.кішмірі 5.ұштаб,6.палаш,7.гейлекі,8.қамйақ

2. топ: адасқан әріптерден ет тағамдарын құрастыру.

1.қыруақд,2.алуап,3. ыжқұш ,4.пісә,5.пасор,6.тылшырдақ,7.несір ,8.зықа.

«Бірайналым сөз» стратегиясы

  1. топ: «тағамнан улану» (топ мүшелері бір- бірден өз ойларын айтады )

  2. топ: «тағамнан уланудан сақтану жолдары» (топ мүшелері бір- бірден өз ойларын айтады )

  3. БҮҮ кестесін толтыру (дәптермен жұмыс)

Білгенім

Үйренгенім

Үйренгім келеді











7.Бағалау:

8.Үйге тапсырма: Тамақтану мөлшері туралы реферат, бейне ролик дайындау.

Күні: 12.03.2014ж. Сыныбы: 8 б

Сабақтың тақырыбы: Тері аурулары

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушыларға тері аурулары және аурулардың алдын алу жолдарын түсіндіру .

Дамытушылық:Оқушылардың ойлау және есте сақтау қабілетерін, сөйлеу мәдениеттерін дамыту

Тәрбиелік:Оқушыларды өз бетінше іздене білуге, жауапкершілікке, тазалыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Жаңа сабақты меңгерту

Сабақтың түрі: Аралас

Сабақтың әдісі: Суретпен жұмыс, топтастыру, сәйкестендіру тесті, «бірайналым сөйлесу» стратегиясы, БҮҮ кестесі т.б.

Сабақтың оқу-жабдығы: интерактивті тақта, слайд.

Болжамдаған нәтиже: Зерек , жан- жақты ой түйе білетін, ұтымды жауап бере алатын жеке тұлға қалыптастыру.

Сабақтың жоспары:

1.Ұйымдастыру кезеңі.

2.Үй тапсырмасы

1.Суретпен жұмыс (интерактивті тақтамен жұмыс)


2.Топтастыру



3.«Бірайналым сөйлесу» стратегиясы,



3.Үй тапсырмасын бекіту

Сұрақ- жауап

Сергіту сәті

  1. Жаңа сабақтың жоспары

1.Тері аурулары

2.Тері күйгенде,үсіген кезде,күн өткенде көрсетілетін алғашқы жәрдем.

3.Тері гигенасы

Безеу,теміреткі,саңрауқұлақ,ұшық тері аурулары.

Терінің күйуі өртке,кейбір химиялық заттарға,күнге де байланысты.Терінің күйген жерін суық сумен шайып, марганцовканың әлсіз ертіндсімен сүртеді.Тері үсіген кезде теріде ақ дақтар пайда болады, тері еш нәрсені сезбейді.Мұрын,құлақ, бет үсігенде жұмсақ матамен ептеп сқылайды.Ыстық күндері ұзақ серуенге шыққанда, ыстық орындарда ұзақ уақыт жұмыс істегенде күн өтуі мүмкін.Күн өткен адамды тез арада салқын жерге әкеліп, денесін қысып тұрған киімдерін шешеді. Басын көтеріп, маңдайына,жүрек тұсына салқын орамал қояды.

Терінің гигенасы.Терінің және оның қосалұы бөліктерінің тазалығына үнемі көңіл бөліп тұруымыз мүмкін.тері ластанса түрлі аурулардың пайда болуына әкеп соғады.Жеке бас гигенасын ұстап,салауатты өмір сүруге ұмтылу керек.

5.Жаңа сабақты бекіту




  1. БҮҮ кестесін толтыру (дәптермен жұмыс)

Білгенім

Үйренгенім

Үйренгім келеді













  1. Қорытынды: Білімдерін бағалау

Үйге тапсырма: Тері ауруларына рефарат жазу.

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет