Сабақ реті Пәні әдебиеттік оқу Класы 2Ә Сабақтың тақырыбы: «Үйшік» орыс ертегісі



Дата26.08.2017
өлшемі33,19 Kb.
#28235
түріСабақ
Ақтөбе қаласы № 51 гимназия

бастауыш сынып мұғалімі

Сельбаева Жанагул Елтаевна

Күні

Сабақ реті

Пәні әдебиеттік оқу

Класы 2Ә

Сабақтың тақырыбы: «Үйшік» орыс ертегісі

Мақсаты:  оқушыларды «Үйшік» ертегісімен таныстыру, ертегінің мазмұнын түсіндіру.

Күтілетін нәтижелер:

 Сахналау барысында жағымды-жағымсыз кейіпкерлердің бейнесіне

еніп, олардың мінез-құлқын келтіре алады.



Сабақтың типі:

жаңа білімді меңгерту

Жұмыс формалары:

Жеке,топпен

Әдістері:

Сұрақ-жауап,түсіндіру

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Ресурстар

Ұйымдастыру

 Сыныппен сәлемдесу.

Оқу-құралдарын түгендеу




Қызығушылықты ояту

1.«Ерте-ерте, ертеде» деп басталатын халық шығармасы қалай аталады?

2. Ертегінің қандай түрлері бар?



Ертегінің түрлерін естеріне түсіріп,атайды

суреттер

Мағынаны тану

Белгілі орыс ертегісін оқып, мазмұнын оқушыларға түсіндіру.
ІІІ. Топтық жұмыс.

1.Ертегі мазмұнына жоспар құру

2. Кейіпкерлер арасында сөйлесу (диалог) құрап, ертегіні сахналап корсету.

Сахналау соңында барі бірігіп үйшік құру.



1-топ

2-топ

3-топ

Тышқан мен бақа

Қоян және басқа аңдар



Түлкі және басқа аңдар

Қасқыр және басқа аңдар



Аю және басқа аңдар




оқулық

Ой толғаныс

«Адасқан сөздер» ойыны. Берілген іс –қимылдың қай аңға қатысты екенін сызықтармен корсету.
ҮІ. Мақал –мәтелдерді түсініп оқы.

1.Бірлік болмай, тірлік болмас.

2.Ырыс алды-ынтымақ.

3.Саусақ бірікпей, ине илікпейді.

Осы мақал-мәтелдерге қандай ортақ тақырып қояр едің?


Секіріп түлкі

Алақ-жұлақ етіп аю

Қорбаңдап қасқыр

Жүгіріп бақа

Ытқып-ытқып тышқан

Қуанып қоян




оқулық

Рефлексия

Смайликтер тарату


Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады

смайлик

Үйге тапсырма

Үйшіктің суретін салу.

Ертегіні оқып, мазмұнын түсіндіру.



Күнделіктеріне жазып алады

күнделк

Бағалау

Түсіндіре отырып бағалау








Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет