Оқу ісінің меңгерушісі: Пән: Сауат ашу Мұғалімнің аты-жөні



бет1/3
Дата10.10.2019
өлшемі1,06 Mb.
#49609
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
кмж

Оқу ісінің меңгерушісі:

Пән: Сауат ашу
Мұғалімнің аты-жөні: Оразбекова Ш.Д.
Мектеп: №28 IT мектеп лицей
Күні: 09.10.2019 Қатысқандар саны 31
Сынып: 1 «А» Қатыспағандар саны

Сабақ тақырыбы

Мектебіме саяхат. Н н дыбысы,әрпі

.




Осы сабақта қол жеткізілетін
оқу мақсаттары (оқу
бағдарламасына сілтеме)

1.1.2.1 Мұғалімнің көмегімен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау.

1.2.9.1 Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру.

1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану.

1.1.8.1 Берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айту.

1.3.8.1 Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу.


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушы: Мұғалімнің көмегімен мәтіннің не туралы айтылғанын анықтайды. Нн әрпін таниды,ажыратады, дыбыспен сәйкестендіреді, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазады

Көптеген оқушылар: Сөздерді буындап және тұтас оқиды

Кейбір оқушылар: Сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрастырады

Ойлау дағдылары

Білу, түсіну, қолдану,жинақтау

Бағалау критерийлері

- Әріп элементтерін бір-біріне қосып жазады,н дыбысын айтады

- Әріп пен дыбысты ажыратады,дыбыстан буын құрайды, тұтас сөз оқиды.

-Сөзден сөйлем,сөйлемнен әңгіме құрастырады.


Тілдік мақсаттар



Құндылықтарды дарыту

Өзгенің пікірін тыңдауға,өзара сыйластыққа бір-біріне құрмет көрсетуге тәрбиелеу

Пәнаралық байланыстар

Көркем еңбек(түрлі-түсті қағаздар,Н әрпін жасау)

Дүниетану (Мен және менің мектебім) 1.1.2.1



АКТ қолдану дағдылары

Слайд, аудиожазба

Бастапқы білім

А әрпін біледі, а әрпінен келетін сөздерді айтады

Сабақ барысы

Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеті

Ресурстар

Сабақтың басы

5-минут


Ұйымдастыру кезеңі

Шаттық шеңбері

Бәріміз бір болсақ ,

Бәрін де жеңеміз.(қолдарын ұстасу)

Күндей боп күлімдеп,

Таудай боп өсеміз.(қолдарын жоғары көтереді)

-Балалар бүгінгі сабақта үздік білімімізді, зеректігімізді көрсетуіміз керек. Өйткені болашаққа нық қадаммен басуымыз керек.

Топқа бөлу (сурет бойынша)

Банан,анар, мандарин
Алдыңғы білімді пысықтау

Ұжымдық жұмыс «Сөз тану байгесі» әдісі

Кім «Аа» әріпіне байланысты көп сөздер таба алады?

Алма


Айран ,Асан

Асық,нан, арқан

Қ.Б. «Бағдаршам »

Жемістер суреті

Банан, анар, мандарин


Сабақтың ортасы

25-минут


тыңдалым, айтылым

Оқылым


Жазылым


Жаңа сабақ

Ұжымдық жұмыс (МК) «Ойлан,ізден,тап»әдісі

Аудиожазба тыңдату (оқулықтағы мәтін)

Тыңда,айт

Дүниедегі ең жақын адам кім?

Ең қажетті ас қалай аталады?

Бұл қандай сөздер?

Оқушылар:ана,нан

Таныс емес дыбысты атаймыз?

Нн дыбысы

Осы дыбыспен танысамыз

Нн дыбысы мен әрпі

Нн дыбыс қанша элементтен тұратынын табыңдар

3- элемент,дауыссыз дыбыс


Қ.Б. «Смайликтер»


Бағалау критерийі

Дескриптор

Әріп элементтерін бір-біріне қосып, н дыбысын айтады

Нн дыбысының дыбысталуы арқылы анықтап дауыссыз екенін атайды

Нан, ана сөзін айтады



Оқулықпен жұмыс

Топтық жұмыс «Біргелесіп оқимыз» әдісі

Берілген сөздерді оқы, оқу қадамдарын анықта .

1.Сурет бойынша оқыту


На... , а...на , ...нан

2. Сызба бойынша оқыту.

а н а н а а н а











н а н а н н а н












Сөздерге дыбыстық талдау жаса

Сөздегі дыбыс, буын санын анықта.




А н


Қ.Б «Қолмен белгі беру»




«Сергіту сәті»

Видеодағы әуен ырғағымен билеу

«Мен қазақпын»


Бағалау критерийі

Дескриптор

Әріп пен дыбысты ажыратады,дыбыстан буын құрайды, тұтас сөз оқиды.

Н әрпі бар сөздерді сызбалар бойынша қосып, буындап,тұтас оқиды

Нан,ана сөзін айтады


Дәптермен жұмыс



Жеке жұмыс « Модельденген жазылым» әдісі

Әріптің қалай модельденген жолдарын көрсету.

1.Ауада жаздыру.

2.Элементерді жазу (нүктелерді қосу)

3Үлгі бойынша жаз (Үлгі көрсетіледі)

Әріптерді бір-бірімен дұрыс байланыстырып жазуын, қатесіз әрі көркем жазуын қадағалау.


ҚБ геометриялық фигуралар


Бағалау критерийі

Дескриптор

Әріп элементтерін бір-біріне қосып жазады.

Жазу жолын, жолдың төменгі,жоғарғы сызығын сақтап , әріп элементтерін,бас әріптермен кіші әріптердің графикалық нормаларын сақтай отырып бір-бірімен байланыстырып жазады

Жеке жұмыс «Құпия» әдісі
1.Суреттен Н дыбысынан келетін сөзді тап.

2.Суреттерге қарап сөйлем құрастыр.

3.Сурет бойынша әңгіме құрастыр.

Бағалау критерийі

Дескриптор

Сөзден сөйлем,сөйлемнен әңгіме құрастырады.

Суреттен Н дыбысы келетін сөздерді табады Суреттегі сөздерді табады, сөздерден сөйлем құрайды Суретке қарап нанның жасалу жолын әңгімелейді

Қ.Б. «Ай» әдісі




Аудиожазба

(Мәтін)

,Нн


Сурет,сызба

Бейнетаспа

Жазу үлгісі

Дәптер



Сабақтың соңы

5минут


Ұжымдық жұмыс

«Крестиктер-нөлдіктер» әдісі арқылы белсенді оқытудың «бекіту және қолданысқа енгізу»барысы жүзеге асады.

Іс-әрекет барысында ақпаратты талдау және өңдеу жұмыстары жүргізіледі.

Әр топтан екі оқушыдан қатысады.

+,0


1. 1-ші команда (нөлдіктер) кестеден сан таңдайды.

2. Мұғалім сол нөмірдегі сұрақты оқиды.

3. Жауап дұрыс болған жағдайда, 1-ші команда сол квадратқа крестик қояды.

4. Жауап дұрыс болмаған жағдайда, 2-ші команда (крестиктер) сұраққа жауап беруге және сол квадратқа крестик қоюға мүмкіндік алады.

-Біз қандай дыбыс өттік?

-Ол қандай дыбыс?

-Н дыбысынан келетін сөздер айт ?

-Айнұр сен осы жауап туралы не айтасың?

Кері байланыс Смайликтер арқылы





Саралау – оқушыларға қалай
көбірек қолдау көрсетуді
жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет
қоюды жоспарлап отырсыз?


Бағалау – оқушылардың
материалды меңеру
деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?


Денсаулық

және қауіпсіз

дік техникасы

ның

сақталуы



Қабілеті төмен оқушылар

Суреттен Н дыбысынан келетін сөзді тап.



Қабілеті орта оқушылар

2.Суреттерге қарап сөйлем құрастыр.



Қабілеті жоғары оқушылар

3.Сурет бойынша әңгіме құрастыр.



«Қолмен белгі беру»

«Бағдаршам»,

« Смайликтер»

«Ай әдісі»

Геометриялық фигуралар


Дәптерді дұрыс қою, денені дұрыс ұстау, дұрыс отыру, қаламды дұрыс ұстау ережелдерін түсіндіру



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет