Апта-1
|
Күні-16.03.2015ж
|
3 –сабақ
|
Сабақ тақырыбы:
|
Квадрат теңсіздіктерді квадраттық функцияның графигі арқылы шешу.
|
Сабақ мақсаты:
|
Квадрат теңсіздіктерді квадраттық функцияның графигі арқылы шешудің ережесін білу, теңсіздіктерді шешу жолдарын меңгеру.
|
Сілтеме:
|
Әбілқасымова А., А.Абдиев «Алдебра» оқулығы 8 сынып, 102 - бет
|
Күтілетін нәтижелер
|
Квадрат теңсіздіктерді квадраттық функцияның графигі арқылы шешудің ережесін біледі
Квадрат теңсіздіктерді шешуді біледі
Формулаларды дұрыс қолдана алады
Өз бетімен тапсырмаларды орындайды
|
Тапсырмалар
|
Білу, түсіну
Үй тапсырмасын тексеру
Сыныпты топқа бөлеміз.
Джигсо әдісі, оқушылардың осының алдындағы тарау бойынша меңгерген білім дағдыларын тексеру.
|
Қолдану
Оқушы шолуы әдісі арқылы жаңа тақырыпты меңгеру.
|
Талдау
«Ментальды карта» әдісімен есептер шығару
|
Жинақтау
«Деңгейлік» әдісі арқылы квадрат теңсіздіктерді квадраттық функцияның графигі арқылы шешуге есептер.
|
|
Бағалау
Логикалық есептер.
Тест тапсырмасын беру
Түзетулер әдісі
|
Үйге тапсырма беру
№287
|
Сабақ бойынша мұғалімнің жазбалары
Мұғалім және оқушы немен айналысады
|
Уақыт
|
Мұғалім іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
2 мин
|
Топқа бөлу
|
Таратылған кеспе қағаздар арқылы топтарға бөлінеді
|
|
8 мин
|
Үй тапсырмасын тексеру
(«Джигсо» әдісі)
Квадрат теңсіздік дегеніміз не?
Квадрат теңсіздіктерді шешудің қандай жолдарын білеміз?
Қандай функция квадраттық функция деп аталады? Графиктердің орналасу жағдайын түсіндір.
Функцияның графиктерін түрлендірудің қажеті неде?
|
Жалпы өтілген математика пәні бойынша оқушылардың түйінді ойлары
|
Стикер бойынша
|
5 мин
|
Оқушы шолуы.
Жаңа тақырып
|
Слайд арқылы тақырыпқа шолу жасайды.
|
|
10 мин
|
«Ментальды карта» әдісімен есептер шығару
№284
|
1) х2-3x-4>0
х2-3x-4=0
D=25
x1= -1, x2=4
m=-1,5; n=2,75
2)- х2-3x+4 0
- х2-3x+4=0
D=25
x1= -4, x2=1
m=-1,5; n=7,25
3) х2+7x+10<0
х2+7x+10=0
D=49
x1= -5, x2=-2
m=-3,5; n=2,25
4) - х2+3x-20
- х2+3x-2=0
D=1
x1= 1, x2=2
m=1,5; n=0,25
|
Смайликтермен
|
12 мин
|
«Деңгейлік» әдісі бойынша оқушылар деңгейлік тапсырма дайындап, басқа топтармен алмаса отырып есептерді шығарады.
|
Әр топ өздері есепті шығарады және жақсы шығарған оқушы басқа топқа есептерді шығару жолдарын, тиімді әдіспен шығару жолдарын талқылап, таныстырылым жасайды, түсіндіреді.
|
|
4мин
|
Логикалық есептер
|
Оқушылар есептің шешімін тауып, талдайды
|
|
5 мин
|
«Түзету» әдісі бойынша тест тапсырмалары
|
Жауап парақшаларына тест жауаптарын жазын бірін-бірі тексереді
|
|
3 мин
|
Рефлексия
(стикерлер)
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.
|
|
Дерек көздер және жабдықтар
|
Пән оқулығы, АКТ, математикалық фигуралар, постер, түрлі-түсті қарындаштар, т.б.
|
Сабақты талдау
|
Сабақты бағалау
|
Табыс критерий
|
Сабақ бойынша өзгертулер
|
|