|
Мектеп: Ж.Егінбаев атындағы интернаты бар орта мектеп
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: Уәлиев Ұлан Бақыткелдіұлы
|
Сынып: 9
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы:
|
Сүйектердің химиялық құрамы
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
|
сүйектердің химиялық құрамын білу
|
Сабақтың мақсаты
|
сүйектердің химиялық құрамы
|
Тілдік мақсаттары
|
Үш тілде терминдерді айта отырып маңызын ұғыну
|
Бастапқы білім
|
Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың қозғалуы (6 сынып)
Адам қаңқасы мен бас сүйегінің бөліктері (7.2C бөлімі)
Бұлшық ет ұлпасының қызметі (8.2B бөлімі)
6 сыныпта оқушылар түрлі ағзалардың қозғалу түсінігімен танысты. Содан кейін оқушылар адам қаңқасының бөліктері мен бұлшық ет құрылымдарын қарастырды. Бұл бөлім сүйек құрылымы мен буындардың әр түріне арналады. Бұл 10 сыныпта әрі қарай зерттеу үшін білім мен түсініктер негізін қамтамасыз етеді, онда олар бұлшық ет күші мен төзімділік күшін зерттейтін болады.
|
Жетістік критерийлері
|
Тәжірибеде қаңқа зақымданған жағдайда көрсетілетін алғашқы медициналық көмек тәсілдерін қолдана білу.
|
Тілдік мақсаттар
|
Үш тілде терминдерді айта отырып маңызын ұғыну
|
Құндылықтарды дарыту
|
Құрмет
Негізгі ұғымдарды талдау кезінде оқушылардың бірі-бірінің пікірімен санасып құрмет көрсетуі.
Ынтымақтастық
берілген тапсырманы орындауда бірлесіп жоспарлау оқушыларда ынтымақтастық пен шыдамдылықты қамтамасыз етеді.
Ашықтық
Оқушылар тәжірибеде қаңқа зақымданған жағдайда көрсетілетін алғашқы медициналық көмек тәсілдерін қолдана білу
Еңбек және шығармашылық
Оқушылардың білімге қызығушылығы, өзін-өзі дамытуы.
|
Пәнаралық байланыстар
|
Медицина
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Тақтада, ноутбукте түрлі –түрлі сызбаларды қарау, қажетті қосымша ақпараттарды іздеп тауып ала білу дағдылары
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
0-5 мин
Ой шақыру
5-8 мин
|
Сәлемдесу. Оқушы зейінін сабаққа аудару.
Сергіту сәті.
Twig.kz - видеосын көру арқылы сабақтың тақырыбы мен мақсатын қалыптастыру
|
Интерактивті тақта
|
ІІІ. Мағынаны тану
8- 15 мин
16- 26 мин
27 -35 мин
|
ІІІ. Суретпенжеке жұмыс
|
- қосымша ресурс көздерімен жұмыс;
- талдау;
- ментальдық карта (диаграмма, схема, таблица түрінде)
- флипчарт;
- кері байланыс
- стикерді қолдану
- Оқушылар ұғымдарды қалыптастырады және дәптермен жұмыс жүргізеді;
5. Үлестірме қағазымен жазбаша жұмыс
|
IV.Рефлексия
34-40 мин
|
1.Кері байланыс
3
Сабақта болған үш әрекетті талқылау
І.Біз бүгін оқыдық
ІІ.Бізде жақсы іске асты
ІІІ.Бізде қиын болды.
|
Стикер
|
Қосымша ақпарат
|
Дифференциация – сіз қосымша қолдау көрсетуді қалай жоспарлап отырсыз? Анағұрлым қабілетті оқушыларға қандай тапсырма беруді жоспарлайсыз?
|
Бағалау - сіз оқушылар білімін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
|
Пәнаралық байланыстар
Денсаулық сақтау және қауіпсіздік қағидаларын орындау
Байланыс АКТ
Мәндер байланысы
|
|
Жеке және топтық жұмысты бағалау
|
Физика, Медицина, АКТ
Микроскоппен ұқыпты жұмыс істеу; жұмыс тәртібіне жауапкершілікпен қарай отырып, үлкейтіп көрсетуге ауыстырғанда микроскопты сындырып алмау үшін бұрандамен ұқыпты жұмыс жасау.
Өткір құралдармен, сапты инемен жұмыс істеу кезінде жарақат алып қалмас үшін бұл құрал-жабдықтардың кесетін және түйрейтін бөліктерін өзіңе қарай бағыттамау.
Оқушы өз денсаулығы мен ортасына сақтықпен қарауы қажет.
|
үй тапсырмасы
|
Фермент құрылымын сипаттау және белсенді орталықтың маңызын білу.
|
Рефлексия
Сабақтың мақсаттары/Оқу мақсаттары шынайы ма? Сіз бүгін не оқып білдіңіз? оқу атмосферасы қандай болды? Мен дайындаған оқу дифференциациясы табысты ма? Мен уақытты сақтадым ба? Менжоспарғақандайөзгерісенгіздімжәненеге?
|
Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Жалпыбағалау
Сабақтыңқандайекіаспектісіеңтабысты (сабақберуменоқытудықарастырыңыз)?
1:
2:
Қандайекімезетсабақтыжақсартаалареді (сабақберуменоқытудықарастырыңыз)?
1:
2:
Менсабақтантоппенжекелегенадамдартуралымағанкелесісабаққадайындалуғакөмекберетіндейнебілдім?
|