Пәні: Қазақ тілі мен әдебиеті
|
Мектеп:
|
Ұзақмерзімді жоспар бөлімі: Кәсіп – бақыттың шырағы, еңбек – ырыстың бұлағы
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Сынып: 8
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Күні:
|
Қатыспаған оқушылар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
11-12 – сабақтар. Қайырымды Ораз
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
8.1.4.1-орта көлемді прозалық, драмалық және поэзиялық шығармалардан үзінді тыңдау, тақырыбы мен идеясын талдау
8.3.3.1-прозалық және поэзиялық шығармалардың композициялық құрылымын анықтау, кейіпкердің іс-әрекетіне немесе лирикалық кейіпкердің образына баға беру
8.5.1.3-етістіктің бұйрық рай қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлығы прозалық шығармадан үзінді тыңдайды, тақырыбы мен идеясын талдайды.
Көбі етістіктің бұйрық райының қызметін біледі.
Кейбірі кейіпкердің іс-әрекетіне баға береді.
|
Бағалау критерийлері
|
Тақырыпқа қатысты мәтіндерді мәнерлеп оқиды, идеясын анықтайды, кейіпкерлерге сипаттама береді.
|
Тілді мақсат
|
Пәнге тән лексика мен терминология: ителгі, төсек тарту, жәрдемдесу.
|
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: саятшылық, аңшы құстар, дүрегей иттер.
|
Бастапқы білім
|
Құсбегілік туралы айтады, сипаттайды. Мұғалім жетекші сұрақтар қою арқылы оқушының бастапқы білімін анықтай алады.
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру.
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде «Ыстық алақан» тренингін өткізеді. Оқушылар сәлемдеседі, бір-біріне жақсы тілек айтып, сәттілік тілейді.
|