Сабақ тақырыбы
|
Тақырыбы: Дауысты және дауыссыз дыбыстар.Құлын мінген бала
|
Күні: 05.05.2016ж
|
Мұғалім: Кырбас А.Ш.
|
СЫНЫП: 1 «б»
|
Қатысқандар саны:30
|
Қатыспағандар саны:жоқ
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты
|
Оқушылардың дыбыстар жөнінде игерген білімдерін тексеру.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:Кеңес Одағының батыры Бауыржан Момышұлы туралы толық мағлұмат алады
|
Оқушылардың басым бөлігі:Жаттығу жұмысы арқылы
|
Дауысты және дауыссыз дыбыстардың айырмашылығын түсінеді
|
Кейбір оқушылар: Мәтіннің мазмұнын түсінеді
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар Бауыржан Момышұлы туралы толық мағлұмат алады.Дауысты,дауыссыз дыбыстарды ажырата алады.
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:Дыбыстар, дауысты дыбыстар, дауыссыз дыбыстар
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
|
Талқылауға арналған тармақатар: Құлын мінген бала мәтінін талқылайды
|
Бауыржан Момышұлының батыр екенін аласыз ба?
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: Көркем,сауатты жазуға үйрету
|
Алдыңғы оқу
|
Астанаға барғанда өлеңін мәнерлеп оқыту
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелер жазыңыз)
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
|
|
Сабақтың басталуы
2 минут
5 минут
3 минут
8 минут
7 минут
Сабақтың ортасы
7 минут
Сергіту сәті
2 минут
Сабақтың аяқталуы
8 минут
|
Психологиялық ахуал.Өлең шумақтары арқылы сабаққа көңілдерін аудару
Қазір жылдың қай мезгілі?
Ендеше осы көктемнің хабаршысы болып елімізде Жауқазын,Бәйшешек,Қызғалдақ,Қашқаргүл дер өсіп шығады екен.Топқа болу "Жұмбақ шеңбер"әдісі бойынша
Балалар көктемде қандай өзгерістер болады?Күннің көзін бұлт басып қалыпты.Күнді бұлттан құтқару керек.Көмектесеміз бе?Ол үшін бұлттың тапсырмасын орындауымыз керек
Үй тапсырмасын тексеру.Астанаға барғанда өлеңін мәнерлеп оқу
Оқулықпен жұмыс
177-жаттығу
Кубизм
1.Қандай батырларды білесіңдер?
2.Бес қаруды атаңдар.
3.Қазақстанның тұңғыш ғарышкері кім?
4. Қ.Сәтбаев кім?
5.Абылай кім?
6.Қазақтың атақты үш биін атаңдар.
Ой қозғау.
-Балалар ,Бауыржан Момышұлы туралы естігендерің бар ма?
Бауыржан Момышұлы өмірімен таныстыру.
Мәтінді оқып таныстыру
Сұрақ-жауап:
1.Бауыржан бала күнінде құлынын қалай бақты?
2.Ол құрбыларына не деп мақтанды?
3.Бауыржан ата соғыста жүргенде қандай ат мінді?
4.Бауыржан Момышұлы неліктен батыр атанды?
5.Отанымызды қорғаған батырлардан кімдерді білесіңдер?
6.Туған елді,жерді не үшін қорғау керек?
Слайдтан батырларды көрсету .
«Білгенге маржан»
|
Жарқырап күнде ашылды.Айналаға нұр шашылды.Қайырлы күн! Біз көңілді баламыз.Қайырлы күн!Сәлемдесіп аламыз.
Көктем
Әр оқушы өз тобын тауып отырады
Күн жылынады,жаңбыр жиі жауады
Көмектесеміз
1-топ Дыбыстар жайлы не білесіңдер?
2-топ Әріп жайлы не білесіңдер?
3-топ Сөйлем жайлы не білесіңдер?
4-топ Мәтін жайлы не білесіңдер?
1–топ :Сөздерді буынға бөліп жазады
2–топ: Дауысты дыбысқа аяқталған сөздерді жазады
3-топ :Дауыссыз дыбысқа аяқталған сөздерді жазады
4-топ:Сөздерді буынға бөліп жазады.
Сұрақтарға жауап береді.
Тізбектей,түртіп алып оқиды
Сұрақтарға жауап береді
1-топ:Батыр туса-ел ырысы,
........................................... (Жаңбыр жауса жер ырысы)
2-топ:Батыр бір рет өледі,
..................................... (Қорқақ мың рет өледі)
3-топ:Шешен сөз бастар,
........................... ( Батыр қол бастар)
4-топ:Ер қаруы –
.............бес қару.
|
Бақылау
Бақылау
Өзара бағалау
Бақылау Өзара бағалау
Топты бағалау
Бағдаршам түсімен бағалау
Қадағалау
"От шашу"
Бақылау
Өзара бағалау
Бақылау
|
Слайд 1
Стикерлер
Қима қағаздар
Оқулық
Кубик
Оқулық
|
Бағалау
5 минут
Кері байланыс
2 минут
|
Блоб ағашы арқылы әр оқушы өзін-өзі бағалайды
Бағдаршам түсіне стикерлерді жабыстырады
|
Кейінгі тапсырмалар
|
Құлын мінген бала оқу,мазмұндау
|
Қосымша ақпарат
|
Сабақтан соң мұғалім келесі сабақты кері байланыс арқылы жоспарлау мақсатында беріледі (анализ)
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
|
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс
|
Оқушыларға топпен және жұппен орындайтын тапсырмаларды беру арқылы тақырып жайлы көбірек түсініктеме жүргізу.
|
Әр тапсырма соңында топ басшысы өз топ мүшелерімен ойласа отырып бағалап отырады. Сабақ соңында бағалау парақтарын жинап өз бақылауым бойынша тиісті бағаларын қойып отырамын.
|
Әдебиет пәні,музыка пәні бойынша сілтемелер бар.АКТ
|
Рефлексия
Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
Оқу мақсаты қолжетімді шынайы болды.Өйткені сабақ мақсатын өздері қоя білді,әрі сабақ жүру барысында
қойылған мақсатқа қол жеткізе алды.
Елімізді жаудан қорғаған батырлардың ерліктері жайлы білді.
Сыныпта оқушылар өздерін емін-еркін ұстай білді.
Сабағымның тиімді тұстары ол батырлар туралы мақалды
жалғастыр "Білгенге маржан" ойыны
Уақытпен жұмыс жасауға төселіп келе жатырмыз
Сабақ мақсатына қарай тиімді әдіс тәсілдерді қолдану барысын негіздей отыра сабақ жоспарын құру.
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуда да, оқуды да ескеріңіз)?
1:"Кубизм әдісі"
2:"Білгенге маржан" ойыны
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуда да, оқуды да ескеріңіз)?
1:"Жұмбақ шеңбер" әдісі
2:"Бағдаршам" кері байланысы
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?Оқушылардың барлығын сабақ барысында қамту үшін тапсырмаларды көбірек беруді ұйғардым.
|