Сабақ тақырыбы
|
«Әнші» әңгімесіндегі Әмірқан бейнесі
|
Мақсаты
|
Ж.Аймауытовтың «Әнші» әңгімесінің тақырыбын меңгерту, ән құдіретін таныта отырып, Әмірқан бейнесін әр қырынан ашу. Жеке, топтық жұмыстар арқылы шапшаңдыққа, өз ойларын еркін, дәлелді жеткізе білуге дағдыландыру, өнерді бағалай білуге баулу.
|
Күтілетін нәтиже
|
Біріге жұмыс жасай отырып, Әмірқан бейнесін ашады, өзіндік ой-пікірлерін еркін жеткізеді, өнерді бағалауға үйренеді.
|
Түйінді идея
|
Өнерлі өрге жүзер
|
Уақыты
4мин.
3мин.
|
Сабақ мазмұны
|
Мұғалім әрекеті
|
Оқушы әрекеті
|
Ресурстар
|
Бағалау
|
І. Кіріспе
Топқа бөлу Ынтымақтастық атмосферасын құру
|
Сабаққа зейіндерін аудару, түгендеу.
Әндері арқылы топқа бөлу
Өздері таңдаған әндерінің бастапқы әріпінен басталатын тілек тілейді
|
Әндері нің аттаулары
|
|
3мин.
|
ІІ. Қызығушылықты ояту
«Ыстық орындық» әдісі
1.Жай сұрақтар
2. Дәлелдеуші сұрақтар
3.Шығармашылық сұрақ
4.Практикалық сұрақ
5.Интерпритациялық (түсіндірме) сұрақ
6.Бағалау сұрағы
|
1. «Әнші» әңгімесінің желісі бойынша жай сұрақтар қояды.
Ж.Аймауытов қай жылдары өмір сүрген? Әңгіме тақырыбы қандай?
Әнші әңгімесі кім туралы?
Әмірқанның прототипі кім? Ол өмірде болған адам ба?
«Егер мен әнші Әмірқанмен кездесе алсам...»
Көрініс
Неге ол ән салғанда тыңдаушылары ұйып тыңдаған?
Осы тақырыптан қандай ой түйдім?
|
Блум түймедағы
|
Өзін-өзі бағалау
|
20мин.
|
ІІІ. Мағынаны тану
Топтық тапсырмалар
1-топ. Әмірқанның әншілігіне елінің таңырқауы
2-топ. Әмірқанның алғаш рет үлкен сахнаға шығуы
3-топ. Әмірқанның қонақжайлылығы
4-топ. Әмірқан бойыннан тағы басқа мінез-құлықтар
|
Әр топ өздеріне берілген тапсырма бойынша топтық жұмыс жасайды (постер қорғайды).
|
Ватмандар, маркер, стикерлер,
|
Топтардың бірін бірі бағалауы
|
4мин.
|
Семантикалық қарта
|
Жұптық жұмыс
|
Интербелсенді тақта
|
Үш шапалақ
|
5мин
|
ІҮ. Рефлексия
|
«Сабақтан алған әсерім» әдісі
|
Ватман, маркер, түсті қағаздар
|
|
5мин.
1 мин.
|
Ү. Бағалау
ҮІІ. Үйге тапсырма
|
Бағалау түрлері бойынша парақтар
Өнер, әншілі туралы мақалдар іздену, ребус, сөзжұмбақ жасап әкелу
|
Бағалаудың әр түрі бойынша бағалау парақтары
|
|