Пән: қазақ әдебеиіті
Сынып: 5
|
Сабақ №19
|
Сабақтың тақырыбы
|
С.Бегалин «Бала Шоқан» повесі
|
Мақсаты
|
С.Бегалин «Бала Шоқан» повесін мазмұнын игерту.
|
Сілтеме
|
Әдебиет 5 сынып – Алматы: Атамұра, 2010
|
Негізгі идеясы
|
Достыққа деген адалдық
|
Әдіс-тәсілдер
|
Топтық жұмыс. Сөзжұмбақ, жұптас-ойлан-бөліс, Джигсо, жол журнал
|
Ресурстар
|
Постер, маркерлер, стикер, үлестірмелі материалдар
|
Сабақтың ұзақтығы
|
45 минут
|
|
Қима қағаздарды біріктіру арқылы топқа бөлінеді.. (топ басшысын, таймкиппер) тағайындау.
|
|
Мо
дуль
Әдіс-тәсіл
|
Мұғалім әрекеті
|
Оқушы әрекеті
|
Форма
тивті бағалау
|
Ұйымдас
тыру кезең
|
СТО
|
Барлығы қозғалыс әрекетте, үй құрамыз, келесі үй астында бір адам
|
Үй астына топтасқан оқушылар бір топ болады.
|
Қолпаштау мадақ
тау
|
Білу
|
СТО
Диалогтік оқу
|
|
|
|
Д
|
О
|
С
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ж
|
А
|
Й
|
Ы
|
Қ
|
|
|
|
К
|
А
|
С
|
П
|
И
|
Й
|
|
|
|
|
|
|
Қ
|
А
|
Л
|
А
|
|
|
|
|
|
Б
|
О
|
Р
|
А
|
Ш
|
|
|
Қ
|
А
|
Й
|
Ы
|
Р
|
Ғ
|
А
|
Л
|
И
|
|
|
|
|
|
|
А
|
Н
|
А
|
|
|
|
|
|
С
|
А
|
Л
|
Қ
|
Ы
|
Н
|
|
|
|
|
|
Б
|
И
|
І
|
К
|
|
|
1.... жылатып айтады,
Дұшпан күлдіріп айтады.
2.... өрлей, әр бұтаны тасаланып келемін.
3.Теңіз ...
4.Қайрош қайда келді?
5.Ән айтатын кім?
6.негізігі кейіпкер
7. ата-
8.Қандай жел?
9.аласа-
ІІ топ.
|
|
|
|
Б
|
О
|
Р
|
Я
|
|
|
|
|
|
Н
|
Е
|
Ш
|
Е
|
|
|
|
|
|
Ш
|
Е
|
Г
|
Е
|
Н
|
|
|
|
|
|
|
Қ
|
А
|
Й
|
Р
|
О
|
Ш
|
|
|
|
С
|
О
|
Л
|
Д
|
А
|
Т
|
|
|
К
|
А
|
С
|
П
|
И
|
Й
|
|
|
|
|
Т
|
А
|
Б
|
А
|
Н
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
«Жаңа достар» әңгімесінің кейіпкерлері, теңіз атауы, сұрақ кездеседі, Қоайроштың ең алдымен несін емдеді?
ІІІ
|
|
|
|
Б
|
О
|
Р
|
Я
|
|
|
|
|
|
Қ
|
А
|
Й
|
Р
|
О
|
Ш
|
|
Қ
|
Ұ
|
Т
|
ы
|
Л
|
а
|
с
|
|
|
|
|
Қ
|
У
|
С
|
А
|
Ң
|
|
|
|
|
|
|
|
|
*
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ш
|
Ы
|
Б
|
Ы
|
Қ
|
|
|
|
|
М
|
О
|
Л
|
Д
|
А
|
|
|
|
|
|
|
Қ
|
А
|
Р
|
Б
|
Ы
|
З
|
|
|
|
|
А
|
Р
|
А
|
Б
|
Ш
|
А
|
Ш
|
Е
|
Г
|
Е
|
Н
|
|
|
|
|
|
1. Бораш –
2.Қайырғали +
3.Қашсаң - ...
4.... жеттетін бол.
5.Молда немен сабады
6.Шеген кімнен білім алды
7.Адамның басы ... емес.
8. қандай тілде оқыды?
9.Ересегі кім?
|
|
Қолпаштау
|
Түсіну
|
СТОҮ
|
Бала Шоқан» повесін оқиды.
Жұптас-ойлан-бөліс
|
оқиды, топ ішінде талқылайды.
|
Қолпаштау.
|
Қолдану
|
Диологтық оқыту
Жол журнал
|
Джигсо әдісі
|
Көрші топтарға барып түсіндіреді.
|
Мадақ
тау
|
Талдау
|
СТО
|
Жоспар құрады.
|
Жоспар құрастырады
|
Қолпаш
тау
|
Жинақтау
|
Диалогтық оқыту.
көшбасшылық
|
Жол журнал
Жол журнал»
Осы тақырып бойынша маған не белгілі
|
Мәтіннен
мен жаңадан
не үйрендім?
|
|
Шығарма бойынша жаңадан білгендерін жазады.
|
Қолпаш
тау
|
Бағалау
|
СТО
|
Шоқан жөнінде қандай телефильм, қандай көркем фильм көрдің?
Әңгімелеп айт.
|
Көргендерін баяндайды.
|
Қолпаштау
|
Үйге
|
СТО
|
«Бала Шоқан» шығармасы бойынша қандай сурет салар едің?
|
Сурет салады.
|
|
Рефлексия
|
ОүБ
|
Стикер таратылады
|
Өз ойларын жазады.
|
Екі жұлдыз бір ұсыныс
|