Сабақ тақырыбы Кіріспе сабақ : Ежелгі Қазақстанға саяхат



бет1/134
Дата22.11.2019
өлшемі7,85 Mb.
#52279
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   134
Байланысты:
5 сынып ҚМЖ сатып алынған-2 (3)


Қысқа мерзімді жоспар

Мектеп:№39 орта мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Шопанова Г.Ғ

Сынып: 5 «А», «Ж»

Сабақ тақырыбы

Кіріспе сабақ : Ежелгі Қазақстанға саяхат

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.2.3.1 Алғашқы адамдардың өмірі туралы әңгімелеу.(айтылым дағдысы)
5.2.2.1 Археологиялық ескерткіштерді сипаттау.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Алғашқы адамдар өмірі туралы біледі.

Оқушылардың басым бөлігі: Қазақ жерінде алғашқы адамдардың болғандығын олардың қалай өмір сүргендігін түсінеді.

Кейбір оқушылар: Алғашқы адамдардың өмірлеріне немесе кезеңдеріне сипаттама береді.

Бағалау критерийі

Қазақ жеріндегі тас дәуірінің ерекшеліктерін кезеңін анықтайды көрсетеді.

Тас дәуірі ескертткіштерінің маңызымен танысады.

Картадан ежелгі адамдар өмір сүрген территориясын біледі.

Алғашқы дәуір адамдарының тіршілігін біледі тұжырымдайды.



Дескрипторлар

Ежелгі заман адамдарының тіршілігілігімен танысып айтып береді.
Ежелгі заман адамдарының кезеңдерін анықтайды.

Ежелгі адамждардың өмірін шарушылығын түсіндіреді.

Картадан ежелгі адамдардың алғашқы тұрақтарын кқрсетеді


Тілдік мақсаттар


1. Түрлі ақпарат көздерінен мәлімет алады, тұжырым жасайды, пікір алмасады (оқылым, тыңдалым, айтылым дағдылары).
2. Деректердің мазмұнын түсінеді, тарихи интепретация жасай алады, мінездеме жазады (оқылым және жазылым дағдылары).

3. Алғашқы қауым кезеңдерінің тарихи маңызы қандай? деген сұрақ төңірегінде талқылау (айтылым дағдысы)



Терминдер

Ру,алғашқы қауым,аталық ру,абыздар,анимизм тотемизм т/б



Құндылықтарды дарыту



Құндылықтар:

- патриотизм

- отансүйгіштік

- өз халқы үшін мақтаныш

- көшбасшылық

- ұлттық сана – сезім

Қазақ хандығының құрылуы туралы мақтаныш сенімін оятады. Өзге мемлекеттермен терезесі тең қарым-қатынас ұстаған мемлекеттің саясатынан хабардар болады.


Пәнаралық байланыстар

География, қазақ әдебиеті.

АКТ қолдану дағдылары

Ғаламтордың көмегімен ақпараттарды анықтап, сұрыптай алады

Бастапқы білім

Алғашқы қауым қалыптасу үдерісінің аяқталуы.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың барыс


Психологиялық ахуал: отан, туған ел туралы мақалдар айтқызу арқылы.

топқа бөлу. (сурет мозайка арқылы)

Ой шақыру.

1 Тақтада Ежелгі адамдар туралы туралы сурет немесе слайд көрсетіледі.

Оқушыларға Қазақ жерінде алғашқы адам қашан, қай жерде, қалай пайда болды т.б. сұрақтар қойылады.

Саусақ ұшы арқылы білімін нақтыланады.

2 Кезеңдерді оқу арқылы тақырыптарды талдайды. Оқушылар мәтінді оқып,



«Джигсо» мына сұрақтарға жауап береді:

  • Бұл қандай дерек түріне жатады?

  • «Бұл дерек бізге қандай мағлұмат б ереді?».

  • «Деректен қандай қорытынды шығаруға болады?»

Саусақ ұшы арқылы арқылы бағалау

Сурет арқылы



Бүгінгі тақырыпта не өтетінін көрсету.

Сабақтың соңы

Игерілген білім бойынша оқушылардан интерактивті тақтада Ұлы Дала елі ұғымын енгізудің неліктен маңызды екенін қорытындылауға тапсырма беріледі.
Рефлексия: Бүгінгі сабақта не түсіндің





Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы




Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін.

Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады

Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.

Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары


Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаты оқу бағдарламасына және сабақ тақырыбына орай қойылды.

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттарына дұрыс қойылды. Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді.

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді.

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды .

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болмады.

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақта оқушылардың білімі олардың психологиялық және ерекешелік жағдайлары қарастырылды.


Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   134




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет