Сабақ жоспары: Бейнелеу өнері Мектеп: Қ. Аманжолов жом күні: 13. 01. 2017 ж



Дата25.08.2017
өлшемі99,41 Kb.
#27057
түріСабақ

Сабақ : Адамды бейнелеу.

Сабақ жоспары: Бейнелеу өнері

Мектеп: Қ.Аманжолов ЖОМ

Күні: 13.01.2017 ж.

Мұғалімнің аты-жөні: Есболова М.

Сынып: 6

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген

оқу мақсаты (мақсаттары):

Тақырыптың маңыздылығымен танысады, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді, тпсырмаларды дұрыс құруға, ойын тиянақтай білуге дағдыланады

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар: Адамды бейнелеуді, сипаттауды дайындау реттілігін біледі.

Оқушылардың басым бөлігі: Адамды бейнелеуді үйренеді.

Кейбір оқушылар: Адамды бейнелеуді білетін болады.

Тілдік мақсат:

Оқушылар...(істей) алады: Адамды бейнелеуді үйренеді.

Негізгі сөздер мен тіркестер: Адамды бейнелеу.

Сыныптағы диалог (жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер): Адамды бейнелеу.

Талқылауға арналған тармақтар:

Адамды бейнелеу дегеніміз не?



Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба Адамды бейнелеуге болатынын.

Жазылым бойынша ұсыныстар:...................................................................... Берілген тапсырмалар мен жұмыстарды орындау.

Алдыңғы тақырып

Графиканың бейнелі құралдары.

Жоспар

Жоспарлан-ған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз).

Ресурстар

Басталуы.



Ұйымдастыру кезеңі. ( 3 минут)

«Шаттық шеңбері» Топқа біріктіру. «Адасқан сөздер» арқылы үш топқа бірігеді.

Кеспедегі сөздер

Ортасы.


1.Психологиялық тест орындау.

2.Пластикалық анатомия туралы түсінік қалыптастыру



Адамның басы өзінің құрылысы және пропорциялары бойынша әр түрлі. Осы өзіндік жеке- дара ерекшелікті іздеп тауып, баса көрсетуге адам бетінің орташаланған схемасы мен жақсы танысу керек.

Бастың айқас сызықтары екі қиылысқан сызықтан тұрады.

Біріншісі- беттің орта сызығы, ол маңдай мен мұрынды тура екіге бөліп, иектің ортасынан өтеді, екіншісі басты айналдыра көздің сызықтары арқылы өтіп, екі сызық бір-бірімен қаңқа құрайды.

Бір қарағанда мұрын, ауыз, иек орналасқан төменгі бөлік жоғары бөліктен, яғни маңдай мен төбеден әлдеқайда көп орын алатын сияқты болып көрінеді. Шындығында олай емес. Егер сызықтар арқылы басты, бет әлпетті бөлшектеп көрсек, көздің орта сызығы бастың жалпы биіктігінің дәл жартысынан өтеді, яғни көзден жоғары тұрғанның бәрі де одан төмен тұрғандар қанша орын алса, сонша орын алады.

Егер бас тура қарап тұрса, бастың айқас сызықтары тік сызықтар сияқты көрінеді.

Егар бас бір қырына шамалы бұрылып, жан-жаққа қисаймай тұрса, көз сызығы сол қалпында қалып, орта сызық сопақша (овал) түрінде көрінеді. Егер бас оң жақ қырынан айқас сызықтарының екеуі де сопақша сызықтармен белгіленеді.

Пленерлік жұмыс барысында адам тұлғасын бейнелеу

Пленер жұмысы барысында адам тұлғасынан этюд (бейнелеу өнерінде- болашақ шығармаға дайындалған болжам сурет) жасау үшін сыныптас досыңды, ініңді немесе қарындасыңды шақыруға болады. Оның киген киімі өзіне жарасымды, сол мезгілдегі бейнелеу кезеңіне сай, үйлесімді болуы керек. Ең алдымен адам денесінің жалпы нобайын қағаз бетіне түсіріп алу қажет. Адам денесінің кеудесін (торс), иығын, аяқтарының кеңістікте тұрған күйін анықтаңдар. Киім киген адамның бейнесін салу барысында, көрінбейтін жақтарының құрылымын байқаңдар. Оның сыртқы сызықтық көрінісі емес , көлемін көз алдарыңа келтіріңдер. Бейнеленетін модельдің жеке-даралық ерекшеліктері жайлы да ұмытпаған дұрыс; біз, адамдар бір-бірімізден аздап болса да ерекшеленеміз- арық немесе толық, биік және аласа.Моделге (үлгі нұсқа) жақсы жарық түсуі шарт.

Үйге тапсырма




Оқулық.

Интербелсенді тақта


АКТ

Жұмыс дәптері

Плакат
Плакат, маркер.

Жұмыс дәптерлері

Оқулық.

Тақта, бор.


Аяқталуы





Ақ парақтар

Тақта бор

Бағалау парағы

Аты-жөні

Сөйлем туралы біледі

Сөйлемнің жасалу жолын ажырата алуы

Синтаксистік тадау жасауы






толық



жартылай


шатасты


толық



жартылай


шатасты


толық



жартылай


шатасты

Балл



Баға

3

2

1

3

2

1

3

2

1



















































































































Қосымша ақпарат

Дифференциация.(Саралау)- Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау-оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс.Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері.

Ою – өрнек тақырыбына эссе жазыңдар.

  • - Өзін – өзі бағалау

  • - Өзара бағалау

Әдебиет, тарих пәндерімен байланыс орнатылған.

Рефлексия

-Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді?

Мен өз жоспарыма қандай

түзетулер енгіздім



Қорытынды бағамдау.

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1. оқыту.....................................................................................................................................................



Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1 оқыту ............................................................................................................................................



Сабақ барысында мен сынып немесе жекеленген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектесетінін білдім?........................................................................................................ ............................................................................................................................................................................................

Тексеріліді, оқу ісі жөніндегі орынбасар: Сапаров К.Ж.

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет