Сабақ тақырыбы: Гимнастикалық қабырғаларда және төсеніштерде орындалатын жаттығулар
|
Мектеп: «К.Төгісов атындағы орта мектебі» КММ
|
Күні:
|
Мұғалім аты-жөні:
Сакенов Н.О.
|
Сынып: 5
|
Қатысқаны:15
|
Қатыспағаны:
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:
|
Гимнастика арқылы денсаулықты нығайту және қауіпсіздік техникасынан хабардар болу.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар орындай алады: жаңа білімді
Түсінеді. Гимнастикалық жаттығуларды орындайалады
|
|
|
Оқушылар көпшілігі орындай алады: анық сөйлеу арқылы тақырыбты талқылайды, жаттығу техникасын біледі.
|
|
|
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Анық және толық сөйлеу арқылы мәселені түсінгенің көрсетеді, орындай алады
|
Тілдік мақсат
|
Пәнге қатысты сөздік мен терминдер: омақа асу, тепе-тендік сақтау, гимнастикалық қабырға, төсеніш, шеңбер жасау
|
|
Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: Қандай жаттығулар ұнайды.
|
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Қандай әдіс-тәсілдерді қолдану керек, мысалы: омақа асу, тепе-тендік сақтау, шеңбер жасау, гимнастикалық қабырға өрмелеу.
|
|
Не себепті ...... деп ойлайсыз? Адам денсаулығы салауатты өмір арқылы ұстану. Кез келген жастағы адам гимнастикамен айналыса алады.
|
Жоспарланған ауқыт
|
40 мин
|
|
Ишара: марапаттау, қолмен белгі беру.
|
Алдынғы оқу
|
Өткен сабақтың тақырыбын білу. Қауіпсіздік ережесі.
|
Жоспар
|
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Кіріспе бөлім: 7 мин
|
Ұйымдастыру уақыты, сабақ тапсырмаларын түсіндіру, қауіпсіздік техникасын еске түсіру.
Оқушыларды сапқа тұрғызу,сәлемдесу,рапорт беру. Сабақтың мақсатын түсіндіру.
Жүру жаттығулары:
-қол жоғарыда, аяқтың ұшымен жүру,
- қол белде, өкшемен жүру;
-қол алда, жартылай отырып жүру;
-қол желкеде, толық отырып жүру.
Жүгіру жаттығулары:
Қолды алға айналдырып, оң жағымен жылжу;
Қолды артқа айналдырып, сол жағымен жылжу;
Сол қол алда, артпен жүгіру;
Қол белде, аяқты алға сермеп жүгіру;
Қол желкеде, аяқты артқа сермеп жүгіру.
Екі қолды алға созып, тізені жоғары көтеріп жүгіру.
Екі қол артта, аяқты артқа лақтырып, қолға тигізе жүгіру.
Екі қол жанда, аяқты жанға сермеп жүгіру.
Сап бойынша жру
Тыныс алу жаттығулары.
|
Жаттығулар көрсету.
Пайдаланатын көрнекіліктер.
Суреттер.
|
Негізгі бөлім: 28 мин
|
1.Гинастикалық төсеніште омақа асу, алға, артқа.
2.Көпіршеге тұру.
3. Тепе-теңдікті сақтау
4.Шеңбер жасау
5. Гимнастикалық қабырғаға өрмелеп шығу, түсу.
|
Қауіпсіздік ережесін сақтау.
|
Қорытынды бөлім: 5 мин
|
Қимыл қозғалыс ойындары:
«Допқа талас» ойыны
екі топқа бөлу
|
Волейбол добы, ысқырық.
|
Қосымша ақпарат
|
|
|
Саралау-оқушыға мейілінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалай түрлендіресіз?
|
Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Топқа бөлу арқылы нашар және дарынды оқушыларға әр қайсысына шамасына қарай тапсырма беріледі және бір-біріне көмектеседі.
|
|
|
|
|
Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?
Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақыты қалай пайдаландым?
Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?
|
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
Рефлексия
Бүгінгі сабақта болған көніл-күйді бас бармақ арқылы бағалау
Жоспарланған жоспарыма жеттім
Өз уақытымен өтті
Жаңартылған бағдарлама бойынша
|
Қорытынды бағалау:
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)
Оқушылар белсенді қатысты.
Қызығушылықтары топқа бөлген кезде артты.
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
Құрал жабдықтардың толық еместігі
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
Жақсы натиже көрсеткен оқушыларға үй тапсырмаларын жетілдіріп, жоғары нәтижеге қол жеткізуге болатынын білдім.
|