Оңтүстік Қазақстан облысы Шардара ауданы “Қоссейіт”ауылы “Қоссейіт” жалпы орта мектебі



Дата28.01.2018
өлшемі38,48 Kb.
#34341
  • Айдарханова Мөлдір Нұрмаханбетқызы
  • Оңтүстік Қазақстан облысы
  • Шардара ауданы
  • “Қоссейіт”ауылы
  • “Қоссейіт” жалпы орта мектебі
  • Информатика пәні мұғалімі
  • «Үздік информатиктер» тобы
  • Сабақтың тақырыбы:
  • Сабақтың мақсаты
  • БІЛІМДІЛІК:
  • Информатика сабағын
  • қорытындылай келе
  • Оқушылардың білімін
  • Жетілдіре отырып ,
  • еңбектенуге баулуға,
  • шығармашылық
  • қабілеттерін арттыруға,
  • өмірдің жаңа
  • жағдайында пайдалана
  • білуге үйрету.
  • Дамытушылық:
  • Уақытты тиімді
  • пайдалануға,
  • өзін-өзі бағалауға,
  • жүйелі түрде
  • ойлауға, сұраққа толық
  • жауап беруге баулу.
  • ТӘРБИЕЛІК:
  • Шапшаңдыққа,
  • ұқыптылыққа, компьютерлік
  • сауаттылыққа үйрету.
  • Сабақтың әдісі:
  • ИБО топпен жұмыс
  • Сабақтың түрі:
  • Қалыптан тыс сайыс сабақ
  • Сабақтың көрнекілігі:
  • Дербес компьютер,
  • слайдтар,
  • плакаттар,
  • сөзжұмбақ,
  • карточкалар
  • Сабақтың барысы:
  • 1. Ұйымдастыру кезеңі:
  • а/ Екі топ өз ұрандарын айтады: 1-топ «Бәріміз біріміз үшін, біріміз бәріміз үшін!».
  • 2-топ «Тек қана алға!»
  • Бағалау парағын беремін
  • Аты жөні
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 1
  • Анықбек Д
  • 2
  • Ануар Ш
  • 3
  • Ергеш Г
  • 4
  • Таңсық Д
  • 5
  • Тұрғанбай Т
  • / Мұғалім сөзі:
  • Саламатсыздарма, құрметтіде аса қадірлі аяулы ұстаздар және ертеңгі елдің кірпішін қалайтын, сауатты да салауатты оқушылар.
  • Бүгінгі біздің «Ең үздік информатик тобы» тақырыбында өтілетін сайыс сабағымды жаңа технологияның өте жоғары дәрежеде дамыған дәуірімізде оқушылардың болашақта компьютерді еркін меңгере алуына септігін тигізеді деп ойлаймын.
  • Білімнің маңызын Елбасымыз Н.Ә Назарбаев: «Біз өмір бойына жететін білім алу» моделінен «өмір бойы білім алып өту» моделіне көшуге тиіспіз. «Еліміздің болашағы – білімді жастар» деген сөздерін басшылыққа ала отырып, бүгінгі сайыс сабағымызды бастайық.
  • Тыныш-тыныш тыңдаңдар!
  • Байыппенен бастаңдар!
  • Ал, отырған жараңдар.
  • Назар салып қараңдар.
  • Көргендер де арманда!
  • Көрмеген де арманда!
  • Компьютерді қосайық,
  • Сайысымызды бастайық!
  • “Біз өмір бойына жететін білім алу моделінен өмір бойы білім алып өту моделіне көшуге тиіспіз”. “Еліміздің болашағы – білімді жастар”
  • НҰРСҰЛТАН НАЗАРБАЕВ
  • 1.Кім жылдам
  • 4.Тапқыр болсаң тауып көр
  • 3.Құрастырушы
  • 5. “Шебер қылқалам”
  • ІІСайыс 9кезеңнен тұрады
  • 2.Ойланайық
  • 8.Сөзжұмбақ
  • 6“Шығармашыл”
  • 7.Үздік оператор
  • 4.Тіл сызығым
  • тауып көр
  • 9. Құрастырушы
  • Кім жылдам
  • 1. Батырмасы қандай қызмет атқарады:
  • А. Мәтінді ортаға келтіру
  • В. Асты сызылған белгіленген жолдардың астын үздіксіз сызықпен
  • Г. Ені бойынша мәтінді форматтау.
  • Д .Төменгі жағынан мәтінді форматтау.
  • 2. Батырмасы қандай қызмет атқарады:
  • А. Буферден қою.
  • В. Ашу /бар құжатты немесе үлгіні ашады/
  • Г. Алдын ала қарау.
  • Д. Құжат құру.
  • 3. Батырмасы қандай қызмет атқарады.
  • А. Баспа / активті құжатты немесе үлгіні сақтайды/
  • В. Жаңа құжат құру
  • Г. Кестені қою
  • Д. Көшіру.
  • 4. Ақпараттарды шығаруға негізделген құрылғыны көрсет:
  • А. Монитор
  • В. Трекбол
  • С. Плоттер
  • Д. Сканер
  • 5. Компьютер мына құрылғылардан тұрады:
  • 1. Мультимедиа жиынтығынан
  • 2. Принтерден
  • 3. Жүйелік блок, монитор. пернетақта, тышқан
  • 4. Перифериялық құрылғыдан
  • 6. Тышқан манипуляторы – бұл қандай құрылғы:
  • 1. Модуляция және демодуляция
  • 2. Ақпараттарды оқуға негізделген
  • 3. Ақпараттарды ұзақ сақтауға негізделген
  • 4. Ақпараттарды енгізуге негізделген
  • 4ә 2 топ
  • Батырмасы қандай қызмет атқарады.
  • А. Жаңа құжат құру
  • В. Алдын ала қарау
  • Г. Буферден қою
  • Д. Құжат ашу.
  • . Батырмасы қандай қызмет атқарады.
  • А. Қаріп / белгіленген мәтін қарпінің өлшемін өзгертеді
  • В.Қалын әріппен жазады
  • Г. Көлбеу әріппен жазады
  • Д. Қаріп өлшемі
  • Батырмасы қандай қызмет атқарады.
  • А. Қаріп / белгіленген мәтін қарпінің өлшемін өзгертеді
  • В.Қалын әріппен жазады
  • Г. Көлбеу әріппен жазады
  • Д. Қаріп өлшемі
  • 4Ақпараттарды баспаға шығаруға арналған құрылғыны ата:
  • Монитор
  • Принтер
  • Сканер
  • Плоттер
  • 5Үлкен әріптерді енгізуге негізделген пернені ата:
  • NumLok
  • Delete
  • Enter
  • Caps Lock
  • 6. Меңзердің сол жағында орналасқан символды өшіруге негізделген пернені ата:
  • Backspace
  • Delete
  • Enter
  • Caps Lock
  • 1 топ тест жауабы
  • В В А А С Д
  • 1 *
  • 2 *
  • 3 *
  • 4 *
  • *
  • 6 *
  • 2 топ тест жауабы
  • А А Д В Д А
  • 1 *
  • 2 *
  • 3 *
  • 4 *
  • *
  • 6 *
  • Қызылорда облысы
  • Жаңақорған аудандық білім бөлімінің әдіскері
  • 2-кезең. «Ойланайық».
  • Оқушылар үш ұяшықтың біреуін таңдап
  • сұраққа жауап береді. Екі топ кезекпен әр ұяшықты
  • 1 реттен таңдайды.
  • Қызылорда облысы
  • Жаңақорған аудандық білім бөлімінің әдіскері
  • Тарих-30
  • Бірінші рет дүние жүзінде қосу машинасы қай жылы ойлап табылды ?
  • Аналитикалық машина қай жылы жасалды ?
  • Беббидж машинасына бағдарлама қай жылы жасалды.?
  • Электрондық есептеуіш машинасы қай жылы жасалды ?
  • Екінші буындағы ЭЕМ –ры қай жылы пайда бола бастады ?
  • Үшінші буындағы ЭЕМ –ры қай жылы пайда бола бастады ?
  • Қызылорда облысы
  • Жаңақорған аудандық білім бөлімінің әдіскері
  • Информатика-40
  • Компьютердің негізгі құрылғыларын ата?
  • Пернетақта қандай құрылғы ?
  • Информатика қандай ғылым ?
  • Компьютер дегеніміз не?
  • Пиксель дегеніміз не?
  • Баспа құрылғысын ата ?
  • Сканер қандай құрылғы?
  • Компьютерде жұмыс жасау кезінде қандай қашықтықта отыру керек?
  • Wordpad программасының атқаратын қызметі қандай?
  • .Wordpad қолдабасында құжат құру үшін не істеу керек?
  • Wordpad программасын қалай іске қосамыз?
  • Wordpad программасының меню қатарындағы командаларын сипатта?
  • Wordpad программасының құрал –саймандар тақтасындағы орналасқан белгілер?
  • Қызылорда облысы
  • Жаңақорған аудандық білім бөлімінің әдіскері
  • Ғалымдар-50
  • Ең алғаш қосу машинасын ойлап тапқан француз математигі кім?
  • Аналитикалық машинаны ойлап тапқан ағылшын оқымыстысы кім?
  • Ең бірінші бағдарламалаушы кім?
  • Бірінші электронды есептеуіш машинасының конструкторлары кімдер?
  • Информатиканың атасы деп кімді айтамыз?
  • Марк -1 автоматты есептеуіш машинасын құрастырған американ математигі кім?
  • 3-кезең. «Тапқыр болсаң тауып көр»- сиқырлы сандардың астында жасырынған суретті табу керек. 1-санды таңдап айтып , сол сан тұрған жерді ашамыз.
  • Сандардың астындағы компьютер құрылғысының суретін кім айтады?1-топ сан таңдайды.2 топ сан таңдайды
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • 5
  • 6
  • 8
  • 9
  • 11
  • 10
  • 12
  • Қызылорда облысы
  • Жаңақорған аудандық білім бөлімінің әдіскері
  • 4-кезең.
  • «Шебер қылқалам» компьютерде екі топтан 1-1 оқушыдан шығып сурет салып жарысады.
  •  Paint графикалық редакторынан алған білімдерін тексереміз.
  • Қызылорда облысы
  • Жаңақорған аудандық білім бөлімінің әдіскері
  • Қызылорда облысы
  • Жаңақорған аудандық білім бөлімінің әдіскері
  • 5-кезең.
  • “Шығармашыл топ”
  • 1 топ “Жұмбақ”
  • 2 топ “Тест” ойлап табады 10минут уақыт беріледі. Ойлап тапқандарын бір- біріне жасырады
  • пернетақта.
  • 1.Тетігін бассаң алаңсыз
  • Жазады қағаз қаламсыз ?
  • принтер
  • 2.Компьютермен енеді
  • Қағазға басып береді?
  • Пернетақта
  • 1.Жүзден артық түймемен
  • Компьютерді билеген?
  • 4
  • Терезе нешеге бөлінеді?
  • А. 6
  • Б.3
  • В. 4
  • Б
  • 11.Ақпарат енгізу
  • құрылғысы?
  • А. блок
  • Б. Пернетақта
  • В. Монитор
  • А
  • 3. Есепшот жасы?
  • А. 2500
  • Б. 1000
  • В 3000
  • Қызылорда облысы
  • Жаңақорған аудандық білім бөлімінің әдіскері
  • 6 –кезең. «Үздік оператор»
  • Екі топтан 1-1 оқушыдан шығып мәтін жазып жарысады. Оқушылардың Wordpad редакторында мәтінді тез теру жылдамдығын анықтаймыз.
  • Қызылорда облысы
  • Жаңақорған аудандық білім бөлімінің әдіскері
  • Қазақша, курсив, өлшемі-18, қалың етіп мәтін теріп, баспадан шығарып көрсету керек.
  •  
  • Алғашқы шамаларды өлшеу бірліктері аса тура болмады. Мысалы, қашықтық қадаммен өлшенді, әрине әр адамның қадамының мөлшері әр түрлі болғандықтан орта бір шаманы алып өлшеді. Өте үлкен қашықтықты өлшеу үшін, қадам тым қолайсыз бірлік болды. Сондықтан , Ежелгі Римде осындай алыс қашықтықтарды өлшеу үшін миля қолданылды, мың қос қадамнан тұратын жол осылай аталады.
  •  
  • Б
  • Л
  • о
  • К
  • Н
  • О
  • Т
  • Сөзжұмбақ «Блокнот"
  • 1. Компьютер құрылғысы?
  • 2. Монитордың түрлі түсті нүктелері?
  • 3. Компьютердің экранына ақпаратты шығаратын құрылғы?
  • 4. Қағаздағы кескінді түсіріп, экранға шығаратын құрылғы?
  • 5. Компьютерге ақпарат енгізуге арналған құрылғы?
  • 6.Мәтіндік редактор?
  • 7. Компьютер құрылғысы-маус?
  • Қызылорда облысы
  • Жаңақорған аудандық білім бөлімінің әдіскері
  • 8-кезең . «Тіл сызығым тауып көр»
  • Құрал саймандар және пішімдеу батырмаларын қызметіне қарай сәйкестендір
  • 9-кезең. «Құрастырушы». Компьютердің кабельдерін жалғаймыз.2топтан 1 оқушыдан шығып,компьютердің ажыратылған кабельдерін жалғастырады.
  • Жалғастырып болғаннан кейін мұғалім тексеріп,токқа қосып көреді. Қай топтың оқушысы жылдам, әрі дұрыс жалғаса сол топқа ұпай беріледі
  • Үйге тапсырма:
  • Өткен тарауды толық қайталау.
  • Аты жөні
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 1
  • Анықбек Д
  • +
  • +
  • +
  • +
  • 2
  • Ануар Ш
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • 3
  • Ергеш Г
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • 4
  • Таңсық Д
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • 5
  • Тұрғанбай Т
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • САУ
  • болыңыздар


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет