Компьютерлік байланыстың негізгі түрлері. Ауқымды ақпараттық желілер. Интернетте ақпарат іздеу. Электрондық пошта.
|
Мектеп: Ә.Марғұлан атындағы № 40 орта мектеп
Пәні:информатика
|
Күні: 17.04.2017ж.
|
Мұғалімнің аты-жөні:С.Сакеева
|
СЫНЫП: 6
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)
|
Ғаламтор, браузер, блог, электрондық пошта тіркестерін түсініп, олармен жұмыс істейді
|
Сабақ мақсаттары:
Табыс критерийлері:
|
Барлық оқушылар:
|
Ғаламторға кіреді, браузерлерді айыра біледі.
|
Оқушылардың басым бөлігі:
|
Болгы пен электрондық поштасы бар оқушылар өз жұмыстарымен бөліседі..
|
Кейбір оқушылар:
|
Жеке беттері мен сайттары болу мүмкін
|
Бағалау критерийлері:
|
Компьютерлерінің жергілікті желіге қосылуын тексереді.
e.gov.kz порталынан мемлекттік қызмет түрлерін алуға болады.
Браузер түлерін ажыратады.
Ақпартты қорғау
спам
|
Құндылықтарды дарыту (Мәңгілік ел)
|
Ұйымшылдыққа және ынтымақтастықдарын дарыту
|
Пәнаралық байланыс
| |
Алдыңғы білім
(осы тақырып бойынша оқушылар нені біледі?)
| |
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
(Сыныпты қадағалау)
| |
Сабақтың барысы
|
Уақыт
(минут, секунд)
|
Мұғалімнің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Оқушыдағы ойлау дағдылары
|
Қалыптастырушы бағалау
|
Ресурстар
|
2 мин.
|
Қалай ойлайсындар браузер деген не? Ғаламторға шығу үшін қандай браузер қолданасындар?
|
Internet Explorer(IE), Mozilla Firefox, Opera, Google Chrome, Safari…
Парақты жаңалау үшін F5 пернесін пайдалануға болады, ал тоқтату үшін – ESC пернесін қолданылады.
|
айтылым
|
|
|
5 мин.
|
214-228 беттердегі тақырыпты өздеріне оқыту
|
Оқушылар оқып болған соң топта талқылайды.
Қазіргі заманғы кең тараған Интернет қызметтері:
• Бүкіләлемдік тор
o Веб - форумдар
o Блогтар
o Уики - проекттер (Уикипедия)
o Интернет - дүкен
o Интернет - аукцион
• Электронды почта
• Жаңалықтар топтамасы (негізінен, Usenet)
• Файл - алмасу желілері
• Интернет - радио
• Интернет - теледидар
• Электронды кітап
• IP - телефония
• Мессенджерлер
• FTP - серверлер
• IRC (веб - чаттар)
• Іздеу жүйелері
• Интернет - жарнама
• Өшірілген терминал
• Төлеу жүйелері
|
Оқылым, айтылым, тыңдалым
|
|
оқулық
|
|
Жаңа ұғымды түсіндіру (тірек сөз) Қабаттар
|
қабаттар ұғымын түсінеді
|
Есте сақтайды.
|
|
|
|
Практикалық тапсырма орындату
|
221, 228 -беттердегі «Компьютердегі тәжірибелік жұмыс» тапсырмаларын орындайды.
|
Оқылым, жазылым, айтылым
|
|
оқулық
|
Рефлексия
Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
Қорытынды бағамдау
Сабақта қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе Сіздің сабағыңызды жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім
|