Сабақ жоспары: «Сөйлем. Сөйлем түрлері.»



Дата13.08.2017
өлшемі120,76 Kb.
#23539
түріСабақ
Мекеме атауы №2 жалпы орта білім беру мектебі

Аты-жөні Жанна Оразқызы Сарсебаева

Лауазымы Бастауыш сынып мұғалімі

Жұмысы өтілі 22 жыл

Санаты ІІ

Пәні қазақ тілі

Тақырыбы Сөйлем.Сөйлем түрлері

Сынып


Сабақ жоспары: «Сөйлем.Сөйлем түрлері.» 22.11.2013ж.

2 сынып.
Тақырыбы: «Сөйлем.Сөйлем түрлері.»

Мақсаты:

  • Оқушыларға сөйлем оның түрлері туралы түсініктерін қалыптастыру;

  • Оқушыларды көркем жазуға баулу,машықтыру;

  • Адамгершілікке,бір-бірлерін сыйлап,сөздерін тындауға,өз ойларын толық айтуға,тазалыққа тәрбиелеу;

  • Өзін-өзі бағалауға және бір-бірлерін бағалауға өздігінен тәрбиелеуге мүмкіндік жасау.

Сабақтың типі: өткен тақырыпты пысықтау.

Түрі: ЖТБО

Әдіс –тәсілі: Сұрақ-жауап,түсіндіру,талдау.

Құрал –жабдығы:кесте,карточкалар,тест.


Сабақ кезеңдері

Сабақ жоспары

Уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті




  1. Мотивациалық кезең.



  1. Эмоционалдыпсихологиялық дайындық.

2 мин.

Тақырыпқа шығу.

2)Мақсат қою.

2 мин.


ІІ. Негізгі кезең.

  1. Тәжірибиелік жұмыс .

20 мин.

ІІІ.Рефлексия. 3 мин.


IV.Үй тапсырмасын тандау. 2 мин.

Амандасу.Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.


Күздің күні терезеден,

Бізге міне,тұр қарап,

Сондай жақсы көңіл күймен,

Басталады бұл сабақ.

-Мен сендерге сабақта сәттілік тілеймін.

Ойын-сабақ «Әлемді шарлайық»

Әлемді шарлау үшін бізге қандай заттар керек?

Ендеше,еліміздің де керемет жерлері бар.Соның бірі батыс өңіріндегі Каспий теңізін көру үшін жолға шығамыз.Ол үшін Ақтау қаласына барамыз.Саяхатымызды бастаймыз,ол үшін автобусқа мініп,темір жол вокзалына барамыз.

Жұмбақ шешу:

ӨЗІМ СӨЗДЕН ТҰРАМЫН,

АЯҚТАЛҒАН ОЙДЫ ҚҰРАМЫН.

(Сөйлем)


Тақтада жұмыс.

(ережелер)


Дәптермен жұмыс

Қарашаның жиырма екісі.

Сынып жұмысы.
Көркем жазу: Сс Сс сөйлем

Жеке тұлғаға бағытталған жоспарға көшу.



Бағалайды .
Теориялық деңгей

(Ережелер) 1-карточка.

Пойызға міну үшін не керек?

Билет алу үшін тапсырма орындауымыз керек.

1 деңгей.

2-карточка.

Әр сөйлемнен кейін тыныс белгісін қойып,көшіріп жаз.

Алақай, мен Ақтау қаласына барамын

Теңіз балыққа бай ма

Назгүл теңіз жағасына келді.



Кілт

-Көршілерінің дәптерлерімен ауыстырып бір-бірлерінің жұмысын тексеру



.

Бағалау критериясы тақтада.

-Өздеріне «5», «4», «3» қойғандарын тұрындар?

- Қате жіберген оқушыларға қандай ұсыныс айтамыз?

-Бұл деңгейде нені үйрендік?
-Пойызға билет алып,орындары-

мызға жайғасып отырамыз.Тез арада жету үшін 2-деңгейге

назар аударамыз.
2-деңгей.

3 карточка.

Берілген сөздерден сөйлем

құрып жаз..
Мен сүйемін елімді;

Неткен сұлу табиғат;

Не болады теңізде;

Кілт

Көңіл күй.

-Өздерінің көңіл күйлерінді білдіріндер.

-Неге?


Бағалау.

Сергіту сәті.
Пойызбен Ақтау қаласына да жеттік.Бізді Елдос өз көлігімен

теңізге апармақшы.

Ол үшін 3 деңгейге көңіл аударайық.

4-карточка

Сызба бойынша сөйлемдер

құрастыр.
Бағалау.
-Балалар теңізге келдік.Теңіз сендерге ұнады ма?Енді кемеге мініп,теңізге саяхат жасап,ауасын жұтып,рахатқа бір батайық және қосымша тапсырмаға назар аударайық.
Тест орындаймыз.

Бағалау.
-Келген мақсатымызға жеттік.

Алған әсерлеріміз көп.Енді қаламызға қайтамыз. Қаламызға

жылдам жету үшін ұшаққа мінейік.

Біз қандай тақырыппен жұмыс істедік?

-Сабақ барысында қандай көңіл күй басым болды?

-Өз мақсаттарына жеттіндер ме?

-Қандай қиындықтар болды?

-Келесі сабақта осы қиындықтарды шешуге тырысамыз?

-Біз қай қалаға саяхат жасадық?

-Саяхат сендерге ұнады ма?
- Қиындық туғызған деңгейдегі тапсырмаларды үйге аламыз

Жұмыстарыңызға рахмет


Оқушылар іштей сабаққа дайындалады.



Глобус,компас,карта,

жолдорба т. б


3-4 оқушыдан

ереже сұрау

Мақсат қойып,жұппен талқылайды.

Өзара бірін-бірі тексеру

Өзара бірін-бірі тексеру

Өзін-өзі тексеру.

Мұғалім көмегімен тексеру.

Кілт арқылы тексереді

Кездескен қиындықтарға талқылап,оларды дұрыс шешу жолдарын іздейді.

Өз жұмыстарын бағалайды.

Келесі сабаққа мақсат қояды


Үй тапсырмасын тандау




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет