Сабақ тақырыбы : Cабақ №106 Ғарышкері мен елдің. Осы шақ Мектеп: р қошқарбае ат №50 жом



Дата11.06.2020
өлшемі409,5 Kb.
#73033
түріСабақ
Байланысты:
1.Қазақ тілі 4сынып.Ғарышқа саяхат№106 сабақ Ғарышкері мене лдің


Пән: Қазақ тілі

Бөлімі: Ғарышқа саяхат

Сабақ тақырыбы: Cабақ № 106 Ғарышкері мен елдің. Осы шақ

Мектеп: Р Қошқарбае ат №50 жом

Күні: 07.04.2020.

Мұғалімнің аты-жөні: П Алтынбекова

Сынып: 4

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Оқу мақсаты:

4.2.4.1 мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау және ондағы негізгі ойды тұжырымдау

4.3.2.1* - тірексөздерді қолданып белгілі бір стильде мәтін (мақала, мінездеме) жазу

4.4.2.9 етістікті тиісті шақта (өткен шақ, келер шақ, осы шақ) қолдану


Сабақтың

мақсаты:

Барлық оқушылар:


-мәтіннің тақырыбы мен ондағы негізгі ойды анықтай алады;

-тірек сөздер, суреттер арқылы әңгіме құрап жаза алады:

-етістіктің шақтарын ажырата алады:


Оқушылардың көбі:

-мәтіннің тақырыбын тауып, негізгі ойды анықтайды

  • сурет бойынша тірек сөздерді қолданып, мәтін құрап жазады;

  • етістіктің шақтарын қолданып, сөйлем құрап жазады

Оқушылардың кейбірі:


  • мәтіннің тақырыбын анықтап, негізгі ойды тұжырымдайды,

  • ұсынылған тақырыпта сурет бойынша мәтін құрап жазады;

  • етістіктерді үш шақта қойып, сөйлем құрап жаза алады;

Бағалау критерийлері

  • мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтайды;

  • мәтіндегі негізгі ойды тұжырымдай алады;

  • сурет бойынша мәтінін құрап жазады;

  • етістікті тиісті шақтарда(осы шақ, келер шақ, өткен шақ) қолдана алалды;

Тірек сөздер

Пәндік терминология мен тірек сөздер

Ақорда, елтаңба, шаңырақ



Құндылықтар

Жаңалыққа құштарлығын арттыру, мақсат қоюға баулу, жақсы қасиеттерін дамыту


Пәнаралық байланыс

әдебиеттік оқу, дүниетану


Алдыңғы меңгерілген білім

Ғарыш дегеніміз не?

Сабақ барысы

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар


Сабақтың басы

1-5 минут

5 минут



І. Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал.

Біздер тату баламыз,

Өсіп алға барамыз.

Оқып,біліп, үйреніп,

Білімді шәкірт боламыз.

Ой қозғау

(Ө, Т, Ұ) «Ғарышкер қандай болады?» сұрағына жауап табу үшін әр топқа қағаз таратылады. Тапсырма «Консенсус» әдісі бойынша жүргізіледі. Әр оқушы қағаздың шетіне өз ойын жазады. Жазып болған соң, топ мүшелері ақылдаса отырып, қағаздың ортасын «Ғарышкер қандай болады?» ортақ пікірін жазады. Топ ішінен бір оқушы шығып, өз ойларын ортаға салады. Қалған топ мүшелері пікірді толық түсіну үшін сұрақтар қойып немесе пікірлер айта алады.

Ықтимал жауаптар:білімді болады, ақылды болады, мықты болады, т. б

Қ.Б Топтар бір-бірін бас бармақ арқылы бағалайды.

ІІ.Сабақ тақырыбы және оқу мақсаттары таныстырылады. Оқушыларға бағалау критерийі айтылады.



Слайд -1


Интерактивті тақта

парақшалар




Сабақтың ортасы

5-35 минут

5 минут


5-7 минут

1минут


10 минут


ІІІ. Негізгі бөлім

4.2.4.1 Өлеңді оқу,ат қою, негізгі ойды анықтау

Оқулықтан 80-бет, 7-жаттығу

Топта ақылдаса отырып, өлеңге ат қояды, негізгі ойды анықтайды, қарамен жазылған сөздерге назар аударып, қай шақта тұрғанын айтады.

Ықтимал жауаптар: «Ғарышкер боламын»зулап келемін, көремін, кіріп келемін.Өлеңдегі негізгі ой....

«Екі жұлдыз, бір тілек» стратегиясы арқылы топтар жұмыстарын бағалайды. Орындаған жұмыстарының екі жақсы жағы мен бір кемшілігіне ұсыныс білдіру арқылы өз іс-әрекеттеріне кері байланыс жасайды.

Дескриптор:

-өлеңге ат қояды;

-негізгі ойды анықтайды;

-етістіктердің қай шақта тұрғанын айтады;

4.4.2.9 етістікті тиісті шақта (өткен шақ, келер шақ, осы шақ) қолдану

1 топ.


______   _____    _______    ойнап жүрді.

______    _____    _______   _____   жинап жатырмын.

______   _____    _______    келеді.

2 топ.


_____   _____    ______  жаттап отыр.

______   ____     _____  жауды.

______   _____    _______    барады.

3топ.


_____   _____    ______  оқып отыр.

______   ____     _____  күтіп тұрды.

______   _____    _______    сыйлайды.

Дескриптор:

-сызба бойынша сөйлем құрау;

-қай шақта тұрғанын айтады:

Қ.б Өзін – өзі бағалау

4.3.2.1 (Ж, Ө, Т) Сурет бойынша әңгіме құрап жазады.

11-жаттығу, 81 бет

(Ж),(Қ) «Әткеншек»әдісі бойыншажазғанжұмыстарымен алмасып, оқу,тексеру

Жазған әңгімелерін топта жариялап оқиды.



Қ.Б. Мұғалімнің бағалауы арқылы жүзеге асады.

Дескриптор:

  • Сурет бойынша әңгіме құрастырып жазады;

  • Бір-бірінің қателерін тауып түзетеді;

Шығармашылық тапсырма

«Мозайка » әдісі арқылы суреттерді құрастырып, зат атуларын қатыстырып, іс-әрекеттің осы шақта болатынын білдіретін сөйлемдер құрап жазу.

1-топ.Аққу



2-топ.Арыстан



3-топ.Қайық



Дескриптор:

  • Қиылған суреттерді құрастырады;

  • Құрастырылған суреттер бойынша етістіктің осы шақта іс-әрекетіне сөйлем құрастырып жазу

Қосымша№1

парақшалар

Слайд


Қорытынды бөлім

35-40 минут

5 минут



Сабақты қорытындылау.

«Менің

білетінім,...»




Есімде сақтаймын,..»

«Бүгін білдім,..»










Оқушылардан кері байланыс алынады.
Үйге тапсырма: «Ғарышкер»тақырыбына бес жолды өлең құрастыру.

Сызба бойынша «Ғарышкер» тақырыбына бес жолды өлең құрастырып жазу.

1. Ғарышкер

2. Сын есім ( 2 сөз)

3. Етістік (3 сөз)

4. Сөйлем.

5. Синоним сөз

Қосымша №3




Қосымша ақпарат

Саралау


Бағалау – оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс
денсаулық пен қауіпсіздік


Топтық тапсырмаларды саралау бойынша беру.

Қабілеті жоғары оқушыларға одан әрі дамуы үшін қосымша тапсырмалар беріледі.

Көмек қажет ететін оқушыларға қайта түсіндіру арқылы қолдау көрсетіледі.


Қалыптастырушы бағалаулар дескрипторлар негізінде «Екі жұлдыз, бір тілек» стратегиясы, өзара бағалау, «Бас бармақ» арқылы жүзеге асады.

Топта бірі-бірі тыңдау. Сыныпта қауіпсіздік ережелерін сақтау.

Рефлексия

Сабақ мақсатына жеттім бе?

Оқушылар не үйренді?

Ынтымақтастық атмосферасы орнады ма?

Оқушылар арасындағы дифференциациялау бойынша іс-әрекеттер ұтымды болды ма?

Жоспарланған уақытты ұстандым ба?

Жоспардан қандай шегіністер жасадым және неліктен?





Қорытынды бағалау

Сабақтың ең ұтымды кезеңдері.

1:

2:

Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі әдіс.



1:

2:

Келесі сабақты жоспарлауға септігін тигізетіндей осы сабақтан сыныптағы және жеке оқушылар жайлы не білдім?





Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет