Сабақ материалы пән: «Бағдарламалау тілдері» Тақырыбы: «Реляциялық деректер базасы.»



бет1/10
Дата26.10.2023
өлшемі0,6 Mb.
#188387
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10
Байланысты:
Открытый Урок Реляциялық деректер базасы


Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
ШҚО білім басқармасының «Рымбек Байсейітов атындағы Семей қаржы-экономикалық колледжі» КМҚК
АШЫҚ САБАҚ МАТЕРИАЛЫ

Пән: «Бағдарламалау тілдері»


Тақырыбы: «Реляциялық деректер базасы.»
Топ: 17 KO-2
Дайындаған: Р.С. Раева
2018-2019 оқу жылы
Авторы: Р.С.Раева - ШҚО білім басқармасының «Рымбек Байсейітов атындағы Семей қаржы-экономикалық колледжі» ҚМҚК-нің оқытушысы

Арнайы пәндер циклдық комиссиясы-1 отырысында қаралып талқыланды


Хаттама №_____ «___¬_¬»____________________2018 ж.
Циклдық комиссия төрайымы__________ Мукушова Л.А.

САБАҚ ЖОСПАРЫ 29





  1. Атаулы категориясы

1.1. Мамандығы мен біліктілігінің атауы

0104000 – Кәсіптік білім беру (салалары бойынша), 0104013-5 – «Өндірістік оқыту шебері, техник-бағдарламашы»

1.2. Курсы, тобы

ІІІ курс, 17 КO-1,2 топтары

1.3. Оқу модулінің/пәннің, меңгеретін тараудың атауы

Бағдарламалау тілдері

1.4. Сабақтың тақырыбы

Реляциялық деректер базасы.

1.5. Сабақтың ұйымдастырушылық формасы

топтық

1.6. Білім алушылырдың тақырып бойынша қызметті орындау үшін қажетті білімі мен иемділігі

  • Мәліметтер қорының кестелері. Кілттер мен индекстер

  • Мәліметтерге қатынау тәсілдері

  • Кестелер арасындағы байланыс

  • Транзакция механизмі

1.7. Кәсіби және енбекпен қамтылуы үшін білігін біріктірудегі оқу сабағының мүмкіншілігі

- қарым-қатынас жасау дағдысы;
- ақпаратты қабылдай алуы;
- алынған ақпаратты тәжірибе жүзінде қолдана білу.

2. Сабақтың мақсаты

2.1. Студенттердің дәл осы сабақта үйренетін жұмысқа орналастырудын және жұмысты іздеудің келесі ептіліктерін жетілдіруге мүмкіндік береді

- тыңдай алу;
- топпен қарым-қатынас;
- өзгенің пікірімен алмасу.

2.2. Студентерді жаттықпа сабақтар барысында менгеретін кәсіптік ептілікке үйрету

- жұмыс орнын дұрыс тағайындау;
- әдебиетпен жұмыс істей алу;
- топта жұмыс істей алу;
- логикалық ойлау.

3. Сабақ қорытындысын сипаттау

3.1. Сабақтың аяғында білім алушылар білу және істуі қажет

  • Мәліметтер қорының кестелері. Кілттер мен индекстер

  • Мәліметтерге қатынау тәсілдері

  • Кестелер арасындағы байланыс

Транзакция механизмі

3.2. Сапа белгілері

  • Мәліметтер қорының кестелері. Кілттер мен индекстер

  • Мәліметтерге қатынау тәсілдері

  • Кестелер арасындағы байланыс

Транзакция механизмі

4. Жоспарлау фазасы

4.1. Оқу-әдістемелік жабдықтау, анықтамалық әдебиеттер тізімі

Хомоненко А.Д. «Delphi»

4.2. Техникалық жабдықтау, материалдар

ДК, Borland Delphi 7

4.3. Студенттер іс-әрекетінің ретін сипаттау

  • Мәліметтер қорының кестелері. Кілттер мен индекстер

  • Мәліметтерге қатынау тәсілдері

  • Кестелер арасындағы байланыс

Транзакция механизмі

4.4. Оқытушының ролі

- тақырып бойынша негізгі түсініктерді хабарлау;
- терминдерді және олардың ретін сипаттау.

5. Жоспарды жүзеге асыру

5.1. Сабақ жоспарынын сипаттамасы, оқытушы мен студенттер іс-әрекетінің мазмұны (кесте)

Кесте «Оқытушы мен студенттер өзара әрекетінің мазмұны мен оны ұйымдастыру»

6. Бағалау

6.1. Орындалған тапсырмалардың сапасын бағалау

Жаңа түсініктер мен терминдерді меңгеру дәрежесін анықтау.

Оқытушы ______________ Раева Р.С.


қолы
Оқытушы мен студенттер өзара әрекетінің мазмұны мен оны ұйымдастыру





Сабақтың негізгі кезендері

Әрекеттердін түрі мен реті

Студенттердін қызметі

Оқытушымен студентердін біріккен қызметі

Оқытушынын қызметі

Жекеше

Топтық

Топаралық

Кенес беру

Нұсқау

Бақылау

1.

Бағдарлау және жоспарлау кезені

Сабақтын тақырыбы мен мақсаты




Х




Х




Х




2.

Жұмысты орындау кезені

Жұмыс орынын дайындау




Х







Х







Материалдарды дайындау




Х







Х







Технологиялық барыс: конспектіллеу,
Конспектімен жұмыс,
Интерактивті тақтада жұмыс істеу,
Карточкалармен жұмыс.

Х
Х

Х
Х











Х
Х

Х
Х





Х
Х

Х
Х


3.

Аралық және сонғы нәтижені бағалау және талдау кезені

Сапа белгілері боынша бағалау:
Айырма сөйлемдер әдісі
Анаграмма
Сөз тендіктері
Артық термин

Х
Х
Х


Х










Х
Х
Х


Х




Х
Х
Х


Х

САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ:
I. Ұйымдастыру кезеңі (2 мин)
а) Дәрісхананың гигиеналық тазалығын тексеру;
ә) Интерактивті тақтаны қосып, сабаққа дайындау
б) Студенттерді түгендеу;
д) Кезекшілерден үйге не берілгендігі жөнінде сұрау
в) Студенттердің сабаққа дайындығын тексеру;
г) Сабақтың мақсатымен, барысымен таныстыру.

Сәлеметсіздер ме! Отырыңыздар! Кім кезекші? Сабақта кім жоқ? Үйге не берілді?


Дәптерлеріңізді ашып, бүгінгі күнді және сабақтың тақырыбын жазып алыңыздар.




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет