Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
1-кезең:
Сабақтың басы: Ұйымдастыру
|
Сәлемдесу онлайнмектеп плаптформасындағы чат арқылы
|
Менің меңгеретінім:. бірмүшенің анықтамасын , бірмүшенің коэффициенті және дәрежесін табу.
|
|
|
2-кезең: сабақтың ортасы: теориялық-практикалық бөлімі
|
Жаңа тақырыпты меңгеру .
Онлайн мектептегі видеосабақты көру
Теориялық бөлім
Практикалық бөлім!
Оқушылар өз бетінше жұмыс жасайды
|
Оқушылар бейне сабақты көре отырып, тақырыптың теориялық бөлімімен танысады:
https://videokursy.kz/ru/catalog/4-brmshe-brmshege-oldanylatyn-arifmetikaly-operaciyalar/brmshe-ymy-brmshen-standart-tr
Cандардың, айнымалылардың және олардың натурал көрсеткішті дәрежелерінің көбейтіндісі түріндегі өрнектерді бірмүшелер деп атайды.
Сандар және натурал көрсеткішті дәрежелер де бірмүшелер болады. -1; ; -x.
Бірмүшенің бірінші орында сан көбейткіш, ал оған жалғастыра айнымалылар мен олардың дәрежелері жазылған түрін бірмүшенің стандарт түрі деп атайды
Стандарт түрдегі бірмүшелікте әріптер алфавиттік ретпен жазылады.
Кез келген сан стандарт түрдегі бірмүше болып табылады.
7; -281; 6,8.
Балалар ҚБ тапсырмасын орындайды
№1
Бірмүше
|
-21
|
2
|
|
|
-6
|
0
|
Коэффициенті
|
-21
|
2
|
1
|
|
-6
|
0
|
Дәрежесі
|
6+4+3=13
|
3
|
3+1=4
|
0
|
0
|
анықталмаған
|
Дескриптор
− бірмүшелердің коэффициенттерін жазады;
− бірмүшелердің дәрежелерін жазады.
№2
бірмүшесін стандарт түрге келтірейік.
Дескриптор
бірмүшелерді стандарт түрде жазады;
|
Кері байланыс жүргізіледі
Дескриптор арқылы
10балл
|
https://youtu.be/XPbf7SKRnYg
онлайнмектепке қосымша сілтеме
|
\3-кезең: Сабақтың соңы: рефлексия
|
|
Оқушылар
Сабақ түсінікті болды ма?
-ия орындай алдым
-жоқ ,түсінбедім
-бұрыннан білгем
|
Оқыту тапсырмасы № 10.3 оқулықтан
қосымша
Бірмүшені стандарт түрге келтіріңіз, оның коэффициенті мен дәрежесін табыңыз:
;
3
0,09
|
Өзіне өзі кері байланыс беру
10балдық жүйе
|
Алгебра
Мектеп баспсы 2019 ж
|
|
|
|
|
|
Сабақты талдау (жоспардан нені өзгерту керек?)
|
Сабаққа рефлексия
Сабақ мақсаты мен оқу мақсаты нақты болды ма?
ОМ барлық оқушыра үшін қолжетімді болды ма?
Егер жоқ болса, не үшін?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақ кезеңдерң өз уақытымен өткізілді ме?
Сабақ жопарынан қандай ауытқушылықтар болды? Неге?
|
|