Күні: 13.04.2017ж
|
Мектеп №19 жалпы орта мектебі
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Пәні: Дүниетану
|
Тақырыбы: «Ғарышқа жол ашу.»
|
Сынып 4 «Д»
|
Қатысқандар: 11
|
Қатыспағандар:
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:
|
Оқушыларға ғарыш әлемі туралы мағлұмат бере отырып, ғарышкерлермен таныстыру, аспан әлемі туралы білетін білімдерін толықтыру.
|
Сабақ мақсаттары:
|
Барлық оқушылар орындай алады:
|
Мәтінді оқып,мағынасын түсінеді.
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
|
Мәтін мағынасын түсініп, достарына әңгімелеп бере алады.
|
Кейбір оқушылар орындай алады:
|
Мәтін мағынасы бойынша өз ойларын айта алады.
|
Тілдік мақсат:
|
Оқушылар орындай алады:
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:
|
Ғарыш
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі:
|
Талқылауға арналған сұрақтар:
|
Ғарышқа ұшу.
|
Не себепті ...... деп ойлайсыз?
|
Не себепті ғаламшардың күннен қандай айырмасы бар деп ойласың.
|
Жазылым:Дәптермен жұмыс
|
Алдыңғы оқу:
|
Егін және мал шаруашылығын дамыту.
|
Жоспар:
|
|
Жоспарланған
уақыт есебі:
|
Жоспарланған жаттығу түрлері
(төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған
жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз)
|
Ресурстар
|
Басы
|
Ұйымдастыру кезеңі. Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Шаттық шеңбер құру арқылы оқушылар бір-бірлеріне жақсы тілектерін білдіреді
Оқушыларды топқа біріктіру
«Стикерлермен 2- топқа біріктіру.
«Мозайка әдісі»арқылы топтың атын қою. «Атор» орындығы арқылы үй тапсырмасын пысықтау.
|
|
Ортасы
|
Жаңа сабақ.
Видио ролик көрсету арқылы жаңа сабақты ашу.
Жаңа сабақ Ғарышқа жол ашу.
Адамдар ғарышқа ұшуды армандаитын. Бірақ ол қолдан келместей көрінетін.Ғарышқа 1961жылы 12-сәуірде тұңғыш рет Юрий Гагарин ұшты.
Қазақтан ғарышқа бірінші болып ұшқан Тоқтар Әубәкіров.
Біз қазақ ғарышкері Талғат Мұсабаевты да мақтан етеміз.
|
|
|
«Ойлан тап»әдісі арқылы жұптық тапсырма .
«иә»және «жоқ»сұрақ жауап. .
Сергіту сәті
«Топтастыру әдісі» Зымыран тобы «топтастырады» Ұшақ тобы «Венн диаграммасы»
|
|
Соңы
|
«Өзіндік жұмыс» сабақты қортындылау.
«Эссе»жазады .Мен ғарышкер боламын.
Стикерге кері байланыс жазады.
«Бағдаршам» әдісі арқылы кері байланыс жасаимын .
|
|
Қосымша мәліметтер
|
Саралау - оқушыға мейлінші қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?
|
Бағалау - оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс
АКТ-мен байланыс.
|
Сұрақтар қою арқылы.
|
Стикерлермен бағалау
|
|
Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?
Бүгін оқушылар не үйренді?
Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма (тапсырмалар сәйкес болды ма)?
Уақытты қалай пайдаландым?
Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге?
|
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
Сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды
Оқушылар ғаламшарлар туралы білді.
Сабақ қызықты өтті.
Жоспарланған әдістерімді жақсы іске асырып пайдалана алдым.
Уақытты тиімді пайдаландым.
|
Қорытынды бағалау:
Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты):
1.
2.
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
1.
2.
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?
|