Сабақ тақырыбы Геометриялықфигуралар және оның жіктелуі Осы сабақта қол жетімді оқу мақсаттары



бет1/3
Дата20.06.2018
өлшемі254,16 Kb.
#43686
түріСабақ
  1   2   3

Пән:Математика

Мектебі: Наурызбай батыр Құтпанбетұлы ОМ

Күні: 02.05.17

Мұғалімнің аты-жөні: Турумбетова С.Б

Сыныбы: 1

Қатысқандар саны

Қатыспақпағандар саны

Сабақ тақырыбы

Геометриялықфигуралар және оның жіктелуі

Осы сабақта қол жетімді оқу мақсаттары:

1.3.1.3 Геометриялық фигуралардың (үшбұрыш, шаршы, тік төртбұрыш) қабырғаларын өлшеу және салыстыру

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар орындай алады:

Геометриялық фигураларды ажыратады.



Оқушылардың басым бөлігі орындай алады:

Берілген фигуралардың қабырғаларын өлшеп, салыстырады.



Кейбір оқушылар орындай алады:

Бірнеше бөліктерге бөлініп, әр бөліктің ішіне мысалдар жазылған шаршының суретін «Танграм» ойыны бойынша құрастырады.



Бағалау критерийлері

1. Геометриялық фигураларды ажыратады.

2. Неше үшбұрыш, неше төртбұрыш екенін салыстырады.

3. Бос тор көзге керекті фигураны табады.


Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Геометриялық фигура \Geometrig figure, геометрические фигуры\ үшбұрыш \triangle, триугольник\ шаршы\ sguare,квадрад\, тік төртбұрыш \rectangle, четыреугольник\.

Сыныптағы диалог\ жазылым үшін сай келетін стилі: Тыңдалым және айтылым дағдылары.

Талқылауға арналған сұрақтар: Неліктен үшбұрыштың үш бұрышы, төртбұрыштын төрт бұрышы болады.

Құндылықтарды дарыту

Күнделікті өмірде математиканың қажеттілігін түсіндіру.Ойлау іздену,дағдыларын қалыптастыру.

Пән аралық байланыс

Дүниетану, еңбек

АКТ қолдану дағдылары

флипчарт

Бастапқы білім


1.3.1.2.жазық фигураларды (үшбұрыш, дөңгелек, шаршы, тіктөртбұрыш) және кеңістік фигураларды(куб, шар, цилиндр, конус, пирамида, тікбұрышты параллепипед) тану және қоршаған ортадағы заттармен сәйкестендіру

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс –әрекеті

ресурстар

Басы

6 минут


Психологиялық ахуал орнату

Шаттық шеңбері «Жүректен жүрекке» бір-біріне жылы лебізін, арман тілегін білдіреді.

«Сұрақ-жауап» әдісі арқылы өткенді пысықтау. Жазық және кеңістік фигураларға шолу жасау.





Ортасы

10 минут


Сергіту сәті

1 минут


10 минут

Бүгінгі сабақтың мақсаты: геометриялық фигуралар үшбұрыш, шаршы, төртбұрыштың қабырғасын өлшеп салыстыру.

(МК) Миға шабуыл Тоғыз шырпыдан бес үшбұрыш құрастыру



ӨЖ Өздік жұмыс «Кім тапқыр?» әдісі

№1 тапсырма

Қай фигура артық?

Дескриптор

Артық фигураны таба алады?

№2 тапсырма

Берілген фигураның ішінде шеше үшбұрыш, неше төртбұрыш бар?

Дескриптор

Неше үшбұрыш, неше төртбұрыш бар екенін ажырата алады.
№3 тапсырма

Заңдылықтарды пайдалана отырып бос тор көзге фигураны орналастыр.


























Дескриптор

Жасырылған фигураны таба алады.

ҰЖ Ұжымдық жұмыс.

Ширату жаттығуы

Барлық бұрыштары бірдей төртбұрыш? –

Бүгін аптаның қай күні?-

Жылдың қай мезгілі?-

Есеп шығаруды үйрететің оқулықты ата?-
Суретті мұқият қара. Үлгідегі белгілерді бір минутта қойып шық


Ойлан! Жұптас! Бөліс!

Қай топ жүйрік?

ТЖ І топ «үшбұрыш»




Фигуралар

Түсі

-қызыл


-көк

-жасыл




көк

қызыл

көк



көк

жасыл









«Отшашу»


ТЖ ІІ топ «шаршы»

Жан-жануарлар қандай фигуралардан жасалған?



Оларды ата. Апликациямен жұмыс.




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет