Сабақ тақырыбы: Баяндауыш



Дата05.06.2017
өлшемі174,84 Kb.
#17695
түріСабақ
Мұғалім: Қожахметова Ж.С.

Сынып: 8 А

Сабақ тақырыбы: Баяндауыш.

Сабақ мақсаты: Білімділік: Оқушыларға сөйлемнің тұрлаулы мүшесі баяндауыш туралы жан-жақты түсінік беріп, дара және күрделі баяндауыш түрлерін ажырата білуге үйрету.

Дамытушылық: Оқушылардың сөздік қорын молайту, ойлау қабілетін дамытып, өз ойын жүйелі түрде жеткізуге, топпен жұмыс істеуге үйрету.

Тәрбиелік: дүниетанымдық көзқарастарын, рухани-адамгершілік, еңбексүйгіштік дағдыларын қалыптастыру, отанды сүюге, қазақ тіліне деген қызығушылығын арттыру.

Сабақ құралдары: оқулық, сөздер, интерактивті тақта.

Сабақ барысы



Сабақ кезеңі

ОММ

әдіс-тәсілдері

ОБАҰ

БММД

Құзыреттілік тапсырмалар

ОЖСБ-ға дайын

Жеке түзету жұмыс

Ұйымдастыру кезеңі

Үй тапсырмасы


Жаңа сабақ

Жазбаша жұмыс

Оқулықпен жұмыс істеу


Тереңдетіп оқыту

Қорытынды

Үй жұмысын беру

Бағалау


Амандасу. Түгелдеу. Дайындығын тексеру.
Фразеологиялық тіркестерін жазып, жаттап келу.
Сабақтың барысымен, мақсатымен таныстыру.

Сөздікпен жұмыс:



  1. Сөздер мен сөз тіркестерінің мағыналарын түсіндіру

  2. Дұрыс айтуға дағдыландыру






Мәтінді бойынша жұмыс

  1. оқу

  2. аударма жұмысын жасау

  3. мазмұнын айтқызу

  4. Жоспар құруды үйрену.

Баяндауышта айтылған қимыл –әрекеттің иесін білдіретін сөйлемнің тұрлаулы мүшесі бастауыш деп аталады.

Сұрақтары: Кім? Не? Кімдер?Нелер? Кімі?Несі?
Мысалы: Қазақ халқы егемендік алды. Біз бірлікті ойлаймыз. Балалар тез үйлеріне қайтты. Жаңбыр құйып кетті.Өтеген он төрт жаста.
Фразиологизмдердің мағынасын түсіндіру:

Жұбын жазбау.( Быть неразлучными)

Ит арқасы қиянда.( На краю света, очень далеко)

Инемен құдық қазғандай( словно иголкой рыть колодец; Затратить много усилий.)

Су тегін( Очень дешево, почьти даром.)

Іші тар( Завистливый)



Көңілі қалу( Обидиться)

Сонымен «сөйлем мүшесі» сөзін қалай түсінеміз?Дос қандай болу керек?

Баяндауыш қандай сұраққа жауап береді?
Дос, достық туралы мақал-мәтелдерді жазып, жаттап келу.

Оқушыларға баға қою.



ұйымдастыру

ауызша
ойлау дағдысын дамыту


түсіндіру

жазбаша

Жазбаша
Түіндіру



Жаттау

бағалау


ұжым
жеке

ұжым

Ұжым

Жеке
ұжымдық



Жеке
жеке

білікті
үйрену

үйрену

үйрену

білікті


үйрену

Ізденіс жұмысын жасау,




Тіл мәдениеті

туралы керекті мәліметтерді ОЖСБ-ға дайындау дәптерлерге жазу


бастауыш



Фразиологиялық тіркестер

Карточкамен жұмыс

Каталог: Kaz yaz
Kaz yaz -> Сабақтың типі: Жаңа тақырыпты меңгерту Түрі: «Оқу мен жаз арқылы сын тұрғысынан ойлауды дамыту» технологиясы
Kaz yaz -> Конкурсқа қатысушыларға қойылатын жалпы біліктілік талаптары: с-r-4 санаты үшін
Kaz yaz -> Сабақ тақырыбы: Менің отбасым. Сабақ түрі : жаңа сабақ /ойын түрінде өткізу/ Әдіс тәсілдері
Kaz yaz -> Сабақтың тақырыбы: астана өлеңі Сабақтың түрі: ойын сабақ
Kaz yaz -> Сабақтың тақырыбы: Не қайда сатылады? Сабақтың түрі: ойын сабақ
Kaz yaz -> Сабақтың тақырыбы: Құрмалас сөйлемді қайталау. Сабақтың мақсаты
Kaz yaz -> Тақырыбы: Жарасымды жанұя Сыныбы: 5
Kaz yaz -> Сабақтың тақырыбы: киім кию туралы Сабақтың түрі: ойын сабақ
Kaz yaz -> Конкурсқа қатысушыларға қойылатын жалпы біліктілік талаптары: с-r-4 санаты үшін
Kaz yaz -> Сабақ тақырыбы: Қазақстан қалалары Сабақ мақсаты


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет