Сабақ №36 Ондық бөлшектерді 10, 100, 1000 және 0,1; 0,01; 0,001; сандарына көбейту және бөлу



бет1/5
Дата03.11.2022
өлшемі427,25 Kb.
#156333
түріСабақ
  1   2   3   4   5
Байланысты:
5-кл 01-03-05,03


«Математика» пәні бойынша қысқа мерзімді жоспар


Сабақ № 36 Ондық бөлшектерді 10, 100, 1000...және 0,1; 0,01; 0,001;... сандарына көбейту және бөлу



Бөлім: 5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану

Педагогтың аты-жөні

Қасқаева Эльмира Шалқарқызы

Күні: 05.03.2022 ж.

Сынып:
5а-сынып

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ондық бөлшектерді 10, 100, 1000...және 0,1; 0,01; 0,001;... сандарына көбейту және бөлу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.1.2.29
ондық бөлшектерді 10, 100, 1000 және 0,1; 0,01; 0,001 көбейту ережелерін қолдану;
5.1.2.31
ондық бөлшектерді 10, 100, 1000 және 0,1; 0,01; 0,001 – бөлу ережелерін қолдану;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:
Ондық бөлшектерді 10,100, ... және 0,1, 0,01, ... сандарына көбейту және бөлу алгоритмін үйренеді

Оқушылардың басым бөлігі:
Ондық бөлшекті 10,100, ... және 0,1, 0,01, ... сандарына көбейту және бөлуді үтірмен айырып бөлуді үйренеді

Кейбір оқушылар:
Білімдерін бекітеді, оны практикада тапсырмаларды орындауда пайдаланады






Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресустар

Сабақтың басы
5-минут



І.Ұйымдастыру кезеңі.
Сәлемдесу. Оқушыларды психологиялық дайындау, өзін-өзі реттеу
Психологиялық дайындық:
Біздер тату баламыз,
Өсіп алға барамыз.
Есептерді шығарып,
Біз білімді боламыз.
Топқа бөлу: Кеспе қағазға жазылған амалдарды орындата отырып, бірдей жауап бойынша топқа бөлу.
І топ: 10 ІІ топ: 100 ІІІ топ: 1000
5,72*10 =57,2 5,27*100=527 15,2468*1000=15246,8
Үй тапсырмасын тексеру. «Миға шабуыл» әдісі
(сұрақ-жауап арқылы қорытындылау)



Сәлемдеседі,кезекші жоқ оқушыларды хабарлайды.
Бірін-бірі бағалайды.



Оқулық, тақта, салайд



Сабақтың ортасы
15-минут

15-минут




Өмірден алынған есеп
Заттардың бағалары слайдтағы кестеде көрсетілген.
Есептің шартында не делінген? (тамақтар сатып алу)

  1. Не сатып алу керек? (жұмыртқа,йогурт , нан)

  2. 1 жұмыртқа неше теңге тұрады? (24,7 теңге)

  3. Қанша жұмыртқа алу керек? (10)

  4. 1 йогурт неше теңге тұрады? (57,7 теңге)

  5. Неше йогурт алу керек? (10)

  6. 1нан неше теңге тұрады? (25,5 теңге)

  7. Неше нан сатып алу керек? (10)

  8. Есептің сұрағы қандай? (1000 тг барлығына жете ма?)

1000 тг жететін немесе жетпейтіндігін табу үшін не істейміз?


Жұптық жұмыс
№940 есеп
Жұптар өзара бір-бірін тексереді және смайликтер арқылы бағалайды.


  1. Жеке жұмыс

  2. Сәйкестендіру тесті

Жауаптары

Тапсырмалар



0,09163

90

0,315

0,2465

783,1

3060

8,734

0,02405

62500

315*0,001




























916,3*0,0001




























62,5:0,001




























0,9*100




























873,4:100




























246,5:1000




























24,05:1000




























3,06*1000




























0,7831*1000



























Оқулықпен жұмыс №





Есептер шығарады




Бас бармақ



Оқушылар өз-өздерін бағдаршам түстері арқылы бағалайды

слайд
оқулық
тақта



Сабақтың соңы
5-минут

Рефлексия. Бағалау (әр бала парақ таратылады (оқушы толтыру керек, суреттегі өзін қай баспалдаққа орналастыруына байланысты)
Әр оқушы шынайы өзін баспалдаққа орналастыру керек

Үйге тапсырма беріледі. № 730



Үй тапсырмасын күнделікке жазып алады

Формативті бағалау

Оқулық, тақта, слайд

«Математика» пәні бойынша қысқа мерзімді жоспар


Сабақ № 36 Ондық бөлшектерді 10, 100, 1000...және 0,1; 0,01; 0,001;... сандарына көбейту және бөлу



Бөлім: 5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану

Педагогтың аты-жөні

Қасқаева Эльмира Шалқарқызы

Күні: 05.03.2022 ж.

Сынып:
5-сынып

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ондық бөлшектерді 10, 100, 1000...және 0,1; 0,01; 0,001;... сандарына көбейту және бөлу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.1.2.29. Ондық бөлшектерді 10, 100, 1000 және 0,1; 0,01; 0,001 көбейту ережелерін қолдану;
5.1.2.31. Ондық бөлшектерді 10, 100, 1000 және 0,1; 0,01; 0,001 - бөлу ережелерін қолдану;



Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:
Ондық бөлшектерді 10,100, ... және 0,1, 0,01, ... сандарына көбейту және бөлу алгоритмін үйренеді

Оқушылардың басым бөлігі:
Ондық бөлшекті 10,100, ... және 0,1, 0,01, ... сандарына көбейту және бөлуді үтірмен айырып бөлуді үйренеді

Кейбір оқушылар:
Білімдерін бекітеді, оны практикада тапсырмаларды орындауда пайдаланады






Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресустар

Сабақтың басы
5-минут



І.Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Оқушыларды психологиялық дайындау, өзін-өзі реттеу;
«Миға шабуыл» (сұрақ-жауап)

  1. Ондық бөлшек дегеніміз не?

  2. 10, 100, 1000, ... сандары көбейту және бөлу

  3. 0,1, 0,01, 0,001, .. сандарына көбейту

  4. 0,1, 0,01, 0,001, .. сандарына бөлу




- Дәптерлеріңді ашып, бүгінгі күннің ретін жазыңдар.



Сәлемдеседі,кезекші жоқ оқушыларды хабарлайды.
Бірін-бірі бағалайды.



Оқулық, тақта, салайд



Сабақтың ортасы
15-минут



Қас қағым сәт”-үтірін тап:

а) 1,83 × 10=1 8, 3;
г) 91,065 × 100=9 1 0 6, 5;
ғ) 2,1561 × 1000=2 1 5 6, 1;
д) 0,103 × 10=1,03;
ж) 2,758 × 100=275,8;
з) 63,0457 × 1000=63045,7.
СЕРГІТУ СӘТІ Жұмбақ.
Бүтін менен бөлшекті,
Үтірменен айырған.
Әп-әдемі жазулар,
Айтыңдаршы, қандай сан? Ондық бөлшек
Енді осы «ондық бөлшек» сөзінен сөздер құрастырыңдар.
Ондық бөлшек – он, қын, оқы, бөшке, бөлке, бөле, өкше, өлше, бөл, бел, кел, шөл, шел, кеш, ек, еш, ел, өш.



Оқулық бойынша есептер шығару: №

Есептер шығарады




«Бағдаршам» арқылы бағалау



слайд
оқулық
тақта

Сабақ соңы
5-минут

Рефлексия. Бағалау (әр бала парақ таратылады (оқушы толтыру керек, суреттегі өзін қай баспалдаққа орналастыруына байланысты)
Әр оқушы шынайы өзін баспалдаққа орналастыру керек

Үйге тапсырма беріледі.



Үй тапсырмасын күнделікке жазып алады

Формативті бағалау

Оқулық, тақта,


«Математика» пәні бойынша қысқа мерзімді жоспар


Сабақ № 38 Ондық бөлшектерді 10, 100, 1000...және 0,1; 0,01; 0,001;... сандарына көбейту және бөлу



Бөлім: 5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану

Педагогтың аты-жөні

Қасқаева Эльмира Шалқарқызы

Күні: 09.03.2022 ж.

Сынып:
5-сынып

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ондық бөлшектерді 10, 100, 1000...және 0,1; 0,01; 0,001;... сандарына көбейту және бөлу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.1.2.29. Ондық бөлшектерді 10, 100, 1000 және 0,1; 0,01; 0,001 көбейту ережелерін қолдану;
5.1.2.31. Ондық бөлшектерді 10, 100, 1000 және 0,1; 0,01; 0,001 - бөлу ережелерін қолдану;



Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:
Ондық бөлшектерді 10,100, ... және 0,1, 0,01, ... сандарына көбейту және бөлу алгоритмін үйренеді

Оқушылардың басым бөлігі:
Ондық бөлшекті 10,100, ... және 0,1, 0,01, ... сандарына көбейту және бөлуді үтірмен айырып бөлуді үйренеді

Кейбір оқушылар:
Білімдерін бекітеді, оны практикада тапсырмаларды орындауда пайдаланады






Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтың әрекеті



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет