Сабақ № Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: Сабақ тақырыбы



Дата06.07.2018
өлшемі66,65 Kb.
#47815
түріСабақ



Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Мектеп: Ақтөбе қаласындағы физика-математика бағытындағы НЗМ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Мусаева Ж.З.

Сынып: 10

Сабақ №

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:




Сабақ тақырыбы

10.2A Электр өрісі

Кіріспе

8 -сынып: заряд; кулон;зарядтар арасындағы күш заңы; Кулон заңы;



Сабақ мақсаттары

Нүктелік заряд пен олардың арасындағы өзара әрекеттесу күші туралы білімін жүйелеу;

Электр зарядтары арасындағы өзара әрекеттесу күшінің олардың мәніне және олардың арасындағы қашықтыққа тәуелділігін көрсету;

Кулон заңының физикалық мағынасын ұғыну;

Кулон заңына есептер шығару.



Жетістік критерийлері

Заряд ұғымын түсіндіреді

Тұйық жүйеге анықтама береді.

Электр зарядының сақталу заңының мағынасын түсіндіреді.

Денені электрлеудің әдісін айтады.

Тұйық жүйені түсінеді.

Денелер қандай зарядқа ие болатынын түсіндіреді.



Иірілмелі таразы көмегімен зарядтардың өзара әрекеттесу күшін өлшеу тәжірибесін баяндайды.

Кулон заңын тұжырымдап және суреттегі мысалды түсіндіреді.

Күштердің суперпозиция принципін түсіндіреді.

Кулон заңы мен суперпозиция принципін есептер шығаруда қолданады.



Тілдік мақсаттар


Қазақ тілінде

Ағылшын тілінде

Электр заряды

Electric charge

Нүктелік заряд

Point charge

Кулон заңы

Coulomb’s Law




Құндылықтарды дарыту

Ұжымдық қарым-қатынас құндылығын түсінуге, жауапкершілік пен еңбекқорлыққа, өз бетімен ізденуге және сыни ойлауға баулу.

Алған білімін өмірде қолдану үшін ситуациялық тапсырмалар орындау.



Пәнаралық байланыстар

Математика. Нүктелік зарядтардың өзара әрекеттесу күшінің формуласын есептер шығаруда қолдану және графиктік кескінін тұрғызу.

АКТ қолдану дағдылары

Оқушылар http://bilimland.kz/ контентін пайдаланады.

Бастапқы білім


8-сынып: Электр заряды, электрлену, электр зарядының сақталу заңы, Кулон заңы

Эксперименттік тапсырма, ситуациялық тапсырма, симулятормен демонстрациялау



Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

4 минут


Оқушылармен амандасу. Оқушылар алдын ала 3 топқа бірігеді. Оқушы жауабы мен топтың жұмысы смайлдар арқылы бағаланатынын хабарлау.

Тақтада ағылшын тіліндегі физикалық терминдер жазылған карточкалардағы сөздерді құрастыра отырып, оқушылар сабақтың тақырыбын анықтайды.



Қызыл, сары, жасыл стикерлер

Терминдер жазылған карточкалар, магнетиктер




Сабақтың ортасы

3 минут


5 минут

12 минут


3 минут

10 минут


Кіріспе. Электростатика.

Топпен жұмыс.

1-топ. Ассоциация. «Электр зарядының сақталу заңы».

2-топ. Эксперименттік тапсырма. Электроскоп тілшесінің ауытқуын бақылап мына сұрақтарға жауап беріңіз:


  1. Электрлену дегеніміз не?

  2. Денені электрлеудің қандай әдісі бар?

  3. Шыны таяқша мен мата қандай зарядқа ие болады?

3-топ. Кулон заңы.

  1. Иірілмелі таразы көмегімен зарядтардың өзара әрекеттесу күшін өлшеу тәжірибесін баяндаңыз.

  2. Кулон заңын тұжырымдаңыз және суреттегі мысалды түсіндіріңіз.

  3. Күштердің суперпозиция принципін түсіндіріңіз.

Флипчарт

Электроскоп, шыны таяқша, мата-2



Қорғау.

Өзара бағалау. Әр қорғаудан соң топ берген жауабы бойынша смайлмен бағалайды.






Кері байланыс.

Жеке жұмыс. Әрбір оқушыға деңгейіне сәйкес тапсырма беріледі.

Ситуациялық/проблемалық тапсырма.

Есеп шығару: 16-жаттығу (1-3)



Физика-10. Оқулық. Жаратылыстану-математика бағыты.



Сабақтың соңы

3 минут


Қорытындылау. Смайлдарды көп жинаған 3 оқушыны анықтау.

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді.



Стикерлер




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет