Пәні: Математика Тақырыбы: 4 саны мен цифры



Дата26.08.2017
өлшемі7,7 Kb.
#28286
  • Пәні: Математика
  • Тақырыбы:4 саны мен цифры
  • “Таным” Білім беру саласы
  • Тақырыбы: 4 саны мен цифры
  • Мақсаты:
  • Білімділік: Оқушыларға 4санының жазылуын,
  • құрамымен таныстыру. 0-ден 4 санына
  • дейінгі сандарды тура және кері санауға үйрету.
  • Тәрбиелік: оқушыларды мақсатқа жетуге, ұйымшыл
  • болуға, әдептілікке тәрбиелеу
  • Дамытушылығы: ауызша, жазбаша есептеу д
  • ағдыларын арттыру.Ойлауын, танымдық қабілетін,
  • белсенділігін, шығармашылық қабілетін арттыру
  • .
  • Түрі: «Мақта қыз бен мысық» ертегісі желісіндегі саяхат сабақ. Әдіс-тәсілдері: түсіндіру, сұрақ-жауап, ойын, талдау, жинақтау. Көрнекілігі: интерактивті тақта, үлестірмелі сандар мен дидактикалық материалдар.
  • Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі.  1.Психологиялық дайындық 2.Қызығушылықты ояту. «Мақта қыз бен мысық» ертегісін айтқыза отырып тапсырмаларды орындату.
  • ІІ.Үй тапсырмасын тексеру.
  • 1.Сиырдың тапсырмасы 1.Оқулықтағы №4 тапсырма.
  • Өрнектерді салыстыру. 2+4*6-1  3+5*10-2  4-1*2+3 5+1*9-2  4+3*9-3  8-0*1+7 2. «Үйшіктегі» сандардың құрамын табу.
  • ІІІ. Жаңа сабақ.
  • 2.Ағаштың тапсырмасы - Ағаштың тапсырмасына мысыққа мен де көмектесіп жіберейін. Көрнекі құралдың көмегімен 4 санын қосу және азайту тәсілін түсіндіру. «Тиіннің орманнан жинаған 4 жаңғағы бар еді. Ол тағы 4 жаңғақ тауып алды. Тиінге жаңғақтарды қосуға көмектес. 4+4=8 Енді тиін жаңғағының 4-еуін баласына берді. Қалған жаңғақты санауға көмектес. 8-4=4 Оқулықпен жұмыс 3.Қыздардың тапсырмасы
  • №1 тапсырма. Суретке қарап теңдіктер құрастыр және оқы.  Дәптермен жұмыс 4+4=8  5+4=9 6+4=10 8-4=4  9-4=5  10-4=6
  • Дүкеншінің тапсырмасы:
  • Балалар сендер маған 3-ке дейінгі сандарды тура және кері санап беріңдерші.
  • 0,1,2,3
  • 3,2,1,0
  • Сергіту сәті
  • Оң жағында бір тармағын,
  • Өскен көріп кактусты.
  • 4 санына ұқсағанын,
  • Айтып Айжан нақ түсті.
  • 5. Тауықтың тапсырмасы
  • №4 тапсырма. Қызыл және көк кесінділердің ұзындықтарының қосындысын жасыл кесіндінің ұзындығын салыстыр.

6.Тышқанның тапсырмасы Өзіндік жұмыс. №5 тапсырма.Есепті шығар Шарты: Оқушылар 3 түп өрік ағашын және 4 түп шие ағашын отырғызы. Сұрағы: Оқушылар барлығы неше түп ағаш отырғызды? - Есеп не туралы? - Не белгілі, не белгісіз және нені табу керек? - Есепті шығару үшін қандай амал пайдаланамыз? Шешуі: 3+4=7 (т.а.) Жауабы: барлығы 7 түп ағаш - Енді мысық келген жолымен қайтады.Сонымен ол мақта қызға келгенде, оның да тапсырмасы бар болып шықты.

  • 6.Тышқанның тапсырмасы Өзіндік жұмыс. №5 тапсырма.Есепті шығар Шарты: Оқушылар 3 түп өрік ағашын және 4 түп шие ағашын отырғызы. Сұрағы: Оқушылар барлығы неше түп ағаш отырғызды? - Есеп не туралы? - Не белгілі, не белгісіз және нені табу керек? - Есепті шығару үшін қандай амал пайдаланамыз? Шешуі: 3+4=7 (т.а.) Жауабы: барлығы 7 түп ағаш - Енді мысық келген жолымен қайтады.Сонымен ол мақта қызға келгенде, оның да тапсырмасы бар болып шықты.
  • ІҮ. Бекіту.
  • Мақта қыздың тапсырмасы - Санды 4-ке арттыру үшін сол саннан неше сан аттап санаймыз? - Саннан 3 сан тура аттай отырып санағанда сан нешеге артады? - Саннан 3 сан кері аттай отырып санағанда сан нешеге артады? Тура және кері үш сан аттай отырып сана.
  • Ү .Қорытындылау - Бүгінгі саяхат сабағымыз ұнады ма? - Саяхат сабағымыз санға нешені қосуды және азайтуды үйрендік?


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет