Педагогика тест сұрақтары
№ 1
Педагогика:
№ 2
Педагогика ғылымының зерттеу пәні:
№ 3
Педагогика ғылымының негізгі категориялары:
№ 4
Педагогика ғылымының функциялары:
№ 5
Адамзат дәуірінің әр даму кезеңдеріндегі тәрбие және білім беру теориясы мен практикасын зерттейтін педагогика ғылымымының саласы:
№ 6
Жалпы педагогика бөлімдері:
№ 7
Жүйелілік және бірізділік принципі:
№ 8
ҚР білім беру жүйесінің европалық білім кеңістігіне ену жағдайында модернизациялау идеясы:
№ 9
«Тілдер туралы ҚР-ның» Заңы қабылданды:
№ 10
Ғылым ретінде педагогиканың негізін қалаған:
№ 11
Тұлға дамуы:
№ 12
Оқушы қабілеттерін дамыту:
№ 13
Оқыту процесінде іске асырылатын функциялар:
№ 14
«Педагогика мәселелері» еңбегінің авторы
№ 15
Оқыту процесінің бір жағы сабақ беру, ал екінші жағы – :
№ 16
Тұлға дамуының негізгі факторлары:
№ 17
Өмір сүру және іс-әрекет барысында тұлғаның биологиялық және рухани өсуі:
№ 18
Тұлға дамуының қандай факторы мақсатты және ол қоғам мақсатына сәйкес әсер етеді:
№ 19
Тұлға қалыптасуына ең аз әсер етеді:
№ 20
Оқушылардың таным – белсенділігі деңгейіне қарай топтастырылған әдістерді ұынған
№ 21
Бала организмінің күрт өсуі және дамуы, жыныстық жетілуі қандай кезеңде жүреді:
№ 22
А.П.Пинкевич ұсынған принциптер.
№ 23
Зерттелетін объект туралы нақты деректер алу үшін қолданылатын педагогикалық құбылыстарды мақсатты түрде қабылдау:
№ 24
Ынталандыру принципінің шарттары.
№ 25
Басқа жағдайда жүретін тәжірибемен немесе бақылаушы объектімен салыстырылатын, педагогикалық процесті өңдеп, ғылыми қойылған тәжірибе:
№ 26
Оқушылар білімінің беріктігі принципінің шарттары.
№ 27
Ы.Алтынсарин «Қырғыз хрестоматиясын» қай жылы жазды?
№ 28
Сауал-сұрақ әдісі:
№ 29
Ғылыми-педагогикалық зерттеулердің эмпирикалық әдістері:
№ 30
Оқытудың ғылымилығы принципінің шарттары.
№ 1
Арнайы ұйымдастырылған педагог пен тәрбиеленушілердің мақсатты өзара қимылдары:
№ 2
Адамзат дәуірінің әр даму кезеңдеріндегі тәрбие және білім беру теориясы мен практикасын зерттейтін педагогика ғылымымының саласы:
№ 3
Педагогикалық процестің функциялары:
№ 4
Саналылық және белсенділік принципінің шарттары.
№ 5
Зерттелетін объект туралы нақты деректер алу үшін қолданылатын педагогикалық құбылыстарды мақсатты түрде қабылдау:
№ 6
Тәрбие мақсаты – :
№ 7
Мақсатты, жоспарлы ұйымдастырылған тұлғаны қалыптастыру процесі:
№ 8
Оқытудың бірізділігі және жүйелілігі принципінің шарттарына жатады
№ 9
Адамгершілік, ақыл-ой, еңбек және дене тәрбиелері
№ 10
Тұлғаның даму деңгейінің педагог қойған мақсатқа сәйкестігі:
№ 11
Қоршаған табиғи ортаға оң көзқарасты, жауапкершілікті тәрбиелеу:
№ 12
Тәрбие процесінің қозғаушы күші:
№ 13
Баланың денсаулығын шыңдау және оның денесінің дұрыс дамуын қамтамасыз ету мақсатымен жүретін тәрбие:
№ 14
Еңбек тәрбиесінің міндеті:
№ 15
Тәрбие процесіне арнайы қосылған заттар, жағдайлар:
№ 16
Мәселелік принципі.
№ 17
Белгілі бір қасиеттерді қалыптастыру мақсатымен тәрбиеленушінің сезіміне, санасына, мінез-құлқына ықпал ету амалдары:
№ 18
Негізгі білім беруде олқылықтардың орнын толтыру бұл —
№ 19
Сананы қалыптастыру әдісі:
№ 20
Мінез-құлықты және іс-әрекетті ынталандыру әдісі:
№ 21
Адамгершілік мазмұнды нақты фактілер мен оқиғаларды жарқын,
№ 22
Тиянақты ойластырылған сұрақтар жүйесі арқылы тәрбиеленушілерде әртүрлі проблемалар бойынша дұрыс бағалар, көзқарастар қалыптастыру:
№ 23
Сабақ барысында оқушыларды сабаққа тарту мақсатында қолданылатын әдіс:
№ 24
Оқушылардың тәртібін, мінез-құлқын бағалау және көтермелеу:
№ 25
Іс-әрекеттің бір түрін күшейтуге, ал енді бір түрін тежеуге арналған тәрбие әдісі
№ 26
Мінез-құлық нормалары мен ережелеріне сәйкес тәрбиеленушінің әртүрлі іс-әрекеттерін ұйымдастыру арқылы тәрбиелеу әдісі:
№ 27
Жарыс әдісі:
№ 28
Баланың жағымсыз мінез-құлқы мен теріс қылықтарын тежеу әдісі:
№ 29
Өзінде тұлғалық оң касиеттерді қалыптастыруға бағытталған адамның саналы іс- әрекеті
№ 30
Нақты тәрбие процесін ұйымдастыру варианты:
№ 1
Мәні проблеманы ашық түрде бірлесе талқылау болатын, сенімді қалыптастыруға бағытталған тәрбие әдісі:
№ 2
Зерттелетін объект туралы нақты деректер алу үшін қолданылатын педагогикалық құбылыстарды мақсатты түрде қабылдау:
№ 3
Параллелді ықпал ету принципінің мәні:
№ 4
Жоғары ұйымдасқан топ ретіндегі ұжымның белгілері:
№ 5
А.С.Макаренко бойынша ұжым дамуының кезеңдері:
№ 6
Ұжымды қалыптастырудың басталуы:
№7
Ұжымдық творчестволық істер әдістемесінің авторы:
№ 8
Көрнекілік түрлері
№ 9
Сынып жетекшісінің негізгі қызметі:
№ 10
Тұлғаның санасын қалыптастыру әдісіне жатпайды
№ 11
Мемлекеттің белгілі бір жалпы принциптер негізінде құрылған, бір-бірімен байланысты оқыту-тәрбие мекемелерінің жиынығы:
№ 12
Оқытудың мазмұнын, әдістерін, ұйымдастыру формаларын ғылыми нақтылайтын педагогикалық теория:
№ 13
Дидактиканың зерттеу пәні:
№ 14
Дидактика категориясы:
№ 15
«Тәрбиеге жетекші» еңбегінің авторы
№ 16
Тәрбие мақсаты – :
№ 17
Оқыту мақсатын іске асыруды, оқушылардың білімдерді қабылдауын, қорытуын және практикада қолдануын қамтамасыз етуге бағытталған мұғалім іс-әрекеті:
№ 18
Оқыту процесінің бір жағы сабақ беру, ал екінші жағы – :
№ 19
Оқыту процесінің әдіснамалық негіздері:
№ 20
Оқыту процесінде іске асырылатын функциялар:
№ 21
Оқыту процесінің қозғаушы күштері:
№ 22
Қазақстанда дидактика мен жеке пән әдістемесінің негізін салушы
№23
Бәсекеге қабілетті болашақ мамандарды даярлау мақсатында Халықаралық «Болашақ» стипендиясы ҚР-сы Президенті тарапынан бекітілді:
№ 24
Қандай оқыту принципі оқыту мазмұны оқушыларды ғылымның даму деңгейіне сәйкес объективті ғылыми фактілер, теориялар және заңдармен таныстыруды талап етеді:
№ 25
Қандай оқыту принципі сезім органдарын оқыту материалдарын қабылдауға және өңдеуге мақсатты қатыстыруды талап етеді:
№ 26
Жүйелілік және бірізділік принципі:
№ 27
Теория және тәжірибенің байланысы принципінің шарттары.
№ 28
Білімнің есте жақсы сақталуын, олардың оқушы санасының бір бөлігі, жүріс-тұрысының негізі болуын талап ететін принцип:
№ 29
Тәрбие мақсаты – :
№30
Қабылдау, пайымдау, қорыту, бекіту, практикада қолдану:
Достарыңызбен бөлісу: |