Сыныбы:9 Ә
|
Күні
|
Тақырыбы
|
Келтіру формулалары
|
Мақсаты
|
Келтіру формулаларын қолданып есептер шығару дағдысын дамыту.
|
Күтілетін нәтиже
|
А Келтіру формуласын біледі;
|
В Формулаларды қолданып есептей алады;
|
С Өрнектерді түрлендіре алады.
|
Дереккөздер, құрал-жабдықтар
|
Алгебра 9,Келтіру формуласы,ламинадталған қағаз,маркер,стикер
|
Сабақтың барысы
|
Уақыты
|
Мұғалім әрекеті
|
Оқушы әрекеті
|
Кіріспе
|
3 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Сәлемдесу,оқушыларды сабаққа дайындау,топқа бөлу
|
Сәлемдеседі,топқа бөлінеді.
Синус,косинус,тангенс,котангенс
|
Мотивациялық кезең
|
5 мин
|
Оқушылардың сабаққа ынтасын ояту.
Оқу мақсаты мен табыс критерийлерін оқушылармен бірге талдау. Бұрыннан белгілі ұғымдарды жаңа ұғыммен байланыстыру.
«Миға шабуыл»
1.Келтіру формуласын қандай мақсатта қолданады?
2.Келтіру формуласын жазғанда нені ескеру қажет?
3.Қандай жағдайда функция өзгермейді?
4.Қандай жағдайда функция өзгереді?
5.Келтіру формуласының оң жағындағы таңбасын қалай анықтауға болады?
|
Табыс критерийлері мен оқу мақсатын бірге талқылайды.
Топ ережесін еске түсіреді. Оқушылар сұрақтарға жауап береді
|
Негізгі кезең
|
5 мин
15 мин
7 мин
|
Келтіру формуласына сәйкестендіру тесті
Оқулықпен жұмыс №335 №336 №,338
«717» әдісі
|
Оқушылар топтарда
формулаларды сәйкестендіреді
Оқушылар топ арасында талқылайды,тақтаға шығарады
Топтар келтіру формуласына байланысты 7 мин ішінде 17 есеп құрастырып,бір-бірінен ауызша сұрайды.
|
Рефлексиялық кезең
|
3 мин
2 мин
2 мин
2мин
1 мин
|
Өтілген сабақты пысықтау.
Оқушылардан кері байланыс алу
Бағалау
Мұғалімнің сабақты қорытындылауы
Үйге тапсырма № 337 ,№339
|
Топтар өтілген сабақ бойынша бір-біріне сұрақтар қояды.
Оқушылардың оқу мақсатына жетуі бойынша кері байланыс береді.
Топтар бағдаршам әдісімен өзара бағалайды
|
Сабақтың талдауы
|
|
Сабақ бойынша өзгертулер
|
|