Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6.2В Алгебралық өрнектер.
|
Мектеп: П.Тәжібаева ат.жоббм
|
|
Күні: 09.12.2021ж
|
Мұғалімнің аты-жөні: Калымбетова С
|
|
Сынып: 6 ә
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
|
Сабақ тақырыбы
|
Алгебралық өрнектер. Айнымалы. Алгебралық қосынды
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме)
|
6.2.1.3алгебралық өрнектегі айнымалының мүмкін мәндерін табу;
6.2.1.4айнымалылардың қандай мәндерінде алгебралық өрнектің практикалық есептер мәнмәтінінде мағынасы бар болатынын түсіну.
|
|
Сабақ мақсаты
|
Оқушылар:• практикалық есептердің мәнмәтінінде айнымалысының қандай мәндерінде алгебралық өрнектің мағынасы болатынын анықтай алады.
|
|
Бағалау критерийлері
|
Оқушы:
берілген айнымалының мәнінде алгебралық өрнектің мәнін есптейді;
алгебралық өрнектің мүмкін мәндер жиынын анықтай алады;
практикалық есептерде мүмкін мәндер жиынын таба алады.
|
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар:
алгебралық өрнектің анықталу облысын қалай анықтайтынын түсіндіреді.
Пәнге қатысты лексика мен терминология:
айнымалы;
алгебралық өрнек;
айнымалының мәні;
айнымалының мүмкін мәндері;
әріпті өрнектің мәні.
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:
алгебралық өрнек деп …;
алгебралық өрнектің мәнін табу үшін … керек;
|
|
Құндылықтарды дарыту
|
Ынтымақтастық: Белсенді қарым- қатынас, өзіндік шешім қабылдауды үйрену, жаңаны тез игеруге дайын болу, өзгенің пікірін құрметтеу және тыңдай білу.
Академиялық адалдық: Жұмыстану барысында бір – бірінің пікірлері мен ерекшеліктерін құрметтеу, жауапкершілік, мақсатқа ұмтылу, академиялық адалдық ұстанымдарын сақтау.
|
|
Пәнаралық байланыстар
|
Осы сабақта алған білімдері шынайы және физикалық процесстердің математикалық модельдерін құрастыру үшін қажет.
Алгебралық өрнектерді білуді бағалау математикада іргелі мәнге ие, сондай-ақ физикада кеңінен пайдаланатын дағды болып табылады.
|
|
Бастапқы білім
|
Әріпті өрнек туралы түсінігі бар. Есептің шарты бойынша әріпті өрнекті құрастыра алады. Әріпті өрнектердің мәндерін таба алады. Бүтін өрнектерді түрлендірулерді орындай алады.
|
|
Сабақ барысы
|
|
|