Күні:
|
5.12.2019
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Казиева Ф. К.
|
Сынып:
|
5
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Адал еңбекпен дүние табудың үлгісі
|
Сабақта іске асатын оқу мақсаты
|
Б/С2. Заманауилығы мен жаңашылдығы
|
Сабақтың мақсаты
|
Кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау
|
Жетістік критерийі
|
Барлық оқушылар: Кейіпкерлердің іс-әрекеттерін біледі;
Көптеген оқушылар: Тақырыбы мен идеясын біледі
Кейбір оқушылар: Кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалайды.
|
АКТ дағдысын қолдану
|
Презентация
|
Өмірмен байланыс
|
Еңбек етуге шақыру.
|
Алдыңғы білім
|
Ыбырай Алтынсарин әңгімелерін біледі
|
Сабақ барысы
|
Жоспарланған кезеңдері
|
Жоспарланған іс-әрекеттер
|
Сабақтың басы
|
Ой шақыру:
Ыбырай Алтынсарин кім?
Ыбырай Алтынсарин қандай білім алған?
Қандай шығармалар жазған?
Ыбырай әңгімелерінің басты тақырыбы не? ( еңбек, еңбек адамы, мейірімділік пен қайырымдылық, адамгершілік. )
Еңбек туралы мақал-мәтелдерді жатқа айтыңдар.
|
Сабақтың
ортасы
|
1-тапсырма: Кейіпкерлер кестесі
Кейіпкерлер
|
Қандай?
|
Не істеді?
|
Ұқсастығы
|
Ерекшелігі
|
Кейіпкер туралы көзқарасым
|
Сейітқұл
|
|
|
|
|
|
Атымтай жомарт
|
|
|
|
|
|
Антон
|
|
|
|
|
|
2-тапсырма: «Концептуалдық кестемен» жұмыс
Бүгінгінің Атымтай Жомарты
|
Қыпшақ Сейтқұлдың жолын
жалғастырушылар
|
Кәсібінен ырыс тапқандар
|
кімдер?
|
|
|
|
3-тапсырма: Әңгіме мазмұнынан қандай қорытынды шығаруға болады?
Дескриптор: Үш әңгіменің кейіпкерлерін салыстырады;
Кейіпкерлерді, іс-әрікеттерді біледі;
Кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалайды;
Қорытынды ойларын айтады
|
Сабақтың аяғы
|
Рефлекторлық экран
Сабақта мен орындай алдым ...
Бәрінен маған ұнағаны ...
Бәрінен маған қиын болғаны ...
Үйге: Шығармалардан алған әсерін сипаттап, авторға хат жазу
|