Шағын жинақталған мектептерде біріккен
сыныпқа арналған математика пәнінен сабақ жоспары
3 сынып: “Қайталау сабағы”
4 сынып: “Қарама-қарсы бағыттағы қозғалыс.
Алыстау жылдамдығы”
Ш.Қ.О.
Күршім ауданы,
Тақыр ауылы,
Тақыр НОМ
Бастауыш сынып мұғалімі
Жакиянова Назым Сагдоллаевна
3 сынып
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі:
Тәрбиелілігі:
Дамытушылығы:
Оқушылардың
ойлау қабілетін,
өрісін, дағдысын
қалыптастыру.
Есте сақтау
қабілетін арттыр
Оқушыларды
тапқырлыққа,
шапшандылыққа,
жылдам ойлауға,
ойын қорыта
білуге ,өз бетімен
жұмыс жасауға
тәрбиелеу.
Оқушылардың өткен тақырыптар бойынша алған білімдерін жүйелеу,тиянақтау
4 сынып
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі:
Тәрбиелілігі:
Дамытушылығы:
Қозғалысқа берілген
есептерді шығаруды
пысықтай түсу,
алыстау жылдамдығы
деген түсінікті
қалыптастыру,
есептеу дағдыларын
жетілдіру
Оқушының
есепті өздігінен
талдап,
шығара білуге
дағдыландыру ,
есте сақтау
қабілетін дамтыу
Оқушыларды
тапқырлыққа,
шапшандылыққа,
жылдам ойлауға,
ойын қорыта
білуге
тәрбиелеу.
3 сынып 4 сынып
Сабақтың типі:
Бекіту сабағы Дәстүрлі сабақ
Сабақтың түрі:
Қайталау сабағы Жаңа сабақ
Әдіс-тәсілі:
Сұрақ-жауап, ойын, үлестірме қағаз, сәйкестендіру кестесі, сергіту сәті , тест,
Сабақтың барысы
Дайынсың ба сабаққа?
Қарап алшы жан-жаққа
Бәрі бар ма орнында?
Қалам, дәптер, кітап та.
Есептеуге жүйрік болсаң жасыңнан,
Математикаға орын берсең басыңнан,
Барлық ғылым саған үйір болады,
Досың солар табылатын қасыңнан!
І. Ұйымдастыру
(Өтілгенді қайталау)
3 сынып
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау
1)”Білім пердесі” атты бағалау парақшасын тарату; түсіндіру
1)Үйге қандай тапсырма берілді?
№6 есеп.Теңдеу шешу
3)Ойын
“Кім зерек?!”
Сұрақтар:
1 .5 санының квадраты?
2. 2 санының кубы?
3 .Ең кішкентай ұзындық өлшем бірлігі?
4.Тік төртбұрыштың ұзындығы 4см,ені-2 см,
Ауданын тап?
5.Периметрін тап?
6.Текшенің неше төбесі,неше жағы бар?
7.Қабырғасы 4 см шаршының ауданы
Нешеге тең?
8.Қыры 3 см текшенің көлемі неше куб см?
9.Бөлудің компоненттері?
10. Көбейтудің қасиеттері?
Өздік жұмыс
1.Бөліндінің мәнінде 1 цифр болған
жағдайда екі таңбалы санға қалдықсыз
жазбаша бөлу 584/73
2.Екі таңбалы санға жазбаша көбейту
174*14
3.Санды қосындыға көбейту
5*(450+120)
4 сынып
І. Өткен шаққа саяхат
ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру
№12 есеп
Оқулықпен жұмыс:
№2 есеп
Тест жұмысы
3.Жаңа сабаққа өту
Кезеңі:
Қозғалыстағы денені
Сипаттайтын қандай
шамалар бар?
Сәкестендіру кестесІ
Арақашықтық ͭᵗ км/сағ
Уақыт ᶹ км
Жылдамдық ˢ сағ
Күн ретін.сабак такырыбын
жазу
*Тест сұрақтары:
1)Қыры 5 см текшенің көлемін тап?
А)25см в)50см
С)125см д)100см
2)400 кг-ды центнермен өрнекте ?
a)400ц в)40ц с)4000ц д)4 ц
420:6+362*0 өрнегінің мәнін есепте?
А)700 в)1060 c)70 д)60
4)Жәшіктің ұзындығы 6дм,ені 3дм.S-?
a)18дм в)12дм с)11дм д)40дм
5)Мына таңбаларды пайдаланып салыстыр:,,
10:5+3* 9-6:3
a) в)< c)
ІІ. Осы шаққа саяхат
Қарама-қарсы бағыттағы қозғалыс.
Алыстау жылдамдығы
ІV. Жаңа сабақты меңгерту
Қозғалыстағы денелердің
бағыты қандай?
"Ой толғау" кезеңі
1 cағат өткен соң екі автомашинаның
арақашықтығы неше км болады?
Vалыс.жылдам=v1+v2
Сызба бойынша есеп құрастырайық
V1=80км/сағ
V2=60 км/сағ
t= 4 сағ
S-?
1 тәсілі:Шешуі: 80км/сағ*4 сағ=320км
60км/сағ*4 сағ=240 км 3 амал
320 км+240 км=560 км
2 тәсілі:Шешуі:
80км/сағ+60км/сағ=140км/сағ(алыстау жылдамдығы)
140 км/сағ*4 сағ=560 км 2 амал
-Балалар, арақашықтықты табуда қай тәсілді пайдаланған тиімді?
Тест жауаптары:
*4.Түсінгенін анықтау
1.С
2.В
3.С
4.А
5.В
Бірінші дене жылдамдығы
|
20км/сағ
|
50 км/сағ
|
Екінші дене
жылдамдығы
|
30 км/сағ
|
60 км/сағ
|
уақыт
|
2 сағ
|
3 сағ
|
Алыстау жылдамдығы
|
?
|
?
|
арақашықтық
|
?
|
?
| Сергіту сәті
Бекіту:
№3
Шарты:
1-ші автомашина ᶹ- 48 км/сағ
2-ші автомашина ᶹ- 64 км/сағ
3 сағаттан соң
ˢ -?
*№6 тақтада орындау
№8
Шарты:
Ұ-28 м
Е-6 м жер
м²--2кг-нан картоп отырғызылды
Учаскеге неше кг картоп отырғызылды?
№3 есеп
Қорытындылау
Бағалау
-Бүгін, біз не үйрендік?
-Алыстау жылдамдығын
Қалай табамыз?
ІІІ. Келер шаққа саяхат
Үйге тапсырма:
3сынып
№5
4сынып
№9 ауызша
№11
КӨҢІЛ БӨЛГЕНДЕРІҢІЗГЕ
РАХМЕТ
Достарыңызбен бөлісу: |