«Биологияны оқыту әдістемесі» пәнінен емтихан сұрақтары
Орта білім мазмұнын жаңарту аясында қолданылатын нормативтік құжаттарды 2 топқа жіктеп көрсетіңіз
Б.Блум таксономиясы негізінде биологиядағы дамытушы мен тілдік мақсатқа негізделген тапсырмаларды жасау тәсілдері.
Орта мерзімді және қысқа мерзімді жоспарды айырмашылығы мен ұқсастығын талдаңыз.
Сабаққа мақсат қоюдың басты міндетін анықтаңыз.
Саралаудың оқу процесіндегі маңызы.
Саралаудың мақсаты. Саралаудың түрлері
Оқу материалының мазмұны бойынша тапсырмаларды саралауды түсіндіріңіз, мысал келтіріңіз.
Білімді бақылау мен тексеру мақсатында қолданылатын оқыту платформалары.
Сабақтың мақсатын құрылымдап және талдау.
Сабақ құрылымын жоспарлаңыз
Саралауды сабақ барысында пайдалану.
Ақпараттық-коммуникативтік технологиялар (АКТ) мүмкіндіктерін қолданып «Биология» пәні бойынша тапсырма құрастыру жолы.
Кері байланыс және оның түрлері бір тапсырма негізінде кері байланыс беру беруді ұсыныңыз.
Критериалды бағалау процесінде қолданылатын тапсырмалардың түрлерін сипаттаңыз
Саралап оқыту әдістері
Оқушылардың сыни тұрғысынан ойлауын дамыту технологиясы
Қысқа мерзімді жоспар (сабақ жоспарын) әзірлеуді талдаңыз
БЖБ тапсырмаларына ойлау дағдыларының деңгейіне сәйкес бағалау критерийлері мен дескриптор құрастыру
Модельдеу әдісін сипаттаңыз
Спиральді оқыту бағдарламасының ерекшеліктерін атап көрсетіңіз
Пән бойынша оқу жоспары: ұзақ мерзімді жоспар, күнтізбелік-тақырыптық жоспар, орта мерзімді жоспар, қысқа мерзімді жоспар. Сабақ жоспарлаудың әдістемелік конструкторы
Қазақстанда білім беру мазмұнының жаңартудың алғышарттарын сипаттаңыз.