Сабақ №1 8-сынып биология қысқа мерзімді жоспары 8 сынып Күні 20. 01. 2016ж



Дата23.08.2017
өлшемі67,74 Kb.
#25316
түріСабақ
Сабақ № 1 8-сынып биология қысқа мерзімді жоспары

8 сынып

Күні 20.01.2016ж.

Пән мұғалімі: Ешмгалиев С.К.

Сабақтың тақырыбы

Жүректің құрылысы. Жүрекшелер мен қарыншалардың рөлі. Жүрек қақпақшалары. Жүрек жұмысының кезеңдері. Қан тамырлары: артериялар, капиллярлар, веналар. Веналық қақпақшалар.

Мақсаты

Жүректің құрылысы мен оның жұмыс кезеңдері туралы мағлұмат бере отырып оқушылардың өзіндік ойларын толықтыру. Жүрекшелер мен қарыншалардың оның қақпақшаларының қызыметін және қан тамырларының жұмысының маңызын білу.

Жұмыс нәтижесі

Жүректің құрылысы мен жұмысы туралы біліп өзіндік ойларын еркін айтады. Жүрекшелер мен қарыншалар оның қақпақшалары және қан тамырлары жұмысының маңызын біледі.

Сілтеме

Оқулық: биология, 8-сынып.

Е.Очкур, Л.Аманжолова, Р.Жұмабаева

Алматы «Мектеп -2012»116-121 бет.


Негізгі идея

Осы тақырып арқылы өзіндік ойлау, сөйлеу қабілеттері қалыптасады.

Қолданылған әдістері мен тәсілдері

АКТ-ны қолдану; таныстырылым жасау.

Диалогты оқыту: сұрақ қою, әңгімелесу;

Оқуды және оқыту үшін бағалау: екі жұлдыз, бір тілек;


Ресурстар

Постер, түсті қағаз, маркерлер, дидактикалық таратпа материалдар, компьютер, проектор.

Сабақтың өтілетін уақыты

45 минут

Сабақ барысы

  1. Ұйымдастыру: топқа бөл, көшбасшы сайлап алу. «Алтын ереже»

  2. Сабақ барысы: Блум таксономиясы бойынша

  3. Оқулықпен жұмыс

  4. Рефлексия

  5. Үйге тапсырма

  6. Бағалау

Үйге тапсырма

ЖК § 34 Қанайналым мүшелері. Жүректің құрылысы. Жүрекшелер мен қарыншалардың рөлі. Жүрек қақпақшалары. Жүрек жұмысының кезеңдері. Қан тамырлары: артериялар, капиллярлар, веналар. Веналық қақпақшалар.

Сабақ -1. 8-сыныптағы биология сабағының қысқа мерзімді жоспары

Сабақтың тақырыбы: Жүректің құрылысы. Жүрекшелер мен қарыншалардың рөлі. Жүрек қақпақшалары. Жүрек жұмысының кезеңдері. Қан тамырлары: артериялар, капиллярлар, веналар. Веналық қақпақшалар.

Ойлауды Блум

бойынша жіктеу



Мақсат

Тапсырма түрі.

Түрткілер.



Нәтиже

Бағалау

критерийлер

дескриптор

Ұпай

Жиынтық баға

Білу

Қанайналым мүшелерін танып білуі

Өткен тақырып бойынша білімдерін тексеру. Сұрақ-жауап : Қан тобы. Донор. Реципиент. Агглютинация. Резус-фактор.
Көрсетілім: Жүректің құрылысы және жұмысы туралы не білеміз?

  1. Осы видео-көрсетілім туралы өз ойларыңыз.

Қанның құрамын, қан топтары туралы ойларын түйіндейді, еске түсіреді

Қан топтарын, қан құюдың маңызын танып біледі.

Толық ашып айтты

3

8мин.

Орташа айтты

2

Ашып айтпады

1

Түсіну

Жүректің құрылысы және қан тамырлары оның ерекшелігін түсіну.

Оқулық бойынша топтық жұмыс.

Мәтінді 4 топқа тақырыпшаларға бөліп беру.



  1. Жүрек құрылысы ерекшелігі неде?

  2. Жүрек қақпақшаларының рөлін ашып айтындар?

  3. Қан тамырлары артерия, вена, капиллярлар құрылысы мен қызметі?

  4. Жүректің жүйелік реттелуі мен гуморальдық реттелу қалай жүреді?

Жүректің ішкі, сыртқы құрылысының ерекшелігінің маңызын білді. Қан тамырларының негізгі қызметін анықтады.

Ерекшелігін анықтап, сипаттай білді.

анықтады, сипаттама берді.

3

7мин.

анықтады, сипаттама орташа берді.

2

Анықтады, сипаттама бере алмады.

1

Қолдану

Іс-тәжірибе жасау арқылы ой пікірлерін айтып қолдана біледі

Ойланып, жауап беріңдер:

1. Неліктен жүрек қуыстарында миокардтың қалындығы әртүрлі? Жүректің қызметі оның құрылысындағы осындай ерекшеліктеріне байланысты ма? Қалай ойлайсыздар?

2. Жүректің құрылысы бойынша сандық көрсеткіштерге жауап беріңдер.


Алған білімін тәжірибеде қолдана

алады.


Өз беттерінше іс-тәжірибе жасайды

Қалыптасқан

3

15мин.

Толық емес

2

Қиын

1

Талдау

Өз ойын еркін айтуға, себептерін жақсы дәлелдей білуге.

1-жұмыс

Биологиялық диктант

2-жұмыс

Сәйкестендіру тест



Өзіндік ойын шешімді еркін айтады

Өз ойын еркін жеткізеді

Өз ойын толық жақсы жеткізді.

3

3мин

Өз ойын жеткізді

2

Ойын жеткізе алмады.

1

Жинақтау

Жүректің маңызы туралы ойларын еркін толықтыра жазуға үйрету.

Көрсетілім: Жүректің жақсы қалыпты жұмыс істеуіне қандай кедергілер бар?

Әр топқа карточка беріледі.



Жүректің маңызын біледі, кедергіден қалай шығу жолын үйренеді.

Жағдаяттан шыға білу құзыреті

Толық жазды

3

5мин.

Жазды

2

Толық жазбады

1

Бағалау

Ойын жинақтауға дағдыландыруДүниетанымын кеңейту.

БББ кесте толтыру

Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді.

Логикалық ойы

Креативті

3

5мин.

Ойы жүйелі, тың ойы емес

2

Жалпыға ортақ ой

1

Каталог: 2016
2016 -> Дәріс №1 Тақырыбы: Саясаттану ғылым және оқу пәні ретінде
2016 -> ОҚУ Әдістемелік кешен пәН «Қазақ Әдебиетін жаңа технология бойынша оқыту әдістемесі» мамандық
2016 -> Жырымен елін қуантқан Т.Әбдірахманова – 95ж
2016 -> Қазақстанның ірі мемлекет қайраткері, ұлт жанашыры, ел қамқоры, халқымыздың біртуар перзенті
2016 -> Сабақтың тақырыбы Үш бақытым. Мұқағали Мақатаев Туған тілім. Дихан Әбілов Жалпы мақсаты
2016 -> «Алаштану негіздері» таңдау курсы Түсінік хат «Алаштану негіздері»
2016 -> Сабақтың атауы Н.Әлімқұлов Қоңырау Мақсаты
2016 -> Силлабус Пән: Педагогика тарихы Курс: 4 Мамандық: 5В010200 «Бастауышта оқытудың педагогикасы мен әдістемесі» Кредит саны: 2 Экзамен: 7 семестр Семей-2015 «Педагогика тарихы»
2016 -> Қазақстан республикасының білім және ғылым министрлігі


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет