Апта: 3
|
Күні: 21.04.2015 жыл
|
Сабақ: информатика
|
Сабақтың тақырыбы:
| Сандық ақпаратты өңдеу
|
Жалпы мақсаты
|
Калькулятор бағдарламасы арқылы түрлі есептеулерді жүргізе алу
|
Оқу нәтижесі:
|
1. Калькулятор бағдарламасы арқылы түрлі есептеулерді жүргізе алады.
2.Теорияны практикамен ұштастыра алады
|
Түйінді идеялар
|
Іске қосу, функционалдық батырмалар, инженерлік калькулятор.
|
Сабақ бойынша мұғалімнің жазбалары:
|
мұғалім немен айналысады.
|
|
Оқушылар немен айналысады
|
1.Ұйымдастыру кезеңі
1) «Жағымды сөздер» жаттығуын жасату арқылы сыныпта психологиялық ахуал туғызамын.
2)Оқушыларды жұп, тақ сандар арқылы 2 топқа бөлемін.
3)Топтағы әр мүшенің қызметін анықтатамын, топ ережесімен таныстырамын.Бағалау парағымен таныстырамын
2.Үй тапсырмасын тексеру кезеңі
«Карусель» әдісі арқылы оқушылар бір-бірімен үй тапсырмасын тексереді.
3. Қызығушылықты ояту: «Сөзжұмбақ» шештіртемін
1.Қандай да бір тілдің көмегімен ақпаратты ұсынуды не деп атайды?
2.Адам баласы үшін ақпараттың аса маңызды қасиеттерінің бірі?
3.Есепшотты гректер не деп атайды?
4.1962 жылы 19 жасында алғаш рет қосу машинасын құрастырған кім?
5.Әмбебаб есептеуіш машина№ю
6.Енгізу құрылғысы?
7.Пернелер блогының бір түрі?
8.Өте кішкентай мәтіндік редактор?
9.Компьютерден жойылған құдаттар қайда сақталады?
10.Принтердің бір түрі
11.Терезені экран өлшеміне дейін үлкейтетін батырма?
- Сабақтың мақсатымен таныстырамын.
4. Жаңа тақырыпты меңгерту кезеңі: Тақырыпты 2-ге бөліп ФЛИПЧАРТ әдісі бойынша меңгертемін
5.Сергіту жаттығуын жасату
6. Практикалық тапсырманы орындату(дифференциалданған тапсырма) 1-тапсырма: Оқулықтың 189- бетіндегі тапсырманы орындату 2-тапсырма: Оқулықьың 192- бетіндегі практикалық жұмысты орында.
7. Рефлексия: «Кубизм»
1.Калькуляторды қалай іске қосамыз?
2. Калькулятордың неше түрі бар? Ата
3. Инженерлік калькуляторды қалай іске қосады?
4.Функционалдық бағдарламалардың қызметі қандай?
5.Инженерлік калькулятордың қарапайым калькулятордан айырмашылығы қандай?
6.Инверсия батырмасы арқылы қандай әрекет жасауға болады?
7.Соңғы ендірілген цифрды өшіретін калькулятордың пернесі?
8. Кері байланыс:стикерлерге ой-пікірлерін жазып смайликтерге іледі
9. Үйге тапсырма: Тараудың ең маңызды мәселелерін қайталау
10. Бағалау
|
4 мин
5 мин
5 мин
10мин
2 мин
7 мин
5 мин
5 мин
1 мин
1 мин
|
1)Ортаға шығып бір-біріне доп лақтыру арқылы жағымды сөздер айтады.
2)Оқушылар стикерлер таңдау арқылы екі топқа бөлінеді:
3) оқушылар топтағы міндеттерімен танысады және топтағы ережемен танысады.
Оқушылар «Карусель» әдісі арқылы бір-біріне сұрақ қою арқылы үй тапсырмасын тексереді
Оқушылар сөзжұмбақ шешеді
4.Оқушылар тақырып бойынша флипчарт құрастырады, оны қорғайды.
5. Оқушылар орындарын тұрып берілген әуенге байланысты сергіту жаттығуын жасайды.
6. Оқушылар өз таңдаулары бойынша тапсырмаларды компьютерде орындайды.
7.Кубикті ортаға лақтырады, өзіне тура келген сұраққа ойланады,ойын жинақтайды, жауап береді.
8. Кері байланыс парағына сұрақтар мен тілектер жазады
9.Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазады.
|
Дереккөздер және жабдықтар:
Әдістемелік журнал, ғаламтор, үлестірмелі парақтар, флипчат, маркер.
|
Кейінгі оқу
|
Калькулятордың түрлерін қолданып есептеулер жүргізіп көру
|
Сабақты бағалау
|
Белсене қатысып отырған оқушыларды сабақ барысында смайликтер арқылы бағалау, сабақ соңында бағалау парағы бойынша жиынтық бағаны қою
|
|
|