Сабақ: Физика
Тақырыбы: Практикалық жұмыс: Эксперименттік есептер шығару.
|
Мектеп: Жаңа – ұйым ш.ж.ж.о.б.б.м
|
Күні: 17.10.2016
|
Мұғалімнің есімі: Маумов К.Ж
|
Сынып: 11
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)
|
Сын тұрғысынан модулін пайдалана отырып оқушылардың өтілген тақырыптар бойынша білім деңгейін анықтап өз бетінше күрделі есептерді шығару дағдыландыру
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
|
Трансформатор дың орам саны тақырыбы жайлы түсінгі қалыптасқан
|
Оқушылардың басым бөлігі:
|
Трансформатор тақырыбы бойынша түсінігі қалыптасқан және орам санын таба алады
|
Кейбір оқушылар:
|
Түрлі әдістерді қолдана отырып, ХБЖ жүйесіне келтіріп есептер шығару дағдылары қалыптасады.
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар:
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:
|
Орам саны. В. А т.б
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
|
Талқылауға арналған тармақтар:
Тақырыпты ашатын немесе соған тиісті сұрақтар қарастырылады
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?
Жоғары дәрежелі сұрақтар жазу керек
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: Деңгейлік есептерді шығара біледі.
|
Алдыңғы оқу
|
Есеп шығару
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Басталуы
5 минут
|
Оқушылардың ойын бір жерге жинақтау үшін ынтымақтастық атмосферасын орнату: Өтілетін тақырыпқа немесе физикаға байланыстырып тілек білдіру.
Жеке есеп
|
Сұрақ – жауап,
Смайлик, жеке парақшалар
|
Ортасы
35 минут
|
І топ
Индуктивтігі 0,04 Гн болатын тербелмелі контурдың ерікті тербелісінің жиілігі 800 Гц. Осы контур конденсаторының сыйымдылығы қандай?
Электромагниттік толық тербеліс энергияы 0,4 мДж, максимал кернеудің мәні 200 В, ал ток күштінің ең үлкен мәні 2 А. Сиымдылығын және индуктивтілігін анықта.
Тербелмелі контур сыйымдылығы 2,5 мкФ конденсатор мен индуктивтілігі 1 Гн катушкада тұрады. Конденсатордың астарларында зарятардың амплетудасы 0,5 мкКл. Тербелістер теңдеуін жаз.
Электр шамының вольфрам қыл сымы 220В кернеуге есетеліп, 40 Вт қуат тұтынады. Егер қылсым диаметірі 0,01 мм болып, жану кезінде температурасы 2700 С болса, оның ұзындығы табыңдар 0 С волфрамның меншікті кедергісі және ол абсолют температураға пропорционал артады
Айнымалы ток тізбегінің сыйымдылығы 0,5 мкФ конденсатор мен индуктивтілігі 0,4 МГн , әсерлі мәні 110 В кернеумен, ал активтік кедергісі 10 Ом катушка тізбектей жалғанған. Айнымалы ток жиілігі 50 Гц онда тербелмелі ампитуда қандай?
ІІ- топ
Сыйымдылығы 2 мкФ болатын тербелмелі контурдың ерікті тербелісінің жиілігі 800 Гц. Осы контур конденсаторының индуктивтілігі қандай?
Электромагниттік толық тербеліс энергияы 0,8 мДж, максимал кернеудің мәні 200 В, ал ток күштінің ең үлкен мәні 3 А. Сиымдылығын және индуктивтілігін анықта.
Тербелмелі контур сыйымдылығы 2,5 мкФ конденсатор мен индуктивтілігі 1 Гн катушкада тұрады. Конденсатордың астарларында зарятардың амплетудасы 0,5 мкКл. Тербелістер теңдеуін жаз
Электр шамының вольфрам қыл сымы 220В кернеуге есетеліп, 40 Вт қуат тұтынады. Егер қылсым диаметірі 0,01 мм болып, жану кезінде температурасы 2700 С болса, оның ұзындығы табыңдар 0 С волфрамның меншікті кедергісі және ол абсолют температураға пропорционал артады
Айнымалы ток тізбегінің сыйымдылығы 0,5 мкФ конденсатор мен индуктивтілігі 0,4 МГн , әсерлі мәні 110 В кернеумен, ал активтік кедергісі 10 Ом катушка тізбектей жалғанған. Айнымалы ток жиілігі 50 Гц онда тербелмелі ампитуда қандай?
|
Кітпа, плакат, маркер, түрлі түсті қағаз, клей, стикер
|
Аяқталуы
3 мину
2 минут
|
Бағалау
Кері байланыс
|
Жеке есептер, бағалау парақшасы , стикер
|
Келесі оқу
|
Өтілген тақырыпқа қайталау
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
|
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
|
Қазақ халықның өлшемдерін анқтап баяндама дайындау
|
Оқу үшін бағалауды қолдандым:
Өзін – өзі, критералды бағалау.
|
Информатика, математика және биология пәнімен байланыс болды
|
Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|