Сабақ жоспары Смайыл Аян Байтұрғанұлы Өскемен қаласы әкімдігінің "№46 орта мектебі"



бет1/5
Дата25.08.2017
өлшемі0,73 Mb.
#26022
түріСабақ
  1   2   3   4   5

Сабақ жоспары

Смайыл Аян Байтұрғанұлы

Өскемен қаласы әкімдігінің "№46 орта мектебі"КММ

Қазақ тілі мен әдебиет пәнінің мұғалімі


Пән аты: Қазақ әдебиеті Сыныбы: 8 "Ә"



Тақырыбы

Қорқыт ата кітабы


Мақсаты

Тақырыптың мазмұны мен идеясын ашуға мүмкіндік жасау.оз ойларын қорытындылай білуге жағдай жасау. Тіл белсенділігін арттыру, оқу мен жазу мәдениетін дамыту


Күтілетін нәтиже

Тақырыпты түсіне отырып ойын жеткізе білу арқылы,тақырыпты дұрыс орындауға дағдыланады


7 модульдің қолданылуы

АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.


Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Миға шабуыл,Жигсо2, Венн диаграмасы, Эссе

Қолданылатын ресурстар

Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук


Ұйымдастыру кезеңі


Тренинг

Оқушыларға үй тапсырмасын сұрау арқылы топқа бөлу

Әр топқа бағалау парағын таратып беру.

Фигураларды қолдана отырып, оқушылар өз - өздерін бағалау үшін фигуралар таратып беру.

Қызыл - 5 Сары - 3 Жасыл - 4

«Жақсы тілек » ойыны

арқылы психологиялық ахуалды жақсарту

Жалпы топқа қойылатын сұрақтар:



Түрік тектес халықтарға ортақ қандай мұра?

Ортақ мұралар арқылы топқа бөліп, оны топпен жұмыс арқылы қорғайды.




Оқушылар топқа бөлініп, орталарынан топ басшылары сайланады.

Бағалау парағы арқылы әр оқушы берілген фигуралары арқылы өз - өздерін бағалайды, оны топ басшысы толықтырып отырады.

Фигуралар арқылы топтар өзара бағалайды.



Сабақ кезеңдері

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті


Білім
Қызығушылық

тарын ояту

Миға шабуыл әдісі қолданып, зымыран сұрақтар арқылы өткен тапсырмасын сұрау


Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру

Сұрақтарға жауап беру, топпен тапсырманы орындату

Оқушылар топпен ақылдасып жеке - жеке сұраққа жауап береді





Түсіну


« Фазыл» әдісі бойынша әр топқа сұрақтар беріледі. Сол сұрақтар арқылы оқушылар суретті құрастырып, жаңа тақырыптың мағынасын ашады.

Оқушыларға жаңа сабақты түсіндіру мақсатында қобыз үнін естіту.



(Қобыз үні арқылы оқушыларға сергіту сәтін жүргізіп отыр)

Әр топтан бір - бір оқушыдан тұрғызып қандай сезім- күй кешкендерін "Қар үйіндісі" әдісі арқылы әр топтан қағазға жазып өз ойларын жинақтап береді.

Жақсы жауап берген оқушыларға бағалау фигураларын таратып белгілету

Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырманы өздері талқылап , өз ой-пікірлерімен санасады. Бірігіп топпен жұмыс жасайды.




Қолдану

"ЖИГСО2" әдісі

пайдаланып, "Қорқыт атаға" байланысты мәтін таратылып беріледі. Әр топ өзара ақылдасып отырып, сол мәтіндермен жұмыс істейді. Топта талқылайды ортаға шығып, тапсырманы көрсету арқылы жаңа сабақтың мағынасын ашады.


Әр топқа дайындалып әкелген

"Қорқыт ата" туралы мәтіндер таратылып беріледі. Мәтін қиындылар арқылы беріледі. Оқушылар мәтінді қиындыларды дұрыс орналастыра отырып, жаңа сабақты толықтырып түсінеді


Мәтінді құрастыру арқылы оқушылар тақырыптың негізгі идеясы мен мазмұнын ашады



Талдау


"Кластер"

әдісі

қолдана отырып әр топқа суреттер беріледі. Сол суреттерге әр топ өз ойларын жазып, Қорқыт ата туралы түсінікті толықтырып, жан - жақсы талдайды



Топтарға жаңа тақырып бойынша және өткен сабақты толық меңгерту мақсатында өз пікірлерін сурет арқылы қорғайды. Білім туралы өз ойларын талдайды , түсіндіреді


Берілген тапсырманы

уақытылы

орындау, сұрақтарға

нақты жауап беру,

тақтаға шығып

тапсырманы қорғау

арқылы


тақырыпты талдау.



Жинақтау

Шығармашылық тапсырма: «Қорқыт ата» аңызы туралы білімдерін толықтыру мақсатында оқушылар өздері туып өскен жерлері туралы аңыз әңгімелері арқылы тақырыпты жинақтау

Аңыздар туралы өз ойын толықтырып топ бойынша жинақтайды, бір-бірін бағалайды


Оқушылардың мақсаты берілген тақырыппен өмірді салыстырып отырып, өз ойларын жан - жақты толық жеткізу




Бағалау

Бағалау шкаласы мен бағалау парақтарын тарату


Әр топқа бағалау парақтарын тарату, бағалау шкаласын тақтаға ілу керек



Әр топ бағалау парақшасын өздерін бағалайды




Рефлексия

Стикерлерді толтыру

Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойынын стикерге жазып, тақтаға іледі (2 мин)

ББҮ кестесін толтыру



Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну


Ұсынылған стикерді толтыру


46 орта мектеп




Ашық сабақ:

Шешендік сөздер

9 "М" сыныбы

Қазақ тілі мен әдебиет пәнінің мұғалімі: Смайыл Аян Байтұрғанұлы


Өскемен 2016


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет