Күні:27.09.2022ж
|
Мұғалімнің аты-жөні:Г.Сатанова
|
Сабақ түрі
|
Жаңа тақырып
|
Сынып: 10
|
Қатысқандар саны
|
|
Сабақ тақырыбы
|
Биологиялық нысандарда нәруыздың болуы
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
10.4.1.7 биологиялық нысандарда нәруыздың болуын анықтау
|
Сабақмақсаттары
|
Сапалы протеин реакцияларын жүргізу
Практикалық дағдыларды дамыту
Тәжірибелік жұмыстың қорытындысын жазу
Барлық оқушылартамақ құрамындағы белокты анықтайды
Оқушылардың көбі практикалық жұмысты жеке жасай алады.
Кейбір оқушылар ақуыз бар азықтардың тізімін жасай алады .
|
Бағалаукритерийлері
|
Ақуызсапалы реакциясының жұмысбарысынбіледі
Практикалық жұмысын дұрыс орындайды
Мақсатқа сәйкес қорытынды жасайды.
|
Тілдікмақсаттар
|
Оқушылар:
Практикалық жұмысты дұрыс жасайды,
Жұмыс бойынша қорытынды жазады писать вывод (жазы дағдысы)
Пәнгеқатысты лексика мен терминология:
нәруыздер, аминқышқылдары, сапалы реакция, биурет реактиві
Диалог құруға /жазылымға қажетті сөздер топтамасы:
Нәруыздерге сапалық реакция болып табылады...
Биологиялық нысандарда нәруыздерді анықтау үшін ...
|
Құндылықтарды дарыту
|
Басқалардың пікірін сыйлауды, құрдастарымен және үлкендермен дұрыс қарым-қатынас құру қабілетін дамыту (жұптық, топтық жұмыстар кезінде)
|
Пәнаралықбайланыстар
|
Нәруыздердің құрылысы(химия)
|
АКТ қолданудағдылары
|
Нәруыздер тұралы видео көрілім
|
Бастапқы білім
|
Органикалық заттарды біледі (7 сынып).
|
Сабақ барысы
|
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері
|
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері
|
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері
|
0-3 мин
3-8 мин
8-28 мин
28-33 мин
33-40 мин
|
Оқумақсаты мен тақырыппентаныстыру
Сыныпты 2-3 адамдантұратынтоптарғабөлу. Өнімдер тізімін қараңыз. Денсаулыққа зиян келтірмеу аспектілерін талқылаудан кейін, топтар нұсқаулықтарға сүйеніп, әр түрлі объектілерді зерттейді.
Зертханалық жұмыс «Биологиялық нысандарда нәруыздың болуын анықтау».
Топтар кемшіліктер мен қателерді, эксперименттегі ауытқулар мен оны жақсарту жолдарын, өз нәтижелерін талдап талқылайды.
Оқушыларға нәтижелерді қамтитын практикалық есеп дайындауды тапсырыңыз, сондай-ақ деректердің сенімділігіне қалайша көз жеткізгендерін сұраңыз. Оқушылардың қорытындысында нәтижелердің түсіндіруі болуы тиіс.
|
|